Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я
Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я

Огляд останніх подій

Інформація про надходження коштів до обласного бюджету за оренду водних об’єктів

Інформація про надходження коштів до обласного бюджету за оренду водних об’єктів (за кодом класифікації доходів бюджету 22130000) станом на 01.12.2018 року

pdf Докладніше…

Підготовка водогосподарсько-меліоративного комплексу Запорізької області до поливного сезону 2019 року

фото

З метою забезпечення ефективної та надійної роботи меліоративних систем, насосних станцій, каналів, гідротехнічних споруд, дощувальних машин та об’єктів інженерної інфраструктури у 2019 році, поліпшення використання меліорованих земель, нарощування виробництва на них сільськогосподарської продукції в підвідомчих організаціях БУВР річок Приазов’я виконуються роботи щодо підготовки водогосподарсько-меліоративного комплексу до поливного сезону 2019 року.

Детальніше >>

Станом на 06 грудня 2018 року виконано:

— очищення від мулу 10,4 тис. м3 (70% від плану 15,0 тис. м3);

— бетонні роботи 16,0 м3 (32% від плану 49,8 м3);

ремонт гідропостів 33 шт. (100% від плану);

— ремонт гідротехнічних споруд 407 шт. (75% від плану 540 шт.);

— підготовка насосних станцій 51 шт. (24% від плану 209 шт.);

— ремонт насосно-силових агрегатів 403шт. (45% від плану 895 шт.).

Роботи з підготовки міжгосподарських меліоративних систем до поливного сезону 2019 року продовжуються.

Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка з 29.11.2018 по 05.12.2018 року

За даними підвідомчих організацій гідрогеолого-меліоративна та водогосподарська обстановка в цілому задовільна. Рівні води в річках та інших водних об’єктах знаходяться нижче рівнів корінних берегів.

pdf Докладніше…

Засідання колегії 28 листопада 2018 року

фото

28 листопада 2018 року в БУВР річок Приазов’я відбулося засідання колегії.

На колегії були присутні начальники підвідомчих організацій, головні бухгалтери управлінь, начальники відділів та головні спеціалісти БУВР річок Приазов’я.

Детальніше >>

За порядком денним на колегії були розглянуті питання про підсумки роботи водогосподарсько-меліоративного комплексу Запорізької області за 9 місяців 2018 року, про утримання в належному технічному та естетичному стані водогосподарських систем, про результати проведення аудиторських перевірок за 9 місяців 2018 року та інше.

Підсумки поливного сезону 2018 року.

В цілому поливний сезон 2018 року підвідомчі організації БУВР річок Приазов’я провели успішно. Підписано 149 протоколів -намірів з наданням послуг пов’язаних із забором води на площу 49,4 тис.га.

Укладено господарствами- водокористувачами 138 договорів про надання послуг пов’язаних із забором води із використанням водозабірних споруд на площу 47 тис.га. З початку поливного сезону полито 53,2 тис.га. та виконано 287,4 тис. гектарополивів. Водокористувачами забрано через гідротехнічні споруди БУВР річок Приазов’я 127,8 млн.м3., що на 10% більше ніж у минулому році.

Крім того у Херсонську область подано води Якимівським МУВГ 10,6 млн.м3, Північно-Рогачикським МУВГ – для покращення екологічного стану балки Великі Сірогози більше 4 млн.м3., а всього планується подати більше 6 млн.м3.

Всі підвідомчі організації збільшили площі поливу у порівнянні з 2017 роком. Більше всіх полито водокористувачами Якимівського МУВГ (18,6 тис.га) та Мелітопольського МУВГ (13,3 тис.га), Кам’янського МУВГ (8,7 тис.га), Придніпровського МУВГ (7,2 тис.га).

З початку поливного сезону 2018 року для перекачки та забору води на зрошення задіяно 109 насосних станцій. Із них приладами водообліку обладнані 83 насосних станції (76%) По Кам’янському МУВГ, Якимівському МУВГ працюючі насосні станції обладнані приладами водообліку на 100 %. Із 35 приладів водообліку інформація передається по інтернету на комп’ютери управлінь.

У Мелітопольському МВУГ та Якимівському МУВГ на базі портативних ультразвукових витратомірів працюють сертифіковані водовимірювальні лабораторії.

Засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

фото

27.11.2018 року – в приміщенні Запорізької облдержадміністрації відбулося чергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Скоблікова В.В.

Детальніше >>

У заході взяли участь представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, Головного управління ДСНС України у Запорізькій області та Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я.

План дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоуправління щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2019 році був розглянутий учасниками чергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За підсумками обговорення члени регіональної комісії одностайно погодили «План дій структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені і паводків на території Запорізької області у 2019 році».

Підвищення кваліфікації

фото фото

Керівники та фахівці відділів (служб) економіки БУВР річок Приазов'я з 20 по 22 листопада 2018 року пройшли навчання в Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства у м. Києві.

В процесі навчання фахівці відділів та служб економіки прослухали та взяли до уваги питання методів економічного аналізу, їх практичне застосування, складання калькуляцій тощо.

За результатами навчання спеціалісти БУВР річок Приазов'я отримали відповідні сертифікати.

Проведення нарад з питань підготовки і відновлення зрошувальних систем та збільшення площ поливу у 2019 році

фото

20, 21 та 22 листопада 2018 року в БУВР річок Призов’я з підвідомчими організаціями відбулися наради з питань підготовки і відновлення зрошувальних систем у 2019 році та збільшення площ поливу.

Детальніше >>

На наради були запрошені начальники міжрайонних управлінь водного господарства, головні інженери, керівники служб експлуатації, енергетики та механізації.

Під час нарад обговорювались питання підготовки меліоративних систем Запорізької області до поливного сезону 2019 року, відновлення зрошувальних систем, збільшення площ поливу у наступному році та включення в роботу насосних станцій, які не працювали понад 10 років.

Зокрема, узгоджено пропозиції обсягів ремонтних робіт, обговорено виконання заходів з підвищення експлуатаційної надійності насосних станцій та об’єктів міжгосподарської зрошувальної мережі, заміни насосно-силового обладнання, проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка з 15.11.2018 по 21.11.2018 року

За даними підвідомчих організацій гідрогеолого-меліоративна та водогосподарська обстановка в цілому задовільна. Рівні води в річках та інших водних об’єктах знаходяться нижче рівнів корінних берегів.

pdf Докладніше…

18 листопада — День працівників сільського господарства України

фото

Щорічно у третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства в Україні. Це свято, присвячене всім аграріям країни, було засноване в 1993 році. Тоді президент України підписав указ про заснування професійного свята всіх працівників сільського господарства, а також підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції.

Детальніше >>

Цей рік для аграріїв Запоріжжя видався дуже складним — через суховії та ґрунтову посуху спостерігалися несприятливі агрометеорологічні умови для вегетації всіх сільгоспкультур. Однак попри всі випробування аграрії зібрали понад 2 мільйони тонн зерна, з них пшениці — 1,7 млн. тонн. За обсягом валового збору ранніх зернових та зернобобових культур Запорізька область посіла шосте місце, а по пшениці — четверте місце в Україні. І в цьому також є заслуга працівників БУВР річок Приазов’я, які своєчасно поставляли воду на поля сільгосптоваровиробників.

У день професійного свята бажаємо всім працівникам галузі добробуту, здоров’я, щастя, оптимізму, невичерпної енергії та подальших успіхів в ім’я розквіту України.

Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка з 08.11.2018 по 14.11.2018 року

За даними підвідомчих організацій гідрогеолого-меліоративна та водогосподарська обстановка в цілому задовільна. Рівні води в річках та інших водних об’єктах знаходяться нижче рівнів корінних берегів.

pdf Докладніше…

Поливний сезон 2018 в Запорізькій області успішно завершено

фото

На території області вже почались перші морози, а водокористувачі ще декілька днів назад продовжували поливати. Незважаючи на те, що в цілому по області поливний сезон закінчився ще у жовтні — господарства, які мають фруктові сади (а під краплинним зрошенням знаходиться більш ніж 1,5 тис. га персиків, яблунь та винограду) проводили полив, як кажуть у народі, «до білих мух»!

Детальніше >>

В цілому поливний сезон 2018 року водогосподарські організації БУВР річок Приазов'я та аграрії провели успішно.

Високі температури повітря та незначні опади призвели до літньої посухи, яка потім перейшла у стійку осінню посуху. Але здивувань тут немає — бо це ж південь!

З кожним роком збільшується площа поливу зрошуваних земель.

У поточному році полито 53,2 тис. га зрошуваних земель, проведено гектарополивів на площі 287,4 тис. га, на поля водокористувачами забрано 127,8 млн.м3 води, що більше ніж у 2012 році у 2 рази.

У розпал поливного сезону працювало 109 насосних станцій та майже 250 дощувальних машин.

Міжрайонними управліннями водного господарства укладено 474 договори про надання послуг, пов’язаних з транспортуванням (перекиданням) та забором води із використанням водозабірних споруд управлінь для поливу сільгоспкультур.

Все це разом і стало основою для отримання гідного врожаю сільгоспкультур в області.

Виконання ремонтних робіт на гідротехнічних спорудах

фото

Якимівським міжрайонним управлінням водного господарства БУВР річок Приазов’я згідно з затвердженим планом виконуються роботи з ремонту трубчатого акведука через річку Малий Утлюг на каналі Р-8 ПК148+50 Каховської зрошувальної системи.

Детальніше >>

Зазначені заходи проводяться з метою підготовки водогосподарських об’єктів до поливного сезону 2019 року та приведення гідротехнічних споруд у належний технічний та естетичний стан.

В Запоріжжі пройшла традиційна масштабна акція «Врятуємо Дніпро разом»

фото фото

3-го листопада 2018 року в Запоріжжі пройшла традиційна масштабна акція – «Врятуємо Дніпро разом», яка з 2012 року проходить при підтримці ПАТ «Запоріжсталь». В акції прийняли участь усі бажаючі, зокрема і співробітники БУВР річок Приазов’я. Центральною подією акції стало зариблення Дніпра мальками товстолобика і карпа, – випущено близько 17 тис. штук. Також було прибрано близько 24 тон сміття вздовж Прибережної магістралі. Головний плюс цієї акції – її сталість, яка дозволяє реально говорити про те, що ситуація на Дніпрі змінюється в найкращу сторону.

З 6 по 8 листопада 2018 року працівники БУВР річок Приазов’я пройшли навчання в Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства у м. Києві та отримали відповідні сертифікати

фото

Зокрема фахівці відділів охорони праці та механізації, відділів енергозбереження та зв’язку були ознайомлені з питаннями забезпечення енергоефективної експлуатації машин і механізмів у водогосподарських організаціях та питаннями підвищення енергоефективності водогосподарсько-меліоративного комплексу в цілому.

Детальніше >>

Систематичне проведення навчання спеціалістів та фахівців дозволить своєчасно впроваджувати сучасні методи управління та енергозбереження у галузі водного господарства.

6-8 листопада 2018 р. в м. Київ відбувся XVІ Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE-2018», під час якого було продемонстровано потенціал різних підприємств дотичних до води як українських, так і іноземних

фото

Під час форуму голова Держводагентства Ірина Овчаренко проінформувала присутніх, що Україна нерівномірно забезпечена водними ресурсами, і що оцінкою ООН належить до малозабезпечених водою країн світу. Наші території одночасно потерпають як від підтоплень, так і від сезонних посух. Тому експозиція Держводагентства присвячена саме управлінню водними ресурсами в сучасних умовах.

Детальніше >>

Учасники форуму мали змогу ознайомитися з експозиціями виставки «AQUA UKRAINE-2018» та оглянути її експонати, а також прийняти участь у науково-практичній конференції «Вода і довкілля» під час якої висвітлювали актуальні питання пов'язані з інтегрованим управлінням водними ресурсами, новим порядком проведення державного моніторингу вод, імплементацією Україною Водної Рамкової Директиви ЄС. Також колеги з Польщі, Франції та Угорщини подискутували про новітні технічні і технологічні розробки та підходи у водній сфері. Побажали кожному досягти вагомих результатів на спільному шляху досягнення доброго стану вод.

В проведенні заходу взяли участь представники БУВР річок Приазов’я.

Водокористувачам необхідно об'єднуватися навколо систем зрошення

фото

7 листопада 2018 року начальник Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов'я Шляховчук В.А. прийняв участь у засіданні робочої групи, створеної при Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, з підготовки проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання меліорованих земель та меліоративних систем».

Детальніше >>

На засіданні розглядалися питання щодо необхідності залучення об'єднань водокористувачів до прийняття управлінських рішень, до формування вартості забору води з точок водовиділу, що є серйозним кроком у бік формування сприятливого інвестиційного середовища в сфері зрошення та створення законодавчих умов для об'єднання водокористувачів навколо систем зрошення або зрошуваних сільськогосподарських угідь. Цими питаннями зараз активно займається Держводагентство разом з Мінприроди та відпрацьовуються конкретні шляхи реалізації з депутатським корпусом Верховної Ради України.

Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка з 01.11.2018 по 07.11.2018 року

За даними підвідомчих організацій гідрогеолого-меліоративна та водогосподарська обстановка в цілому задовільна. Рівні води в річках та інших водних об’єктах знаходяться нижче рівнів корінних берегів.

pdf Докладніше…

Оперативна інформація про проведення поливів сільськогосподарських культур

pdf Оперативна інформація про проведення поливів сільськогосподарських культур в Запорізькій області станом на 02.11.2018

Інформація про надходження коштів до обласного бюджету за оренду водних об’єктів

Інформація про надходження коштів до обласного бюджету за оренду водних об’єктів (за кодом класифікації доходів бюджету 22130000) станом на 01.11.2018 року

pdf Докладніше…

1/15

фото
назад
вперед
закрити

Про БУВР річок Приазов'я

pdf Положення про БУВР річок Приазов'я

Структура управління

Основні завдання

Керівництво

Підвідомчі організації

Етапи розвитку

Нормативні документи

Вакансії

Діяльність

Основні пріоритети діяльності на 2017 рік

Водогосподарська обстановка

Моніторинг

Звіти БУВР річок Приазов'я

Протидія корупції

Платежі за оренду водних об'єктів

Публічні закупівлі

Послуги

Звернення громадян

Прийом громадян

Прес-центр

Анонси подій

Новини

Огляд преси

Друкарські видання

Виступи на телебаченні

Публічна інформація

Інформація

Інформація про пропуск паводку

Інформація про полив

Водні ресурси

Пошук водних об'єктів (тестування)

Меліорація

Дорадчий центр

Застосування мобільного комплексу

Водовимірювальна лабораторія

Система рибозахисту ЕГРЗ-М

jpg Карта меліоративного фонду області

jpg Карта-схема водних об'єктів Запорізької області

jpg Гідрографічне районування водогосподарських ділянок Запорізької області

Охорона праці

Корисні посилання

Сектор територіального органу Держводагентства

Фотогалерея

Райони

Річки

Лимани, водосховища

Канали, насосні станції

Азовське море

Джерела

Контактна інформація

Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я © 2007-2018