Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я
Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я

Огляд останніх подій

Поливний сезон 2018 в Запорізькій області успішно завершено

фото

На території області вже почались перші морози, а водокористувачі ще декілька днів назад продовжували поливати. Незважаючи на те, що в цілому по області поливний сезон закінчився ще у жовтні — господарства, які мають фруктові сади (а під краплинним зрошенням знаходиться більш ніж 1,5 тис. га персиків, яблунь та винограду) проводили полив, як кажуть у народі, «до білих мух»!

Детальніше >>

В цілому поливний сезон 2018 року водогосподарські організації БУВР річок Приазов'я та аграрії провели успішно.

Високі температури повітря та незначні опади призвели до літньої посухи, яка потім перейшла у стійку осінню посуху. Але здивувань тут немає — бо це ж південь!

З кожним роком збільшується площа поливу зрошуваних земель.

У поточному році полито 53,2 тис. га зрошуваних земель, проведено гектарополивів на площі 287,4 тис. га, на поля водокористувачами забрано 127,8 млн.м3 води, що більше ніж у 2012 році у 2 рази.

У розпал поливного сезону працювало 109 насосних станцій та майже 250 дощувальних машин.

Міжрайонними управліннями водного господарства укладено 474 договори про надання послуг, пов’язаних з транспортуванням (перекиданням) та забором води із використанням водозабірних споруд управлінь для поливу сільгоспкультур.

Все це разом і стало основою для отримання гідного врожаю сільгоспкультур в області.

Виконання ремонтних робіт на гідротехнічних спорудах

фото

Якимівським міжрайонним управлінням водного господарства БУВР річок Приазов’я згідно з затвердженим планом виконуються роботи з ремонту трубчатого акведука через річку Малий Утлюг на каналі Р-8 ПК148+50 Каховської зрошувальної системи.

Детальніше >>

Зазначені заходи проводяться з метою підготовки водогосподарських об’єктів до поливного сезону 2019 року та приведення гідротехнічних споруд у належний технічний та естетичний стан.

В Запоріжжі пройшла традиційна масштабна акція «Врятуємо Дніпро разом»

фото фото

3-го листопада 2018 року в Запоріжжі пройшла традиційна масштабна акція – «Врятуємо Дніпро разом», яка з 2012 року проходить при підтримці ПАТ «Запоріжсталь». В акції прийняли участь усі бажаючі, зокрема і співробітники БУВР річок Приазов’я. Центральною подією акції стало зариблення Дніпра мальками товстолобика і карпа, – випущено близько 17 тис. штук. Також було прибрано близько 24 тон сміття вздовж Прибережної магістралі. Головний плюс цієї акції – її сталість, яка дозволяє реально говорити про те, що ситуація на Дніпрі змінюється в найкращу сторону.

З 6 по 8 листопада 2018 року працівники БУВР річок Приазов’я пройшли навчання в Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства у м. Києві та отримали відповідні сертифікати

фото

Зокрема фахівці відділів охорони праці та механізації, відділів енергозбереження та зв’язку були ознайомлені з питаннями забезпечення енергоефективної експлуатації машин і механізмів у водогосподарських організаціях та питаннями підвищення енергоефективності водогосподарсько-меліоративного комплексу в цілому.

Детальніше >>

Систематичне проведення навчання спеціалістів та фахівців дозволить своєчасно впроваджувати сучасні методи управління та енергозбереження у галузі водного господарства.

6-8 листопада 2018 р. в м. Київ відбувся XVІ Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE-2018», під час якого було продемонстровано потенціал різних підприємств дотичних до води як українських, так і іноземних

фото

Під час форуму голова Держводагентства Ірина Овчаренко проінформувала присутніх, що Україна нерівномірно забезпечена водними ресурсами, і що оцінкою ООН належить до малозабезпечених водою країн світу. Наші території одночасно потерпають як від підтоплень, так і від сезонних посух. Тому експозиція Держводагентства присвячена саме управлінню водними ресурсами в сучасних умовах.

Детальніше >>

Учасники форуму мали змогу ознайомитися з експозиціями виставки «AQUA UKRAINE-2018» та оглянути її експонати, а також прийняти участь у науково-практичній конференції «Вода і довкілля» під час якої висвітлювали актуальні питання пов'язані з інтегрованим управлінням водними ресурсами, новим порядком проведення державного моніторингу вод, імплементацією Україною Водної Рамкової Директиви ЄС. Також колеги з Польщі, Франції та Угорщини подискутували про новітні технічні і технологічні розробки та підходи у водній сфері. Побажали кожному досягти вагомих результатів на спільному шляху досягнення доброго стану вод.

В проведенні заходу взяли участь представники БУВР річок Приазов’я.

Водокористувачам необхідно об'єднуватися навколо систем зрошення

фото

7 листопада 2018 року начальник Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов'я Шляховчук В.А. прийняв участь у засіданні робочої групи, створеної при Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, з підготовки проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання меліорованих земель та меліоративних систем».

Детальніше >>

На засіданні розглядалися питання щодо необхідності залучення об'єднань водокористувачів до прийняття управлінських рішень, до формування вартості забору води з точок водовиділу, що є серйозним кроком у бік формування сприятливого інвестиційного середовища в сфері зрошення та створення законодавчих умов для об'єднання водокористувачів навколо систем зрошення або зрошуваних сільськогосподарських угідь. Цими питаннями зараз активно займається Держводагентство разом з Мінприроди та відпрацьовуються конкретні шляхи реалізації з депутатським корпусом Верховної Ради України.

Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка з 01.11.2018 по 07.11.2018 року

За даними підвідомчих організацій гідрогеолого-меліоративна та водогосподарська обстановка в цілому задовільна. Рівні води в річках та інших водних об’єктах знаходяться нижче рівнів корінних берегів.

pdf Докладніше…

Оперативна інформація про проведення поливів сільськогосподарських культур

pdf Оперативна інформація про проведення поливів сільськогосподарських культур в Запорізькій області станом на 02.11.2018

Інформація про надходження коштів до обласного бюджету за оренду водних об’єктів

Інформація про надходження коштів до обласного бюджету за оренду водних об’єктів (за кодом класифікації доходів бюджету 22130000) станом на 01.11.2018 року

pdf Докладніше…

1 листопада 2018 року святкує своє 50-річчя Вільнянське міжрайонне управління водного господарства

фото

01.11.1968 року наказом Міністерства Меліорації та водного господарства УРСР було створено Вільнянське управління зрошувальних систем (з січня 2005 року перейменовано у Вільнянське міжрайонне управління водного господарства).

Детальніше >>

На сьогоднішній день площа обслуговування складає 43,2 тис.га. До складу міжгосподарської зрошувальної мережі входить 36 державних насосних станцій, на яких встановлено 160 основних насосних агрегатів потужністю 50,8 тис.кВт та 141,6 км магістральних каналів та трубопроводів.

Основні завдання, які покладено на Вільнянське МУВГ — забезпечення на території восьми районів експлуатацію державних меліоративних систем, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів, забезпечення населення і галузей економіки водними ресурсами.

За 50 років своєї діяльності Вільнянське МУВГ зробило вагомий внесок в розвиток меліорації. Попереду — час нових трудових здобутків, спрямованих на вирішення проблемних питань щодо збереження основних меліоративних фондів, раціональне використання та збереження водних ресурсів, поповнення колективів молодими фахівцями.

Адміністрація та профспілковий комітет Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я щиро вітають всіх працівників Вільнянського МУВГ з нагоди 50-річчя з дня заснування. Бажаємо професійних успіхів, творчих злетів, процвітання, міцного здоров’я, щастя, миру, злагоди, сімейного добробуту, гарного настрою, подальших досягнень у професійній справі.

Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка з 25.10.2018 по 31.10.2018 року

За даними підвідомчих організацій гідрогеолого-меліоративна та водогосподарська обстановка в цілому задовільна. Рівні води в річках та інших водних об’єктах знаходяться нижче рівнів корінних берегів.

pdf Докладніше…

Сьогодні у Мелітополі створили Басейнову раду річок Приазов’я

фото

30 жовтня 2018 року у м. Мелітополь відбулись установчі збори заінтересованих сторін щодо формування складу Басейнової ради річок Приазов’я.

Детальніше >>

До складу Басейнової ради річок Приазов’я увійшли представники водокористувачів: ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат», ТОВ «Таврія», ТОВ «Акімжилсервіс», ПАТ «ММК ІМ. ІЛЛІЧА», ДП «Ілліч-Агро Донбас», КП «Маріупольське ВУ ВКГ», ТОВ «Фрідом Фарм Терра», Бердянська міська рада (ЖКГ), ФГ «Любцов», Токмацька міська рада (ЖКГ), наукових організацій: Таврійський державний агротехнологічний університет, Приазовський національний природний парк, ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет», Інститут рибного господарства та екології моря; органів влади: Департамент екології та природних ресурсів Запорізької ОДА, Донецької ОДА, Херсонської ОДА, Державна екологічна інспекція у Запорізькій області, Молочанська міська рада, Мелітопольська районна рада, Кирилівська селищна рада, Нікольська районна рада, Херсонська обласна рада, КП «Південукргеологія», Білозірська КГП; громадських організацій: Запорізька обласна філія Всеукраїнської екологічної ліги, Нікольська районна організація воїнів інтернаціоналістів «Побратим», Херсонська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги та представники Басейнових управлінь водних ресурсів Запорізької, Донецької та Херсонської областей.

Діяльність Басейнової ради буде спрямована на розробку узгоджених заходів із покращення екологічного стану водних ресурсів з урахуванням позицій всіх заінтересованих сторін.

Основною задачею стане підготовка плану управління річковим басейном річок Приазов’я.

Усього до складу Басейнової ради увійшло 32 особи.

Головою Басейнової ради річок Приазов’я обрано к.т.н., доцента кафедри сільськогосподарських машин Таврійського державного агротехнологічного університету Мовчана Сергія Івановича, заступником голови - начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я Шляховчука Володимира Андрійовича, виконавчим секретарем – в.о. заступника начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я Рибалко Інну Георгіївну.

Зборами було ухвалено проект Положення про Басейнову раду, як основного документа, згідно з яким Басейнова рада працюватиме найближчі 5 років.

Голова Басейнової ради запевнив присутніх, що створення Басейнової ради надзвичайно важлива подія, вона дає впевненість, що реальні зміни у водній галузі відбуваються і кращі європейські практики поступово впроваджуються і в Україні, і відіграватиме значну роль у формуванні «нової водної політики».

Новообрані члени Басейнової ради вже на першому засіданні проявили активну позицію щодо збереження річок Приазов’я.

Заходи по зарибленню водосховищ у Запорізькій області розпочато

фото

В жовтні у річковому порту м. Дніпрорудне Запорізької області до Каховського водосховища випустили понад 250 тисяч екземплярів рослиноїдних та аборигенних видів риб.

Детальніше >>

Малька виростили на Новокаховському рибоводному заводі частикових риб. Заходи із вселення проводилися в рамках державної програми по відтворенню водних біоресурсів за участю фахівців управління Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області та рибодобувних організацій.

Загалом до водосховища випустили 250 тис. 782 екз. цьоголітки білого та строкатого товстолобика, білого амура та коропа. Ці види риби обрано невипадково, адже їх відносять до рослиноїдних риб. Улітку, в період цвітіння води, вони поїдають синьо-зелені й бурі водорості і таким чином очищають водойму.

У жовтні проведено підводну толоку

фото

Цьогоріч прибрати дно Дніпра зібралося близько трьох десятків дайверів.

Детальніше >>

У жовтні Запорізькі дайвери провели підводну толоку на центральному пляжі міста. Прибрали з дна Дніпра все, що туди накидали протягом літа відпочивальники та відвідувачі прибережних кафе. Дайвінг-толока тривала близько двох годин. За цей час активісти назбирали приблизно дві тонни сміття. Наступне генеральне прибирання запланували навесні.

1/15

фото
назад
вперед
закрити

Про БУВР річок Приазов'я

pdf Положення про БУВР річок Приазов'я

Структура управління

Основні завдання

Керівництво

Підвідомчі організації

Етапи розвитку

Нормативні документи

Вакансії

Діяльність

Основні пріоритети діяльності на 2017 рік

Водогосподарська обстановка

Моніторинг

Звіти БУВР річок Приазов'я

Протидія корупції

Платежі за оренду водних об'єктів

Публічні закупівлі

Послуги

Звернення громадян

Прийом громадян

Прес-центр

Анонси подій

Новини

Огляд преси

Друкарські видання

Виступи на телебаченні

Публічна інформація

Інформація

Інформація про пропуск паводку

Інформація про полив

Водні ресурси

Пошук водних об'єктів (тестування)

Меліорація

Дорадчий центр

Застосування мобільного комплексу

Водовимірювальна лабораторія

Система рибозахисту ЕГРЗ-М

jpg Карта меліоративного фонду області

jpg Карта-схема водних об'єктів Запорізької області

jpg Гідрографічне районування водогосподарських ділянок Запорізької області

Охорона праці

Корисні посилання

Сектор територіального органу Держводагентства

Фотогалерея

Райони

Річки

Лимани, водосховища

Канали, насосні станції

Азовське море

Джерела

Контактна інформація

Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я © 2007-2018