Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я
Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я

Архів преси за 2007 рік

- В газеті «Слово трудівника» Якимівської районної ради та райдержадміністрації від 29.12.07р. під рубрикою «Приємні новини» опублікована стаття «Обласний центр - в Якимівці», в якій розповідається про створення на базі Якимівського міжрайонного управління водного господарства Запорізького обласного інформаційно-консультаційного центру.


У фільмі розповідається про фізико-географічні характеристики басейну річки, водогосподарське використання, проблеми, які виникли в басейні річки впродовж освоєння цього краю, а також шляхи їх вирішення, про мешканців села Преслав (вихідців з Болгарії), які зв'язали своє життя з Приазов'ям та річкою Обиточною. На протязі показу фільму коментарі надає заступник начальника Запорізького обласного виробничого управління меліорації та водного господарства Гелетюк Тетяна Іванівна.


В статті розповідається про ситуацію, яка склалася в балці Капустяній. Рівень води почав підвищуватися ще у вересні, коли дощів ще не було. Збільшився приток з верхів'я річки Капустянка - приблизно на 300 кубометрів за годину.

Відповідні служби «Запоріжсталі» повинні будуть дослідити територію між верхнім та нижнім б'єфом балки в районі пантонного мосту, щоб визначити причину затримання води і в подальшому її усунути.


- В газеті «Слово трудівника» Якимівської райради та райдержадміністрації від 01.12.07 р. опублікована стаття начальника державної екологічної інспекції Азовського моря Петровського О. «Молочний лиман: ситуація незадовільна».

В статті розповідається про те, що у зв'язку з високою температурою води Молочного лиману, із-за обмеженого притоку води з річок Тащенак і Молочна, та, головним чином, недодержанням гідрологічного режиму гирла Молочного лиману, виявлено падіння рівня води у лимані приблизно до 0,5 метрів. Ця надзвичайна ситуація веде за собою відмирання фіто- та зоопланктону, внаслідок чого можливе різке падіння кількості розчиненого у воді кисню, що може привести до масової загибелі риби та інших водних живих ресурсів.

Єдиний вихід із складної ситуації Державна екологічна інспекція Азовського моря вбачає в передачі охоронних обов'язків тій організації чи спілці, яка була би спроможна виконувати їх, не чекаючи бюджетних коштів.

- В газеті «Слово трудівника» Якимівської райради та райдержадміністрації від 17.11.07р. опублікована стаття «Прокуратура області стурбована ситуацією, що склалася навколо Молочного лиману».

В статті розповідається про критичну ситуацію щодо охорони заказника «Молочний лиман» та підтримання його гідрологічного режиму.

Гирло лиману повністю занесене піском, з'єднання Молочного лиману з Азовським морем відсутнє.


В статті розповідається про теперішню ситуацію в Бердянську, підрозділи МНС оперативно і успішно справилися з ліквідацією наслідків шторму.

У районі підтоплення відкачали воду (47 тис. м3), відновлено електропостачання (крім 18 будинків, інші підключені всі), прибрані повалені бурею дерева (більше 130 штук, вивезено 300 кубометрів гілок), а також вивезено 200 тонн сміття. Відновлене вуличне освітлення, проведений санітарний обробіток території.


- В газеті «Південна Зоря» Бердянського району від 13.11.2007р. під рубрикою «Надзвичайна ситуація» опублікована стаття «Стихія розбушувалась». В статті розповідається про стихію, про її наслідки в м. Бердянськ. Так висота хвилі в заливі біля берега центральної частини міста досягала 2-2,5 м, швидкість вітру становила 35 м/с. Однією з проблем була аварія на мелітопольській високовольтній лінії біля Бердянська. Через це була припинена подача води і тепла по всьому місту.

- В газеті «Південна Зоря» Бердянського району від 15.06.2007р. під рубрикою «Фотофакт» опублікована стаття «Тривога на березі», в якій йдеться про саме вузьке місце Бердянської коси, де найчастіше шторми перемивають дорогу.

- В газеті «Південна Зоря» Бердянського району від 31.03.2007р. опублікована стаття «Залізнична дорога на Бердянську косу», в якій розповідається про існування залізничної колії на Бердянську косу. Але час не зберіг ні саму залізничну дорогу, ні будь-яких інших свідотств про цю славну сторінку історії Бердянська.


В статті розповідається про наслідки стихії, яка була 11 листопада, спричинена циклоном, що прийшов з Європи. Складна ситуація у області склалася в Бердянську, був підтоплений центр Бердянська, селища Ліски, Слобідка (рівень води складав 70-80 см).Зникло електропостачання у багатьох селах і містах. Розмито косу Обіточну в районі селища Набережне.


В статті наведений коментар першого заступника прокурора області Віктора Занфірова, який об'єктивно і неупереджено викладає позицію прокуратури стосовно гострої екологічної проблеми. Так прокуратурою Запорізької області проведено перевірку, під час якої встановлено, що протягом останніх років допускаються грубі порушення законодавства про природно-заповідний фонд на території гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Молочний лиман». Прокуратурою області було внесено подання начальнику Державної екологічної інспекції Азовського моря, в якому поставлено питання про усунення АР ТОВ «Сини моря - Мотор Січ» від виконання охоронних зобов'язень щодо гідрологічного заказника «Молочний лиман» з передачею зобов'язень іншому суб'єкту господарювання у цій галузі.


- «Слово трудівника» Якимівської райради та райдержадміністрації від 10.11.2007 стаття ведучого інженера-гідротехніка відділу водокористування Якимівського міжрайонного управління водного господарства (МУВГ) Н. Соколовської «Відродимо джерела», в якій розповідається про одну з найважливіших складових життя людини і всього живого на землі - про воду, про відродження природних водних джерел. Так спеціалістами відділу водокористування Якимівського МУВГ були обстежені та облагороджені три джерела: в селищі Якимівка, в селах Радивонівка та Охримівка.


В статті розповідається про лист Мінохорони навколишнього природного середовища, в якому йдеться про те, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» не передбачено бюджетних програм, в межах яких можливе фінансування гідромеліоративних робіт з відновлення гідрологічного режиму гирла Молочного лиману.


В статье рассказывается о некоторых фактах из жизни нашего славного земляка Петра Москалькова, бывшего председателя Запорожского облисполкома (1976-1988). Приведены некоторые факты из его детства - о селе Гусарка, о речке Гусарка (маленькая, чистая, прохладная и мелкая - по колено).


В статье идёт речь о фотографе Марке Иткине и его фотографиях, на которых запечатлено строительство Днепрогэса. И хотя фотосъёмки были, преимущественно, технические, Марк Соломонович вкладывал в них душу. А снимал всё интересное, что видел. В газете приведены некоторые фотографии фотолетописца строительства Днепрогэса, такие как вид плотины в конце лета 1929 года; установка стандартных щитков для получения опалубки для бетонирования бычков плотины; показаны экскаваторы, которые черпали взорванный гранит и грузили на платформы для отвозки на камнедробильный и бетонный завод; как роют шлюзный канал - до гранитного основания - «черкасские» грабари со своими лошадьми и грабарками.


В статті розповідається, що справа відновлення водного дзеркала Молочного лиману зрушиться з мертвої точки. А це значить, що унікальний гідрологічний заповідник, що включений до Рамсарської угоди, буде збережений, а разом з ним буде збережений і екологічний баланс навколо нього.


В статті розповідається про проведення компанією «РАЙЗ» Дня поля на базі Таврійської філії науково-виробничого підприємства «Райз-Агро», що на Токмаччині. Участь у цьому традиційному семінарі взяли близько двохсот представників сільгосппідприємств з восьми областей Півдня та Сходу України. Кожен міг ознайомитись з іншими досягненнями світової селекції, новинками в області агротехніки та агротехнологій.

Завдяки селекції можна додавати урожайності. Зі слів Зої Даниленко (головний агроном ВАТ «Племзавод Степовий», Кам'янсько-Дніпровський район): «До доброї селекції треба і зрошення, бо якщо ризикувати у посушливі роки, то нічого й не матимеш».

Довідково: у Токмацькому районі на протязі 2004-2005 років відновлено полив у КСП «Таврія» (нині ЗАО НПП «Райз-Агро») на площі 1587 га, закуплено 11 дощувальних машин «Бауер», було вкладено 3,3 млн. грн.


В статті наведені спогади ветерана-журналіста Дем'яненко Івана про річку Гайчур. Окремі ділянки річки мали місцеві назви: Чорне, Круте, Острівне, Біле. Влітку після дощових паводків Гайчур виходив з берегів, і на селі казали: «Прийшла кам'янська вода».


В статті розповідається про складну ситуацію Молочного лиману - у зв'язку з високою температурою води Молочного лиману, а також через незначний приток води з річок Тащенак та Молочної та головну причину - недотримання гідрологічного режиму гирла Молочного лиману, виявлено падіння рівня води у лимані приблизно до 0,5 метра. Ця надзвичайна ситуація веде за собою відмирання фіто- та зоопланктону, внаслідок чого можливе різке падіння кількості розчиненого у воді кисню, що може привести до масової загибелі риби та інших водних ресурсів.


- В Куйбишевській районній газеті «Рідний край» від 12.09.07р. № 73-74 опублікована стаття «Всі ми - браття єдиного роду», в якій розповідається історія заселення сіл, заснованих вихідцями із Смоленщини. Переселенці із Смоленської губернії утворили села на берегах річок Темрюк, Каратиш, Каратюк, Берда. Назвами цих річок вони і назвали свої села.


В статті наведений погляд журналіста Юрія Моргуна стосовно ситуації навколо гідрологічного заказника.


У статті розповідається про можливий план дій щодо підтримки максимального біорозмаїття ВБУ міжнародного значення Молочний лиман з урахуванням необхідності місцевого та регіонального соціально-економічного розвитку.


У статті розповідається про оренду певної ділянки Північно - Рогачівського каналу Василем Івановичем Юрченко. Василь Іванович трепетно ставиться до своїх 10 кілометрів водного царства. Він прагне якісно і у повному обсязі виконати умови оренди, серед яких - вирізувати дерева між плитами і поруч, обкопувати канал, допомагати в ремонті шлюзів.


Лучшим примером использования орошаемых земель в засушливом 2007 году является СПК «Россия» Великобелозёрского района. Так в текущем году на площади 2,5 тыс. га получена урожайность озимой пшеницы 30,4 ц/га.

Недавно хозяйство приобрело новую дождевальную установку и дополнительно получило 10 ц/га урожая, и за 1 год окупилась стоимость дождевальной техники.

В других хозяйствах мелиоративные системы выкопали из земли и продали на металлолом, а СПК «Россия» их сохранила.


- «Дніпровські вогні» Вільнянської райради від 18.08.2007р. № 62 стаття В.Воловоденко «Сезон використаних можливостей» про стан зрошення у Вільнянському районі.

- «Слово трудівника» Якимівської райради та райдержадміністрації від 01.08.2007р. стаття В.Рутковського «Про воду дніпровську і долю лиману», в якій розповідається про засідання постійної депутатської комісії з питань АПК та охорони природи, і про питання, які там вирішуються (про хід зрошення в районі, виконання природоохоронних заходів на Молочному лимані).


В рубрике члены садоводческих кооперативов Вольнянского района интересуются о причинах увеличения стоимости воды. В этом сезоне цена поднялась до 64 копеек за 1 кубометр воды.

Разъяснения корреспонденту давала начальник отдела водопользования Вольнянского межрайонного управления водного хозяйства Неткал А.Т. Она разъяснила, что плату за полив садоводам облводхоз не повышал пять лет. В цену входят стоимость электроэнергии и услуги водного хозяйства. За последнее время цена электроэнергии повысилась в 2,5 раза, услуги водного хозяйства тоже подорожали в 2,4 раза.


У статті розповідається про те, що підпорядковані облводгоспу міжрайонні управління водного господарства надають послуги з подачі води на зрошення 259 садово-городнім товариствам. Крім того, технічну воду отримують 25 сільських населених пунктів. Технічна вода подається згідно з укладеними договорами між управліннями і водокористувачами. Відповідно до укладених договорів водокористувачі сплачують управлінням вартість отриманої води, з якої управління перераховують енергопостачальній організації вартість витраченої електроенергії.

У той же час в області склалась така ситуація, що СГТ та населення мають борг перед управліннями облводгоспу.

Проте в разі несплати вартості електроенергії об'єкти облводгоспу будуть відключені енергопостачальними організаціями від електромереж. Облводгосп звернувся до водокористувачів із проханням терміново погасити борги, інакше управління будуть вимушені припинити подачу води на полив.


У статті розповідається про те, що компанія «РАЙЗ» провела на Токмаччині вже традиційний День поля, у якому взяли у представники більше трьохсот сільгосппідприємств із семи південних та східних областей України.

Особливість нинішнього Дня поля була визначена природними умовами, тож темою дня стало обговорення технологій, з якими навіть за посухи можна отримати добрий врожай. З огляду на погодні умови як ніколи актуальним стає зрошення, яке, на жаль, у багатьох господарствах зруйноване. У Таврійській філії на тисячі гектарів йдуть «штучні дощі», що гарантує високі врожаї кукурудзи, сої, інших культур, які забезпечують високий прибуток від їх вирощування...- «Червоний Промінь» Запорізької районної ради и райдержадміністрації від 2.06.07. № 26 (8641) під рубрикою Завтра - День працівників водного господарства стаття «Вода і люди».

Про забезпечення населення і підприємств водними ресурсами, їхнє ефективне використання, розвиток меліорації земель щодня дбають працівники водогосподарської галузі. А в якому стані сьогодні водне господарство Запорізького району? Про це напередодні професійного свята читачам розповідає начальник Запорізького міжрайонного управління водного господарства Михайло Попов.

- «Рабочее слово» трудового коллектива ЗАО «Запорожский железорудный комбинат» от 9 июня статья начальника Приднепровского МУВХ В.Брацило «З июня - День работников водного хозяйства».

- «Михайлівські новини» Михайлівської районної ради, райдержадміністрації від 2.06.07. стаття В.Браціло «З червня - День працівників водного господарства».

- «Нова Таврія» Василівського райради та редакції «НТ» № 56 (10855) від 2.06.07. стаття начальника Придніпровського МУВГ В.Браціло про роботу управління з питань меліорації та захисту від шкідливої дії води.

- «Слово трудівника» Якимівської райради та райдержадміністрації від 2.06.07. № 42 стаття начальника Якимівського МУВГ І.Бохона «Щоб щедрою була нива» про роль зрошення у Якимівському районі.

- «Колос» Веселівської райдержадміністрації і райради від 2.06.07. № 45 (7844) стаття начальника Веселівського МУВГ Ю.Нежурко «Збережемо та відродимо» про роль зрошення у економічному розвитку Веселівського району.

- «Дніпровські вогні» Вільнянської райради від 2.06.07. № 41 (9532) стаття начальнику відділу водокористування Вільнянського МУВГ А.Неткал «А без води і ні туди, і ні сюди».

- «Знамя труда» Каменско-Днепровской рай ради и райгосадминистрации № 22 от 2.06.07. статья начальника Каменского МУВХ С.Хорешкова «Не дадим земле засохнуть». О радикальном способе противостоять засухе - орошении в К-Днепровском районе Запорожской области.

- «Новий день» Мелітопольської райради та райдержадміністрації від 31.05.07. № 82 стаття начальника Мелітопольського МУВХ Н.Слєпканя «День працівників водного господарства».


І всім зрозуміло, що врожайність сільгосппродукції залежить не тільки від родючості землі, але, в першу чергу, від живлючої вологи.

На поля сільгоспвиробників та ділянки садоводів і мешканцям сіл вода подається управліннями облводгоспу. Про проблеми та труднощі по організації цієї роботи читачам газети розповідає начальник облводгоспу Шляховчук В.А.


В ней рассказывается о досрочном вводе в действие первой технологической линии центральных очистных сооружений г.Запорожье. Ежесуточно она обеспечивает биологическую очистку 100 тысяч кубометров канализационных стоков (всего же их сбрасывается в Днепр 140 тыс. м3).

Вода из очистных сооружений, попадающая в главную реку Украины, мало чем отличается от природной и соответствуют европейским стандартам. А это очень важно для населения южных регионов, ведь вода из Каховского водохранилища используется не только для промышленных предприятий и орошения полей, но и для питьевых целей.

Однако для полного завершения строительства необходимо еще 9 млн.грн. А их пока нет. Да и будут ли они после того, как в Украине разразился политический кризис?


Минувшей осенью многие газеты и Интернет-издания Украины сообщали о том, что в Молочном лимане сложилась непростая ситуация с дальневосточной кефалью-пиленгасом: рыба не могла выйти в море из-за того, что пролив, по которому она вошла в лиман ранее, занесло песком. До беды не дошло, т.к. АР ООО «Сыны моря», отвечающее за состояние пролива, собственными силами расчистило его от песка и поддерживает по сей день в удовлетворительном состоянии.

Дальневосточная кефаль была акклиматизирована в лимане в середине 70-х годов прошлого столетия., т.к. в нем идеальная плотность и соленость для пиленгаса, который ведет икрометание в средних слоях воды. Если появляются отклонения, икра опускается на дно или наоборот - поднимается на поверхность, и в обоих случаях погибает. Поэтому без соединения моря с лиманом пиленгас не выживает, а промоина не может функционировать без человека…


…Ничего не стоит мимоходом потревожить этот отраженный мир. Очень хрупкий он, и, как у искры, коротка его жизнь. Плавневый край - это «озерная страна», вся жизнь которой связана с водой. В народе говорят: «Растет, как из воды», - имея ввиду живительную силу влаги, способную в южных степных регионах творить чудеса…Справа у тому, що у Новомиколаївському районі практично вся вода покупна й привізна. Пропонується вирішити це питання за рахунок буріння свердловин і створення локальних водогонів. Голова обласної ради пообіцяв розглянути це питання, розробити програму, яка б дозволила вирішити проблему водопостачання сіл району.


У цьому номері газети під рубрикою «Регіон» опублікована замітка «На вирішення проблеми підтоплення». В ній розповідається, що 340 тис.грн., які виділені із резервного фонду облдержадміністрації, будуть витрачені для вирішення проблеми підтоплення сіл Веселянка та Григорівка Запорізького району.


Вільнянський район - один з самих потужних районів Запорозької області. У його 105-ти населених пунктах проживає 49 тисяч чоловік.

Як і в кожному районі області, у Вільнянському є свої проблеми. Насамперед це підтоплення. Завдяки спільним зусиллям, у тому числі і багатьох депутатів обласної ради, одна з головних проблем поступово вирішується.

Але надлишок у районі грунтових вод не компенсує, на жаль відсутність води питної. Тут немає джерел питної води, позначається скельна подушка, на якій розміщені населені пункти району. Виходить, що мешканці району живуть біля Дніпра, а води бракує, її просто не вистачає....


- «Слово трудівника» Якимівської райради та райдержадміністрації, газета № 6 від 24.01.07. Опублікована стаття «Бюджет району прийнято». де мова про прийняття Програми розвитку меліорації у Якимівському районі, яка підготовлена Якимивським МУВГ;

- «Слово трудівника» газета № 22 від 21.03.07. Стаття кореспондента «Якимівські меліоратори - кращі в області»;

- «Слово трудівника» в газеті № 23 від 24.03.07. стаття ведучого інженера-гідротехника Якимівського міжрайонного управління водного господарства Н.Соколовської «Там где вода, там - жизнь»;

- «Колос» Веселівської райдержадміністрації і райради, стаття провідного інженера-гідротехника Веселівського міжрайонного управління водного господарства С.Лаврової «Вода для життя» (газета № 24 від 21.03.07.);

- «Новий день» Мелітопольської райради і райдержадміністрації стаття «Мелиорация на службе урожая» начальника відділу водокористування Мелітопольського МУВГ Івасенко В. (газета від 22.03.07.);

- «Нова Таврія» Василівської районної ради Запорізької області та редакції «НТ», стаття начальника відділу водокористування Придніпровського МУВГ Головко О. під рубрикою «Акцент» стаття «Вода - це життя» (№30 від 21.03.07.);

- «Рабочее слово» трудового коллектива ЗАО «Запорожский железорудный комбинат», стаття начальника відділу водокористування Придніпровського МУВГ Головко О. «22 марта - Международный День воды» (від 24.03.07.);


1/15

фото
назад
вперед
закрити

Про БУВР річок Приазов'я

pdf Положення про БУВР річок Приазов'я

Структура управління

Основні завдання

Керівництво

Підвідомчі організації

Етапи розвитку

Нормативні документи

Вакансії

Діяльність

Основні пріоритети діяльності на 2017 рік

Водогосподарська обстановка

Моніторинг

Звіти БУВР річок Приазов'я

Протидія корупції

Платежі за оренду водних об'єктів

Публічні закупівлі

Послуги

Звернення громадян

Прийом громадян

Прес-центр

Анонси подій

Новини

Огляд преси

Друкарські видання

Виступи на телебаченні

Публічна інформація

Інформація

Інформація про пропуск паводку

Інформація про полив

Водні ресурси

Пошук водних об'єктів (тестування)

Меліорація

Дорадчий центр

Застосування мобільного комплексу

Водовимірювальна лабораторія

Система рибозахисту ЕГРЗ-М

jpg Карта меліоративного фонду області

jpg Карта-схема водних об'єктів Запорізької області

jpg Гідрографічне районування водогосподарських ділянок Запорізької області

Охорона праці

Корисні посилання

Сектор територіального органу Держводагентства

Фотогалерея

Райони

Річки

Лимани, водосховища

Канали, насосні станції

Азовське море

Джерела

Контактна інформація

Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я © 2007-2018