Запорізьке обласне управління водних ресурсів
Запорізьке обласне управління водних ресурсів

Огляд останніх подій

Анонс!

фото

З 6-8 листопада 2018 року на території Міжнародного виставкового центру (м. Київ, Броварський проспект, 15, ст.м. «Лівобережна») відбудеться ХVІ Міжнародна спеціалізована виставка «AQUA UKRAINE – 2018» (інформаційний сайт http://www.iec-expo.com.ua)

Оперативна інформація про проведення поливів сільськогосподарських культур

pdf Оперативна інформація про проведення поливів сільськогосподарських культур в Запорізькій області станом на 13.08.2018

Виконання робіт з ремонту та утеплення виробничих будівель Запорізького облводресурсів

фото

Північно-Рогачикським міжрайонним управлінням водного господарства Запорізького облводресурсів згідно з затвердженим планом виконуються роботи з ремонту та утеплення будівлі Головної насосної станції Північно-Рогачикської зрошувальної системи, ремонту виробничих будівель ГНС та благоустрою території.

Детальніше >>

Станом на 01.08.2018 виконано роботи:

—облицювання стін фасаду – 369 м2,;

—штукатурення - 475 м2,;

—фарбування - 781 м2,;

—облаштування в’їзду на територію ГНС.;

Зазначені заходи виконуються з метою підвищення рівня енергетичної ефективності будівлі ГНС та приведення водогосподарських об’єктів у належний технічний і естетичний стан.

Роботи з ремонту виробничих будівель продовжуються.;

Нарада IV ступені оперативного контролю за ІІ квартал 2018 року

фото

26 липня 2018 року на базі Кам'янського міжрайонного управління водного господарства було проведено нараду IV ступені оперативного контролю за ІІ квартал 2018 року

Детальніше >>

На засіданні були присутні представники Запорізького облводресурсів, головні інженери, головні механіки та провідні інженери з охорони праці від підвідомчих організацій,

На нараді розглядалися питання:

—стан охорони праці, пожежної безпеки в підвідомчих організаціях Запорізького облводресурсів за ІІ квартал 2018 року, та основні завдання профілактичної роботи щодо запобігання нещасних випадків на виробництві на IІІ квартал 2018 року;

—виконання заходів за результатами перевірок стану охорони праці, пожежної та електробезпеки підвідомчих організаціях;

—вимоги безпеки до обладнання транспортних засобів, двигуни яких працюють на газовому паливі;

—аптечка першої допомоги, її склад, призначення та правила користування;

—заходи з попередження пожеж і загорянь у зв’язку з спекотною погодою на водогосподарських об’єктах;

—організація стажування та вимоги до програми стажування водіїв колісних транспортних засобів;

—робота по отриманню дозволів на виконання робіт з підвищеною небезпекою та на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;

На практичній частині наради завідуючим ремонтно-механічної майстерні Рахубою М.Д. були продемонстровані міри безпеки при виконанні робіт на металообробних верстатах.

Оперативна інформація про проведення поливів сільськогосподарських культур

pdf Оперативна інформація про проведення поливів сільськогосподарських культур в Запорізькій області станом на 31.07.2018

Діагностика обладнання насосних станцій за допомогою сучасних вимірювальних приладів

фото

Спеціалістами міжрайонних управлінь Запорізького облводресурсів з метою попередження аварійних ситуацій та виходу з ладу технологічного обладнання виконуються роботи з термографічного моніторингу та вібродіагностики.

Детальніше >>

За допомогою приладів тепловізорної діагностики ( тепловізорів типу FLUK Ti9 та TESTO 875-2, пірометрів DT-8380 ) здійснюється термографічний моніторинг контактних з'єднань енергетичного обладнання.

Проведення вібродіагностики балансувальним прибором БМ-6 та індикаторами дефектів підшипників ІДП-06, дозволяє своєчасно визначити ступінь зносу підшипників та дисбаланс обертових частин електромеханічного обладнання.

Метрологічною службою Мелітопольського МУВГ проводяться енергетичні аудити на об'єктах облводресурсів з метою визначення відповідних технічних параметрів насосних агрегатів та розробки пріоритетних заходів з енергозбереження.

Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка з 19.07.2018 по 25.07.2018 року

За даними підвідомчих організацій гідрогеолого-меліоративна та водогосподарська обстановка в цілому задовільна. Рівні води в річках та інших водних об’єктах знаходяться нижче рівнів корінних берегів.

pdf Докладніше…

Оперативна інформація про проведення поливів сільськогосподарських культур

pdf Оперативна інформація про проведення поливів сільськогосподарських культур в Запорізькій області станом на 24.07.2018

Проведення енергетичного обстеження водообліку на насосних станціях Вільнянського МУВГ

фото

Відповідно до наказу Запорізького облводресурсів «З проведення енергетичних обстежень на насосних станціях», головним метрологом Мелітопольського МУВГ Лебедько Г.Ю., разом з фахівцями Вільнянського МУВГ 13 липня 2018 р. проведено енергоаудит на насосних станціях Вільнянської та Розумівської зрошувальних систем.

Детальніше >>

На двох насосних станціях (НС-3 ВЗС і НС РЗС) виконані роботи з першого етапу енергоаудиту по визначенню фактичного технічного стану насосних агрегатів та точності вимірювань витрат води.

За допомогою наявних засобів вимірювальної техніки (переносного ультразвукового витратоміра, манометра та мановакуумметра, лічильника електроенергії) виконані вимірювання при різних режимах роботи насосних агрегатів. При цьому зроблені контрольні заміри витрат води по стаціонарному витратоміру УВР-011 та показників механічних лічильників води, які встановлені на трубопроводах садово-городніх товариств Розумівської зрошувальної системи.

Результати вимірювань будуть опрацьовані і надані Вільнянському міжрайонному управлінню водного господарства для практичного застосування.

Оперативна інформація про проведення поливів сільськогосподарських культур

pdf Оперативна інформація про проведення поливів сільськогосподарських культур в Запорізькій області станом на 17.07.2018

Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка з 12.07.2018 по 18.07.2018 року

За даними підвідомчих організацій гідрогеолого-меліоративна та водогосподарська обстановка в цілому задовільна. Рівні води в річках та інших водних об’єктах знаходяться нижче рівнів корінних берегів.

pdf Докладніше…

Якимівські аграрії збільшують площі поливу 13.07.2018р

фото

Після 12 років простою включилася в роботу насосна станція 6 Р-8. Завдяки спільним зусиллям Якимівського міжрайонного управління водного господарства і ТОВ «Україна» почалися відновлювальні роботи по внутрішньогосподарській мережі.

Детальніше >>

Так, за допомогою мобільного комплексу по цементно-піщаній ізоляції напірних трубопроводів Якимівського МУВГ, на внутрішньогосподарській мережі господарства практично заново відновили стальні трубопроводи різних діаметрів від 350 мм до 820 мм на протяжності майже 150 м.

Крім того, господарство своїми силами провели роботи по ремонту та заміні трубопроводів, запірно-регулюючої арматури. На ці цілі було витрачено понад 15 млн. грн.

Для проведення ефективного поливу протягом двох років (2016-2017) закуплено 8 дощувальних машин «Фрегат» на суму близько 4 млн. грн.

За допомогою цих машин у 2017 році було полито 438 га озимої пшениці та сої. Інтенсивний полив продовжується і в поточному році. На сьогоднішній день на поля господарства насосною станцією НСП 6 Р-8 подано майже 800 тис.м3 води. В зв'язку з посушливим літом насосна станція працює практично не зупиняючись.

А взагалі Якимівське МУВГ подає воду на поля ТОВ «Україна» ще по трьом насосним станціям: 2 Р-8, 4 Р-8 та 4 З-МК.

В цілому господарство отримало у 2018 році від Якимівського МУВГ 2,5 млн.м3 води, що дало змогу полити біля 1700 га зрошуваних земель.

Керівник господарства Білий Олег Олександрович, гідротехнік Саютін Василь Іванович.

Зрошувальна система потребує додаткових коштів для збереження врожаю 11.07.2018р

фото

На базі племзаводу «Степний», що у Кам’янсько-Дніпровському районі, відбулася виїзна нарада з питань моніторингу ходу поливної кампанії на першому зональному каналі Північно-Рогачинської зрошувальної системи.

Детальніше >>

У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков, начальник Запорізького обласного управління водних ресурсів Володимир Шляховчук, представники райдержадміністрації та керівники господарств.

Територія Запорізької області розташована в зоні недостатнього та нестійкого зволоження. Кожні шість-вісім років із 10 оцінюються як сухі та посушливі. Площа сухої та дуже сухої зони за останні 10 років зросла на 7%. Висока температура повітря - від 35°С до 40°С та практично відсутність протягом 90 днів весняно-літнього періоду будь-яких суттєвих опадів спостерігалися і в цьому році. Природна родючість ґрунтів у Запорізькій області у поєднанні з сучасними технологіями може дати високі врожаї. Проте ні сучасні технології, ні новітні сорти гібридів не забезпечують ефективне рослинництво, коли бракує головного джерела життя – води. Отже, продовольче та ресурсне забезпечення, а відповідно і продовольча безпека значною мірою залежать від наявності, стану та ефективності використання зрошуваних земель, які займають 12% ріллі в області. Подальше використання зрошуваних земель можливе лише завдяки залученню коштів з різних джерел фінансування, - зазначив заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін.

Директор племзаводу «Степний» Анатолій Волков ознайомив присутніх з ходом поливної кампанії у господарстві та проблемами подальшого використання зонального каналу Північно-Рогачинської зрошувальної системи.

Начальник обласного управління водних ресурсів Володимир Шляховчук поінформував про стан експлуатації інженерної інфраструктури зрошувальної системи. Так, зональний канал Північно-Рогачинської зрошувальної системи побудований та введений в експлуатацію з 1974 по 1977 р.р. В останні роки спостерігається бурхливе зростання водоростей та замулення каналу, що погіршує його пропускну спроможність. Управлінням каналів Північно-Рогачинської зрошувальної системи постійно проводяться ремонтно-доглядові роботи, а саме: земляні роботи, очищення від мулу, вирубування чагарника, обкошування каналу, бетонні роботи тощо. Проте цих заходів недостатньо. Для забезпечення надійної роботи і своєчасної та в повному обсязі подачі води водокористувачам необхідно додатково виділити кошти з обласного бюджету. Зокрема, близько 1 млн. грн. - на проведення робіт з очищення від мулу і рослинності та відновлення захисного шару в підводній частині залізобетонного облицювання каналу.

За підсумками наради прийнято рішення додатково опрацювати можливість виділення коштів, необхідних для забезпечення надійної роботи каналу, з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища або з інших джерел.

Проект "Чиста вода"

фото

Нещодавно TEXTY.ORG.UA опублікували проект "Чиста вода" про стан води у річкахна основі даних Держводагентства.

На онлайн-карті "Чиста вода"відображені найбільші річкові басейни України та вказаний рівень забрудненості. Зауважимо, що йдеться не про русла річок повністю: на карті показано стан води у локаціях, де беруть проби для аналізів.

Детальніше >>

Інтерактивна карта містить дані про понад 400 пунктів контролю якості води. У цих пунктах працівники Держводагентства забирають воду й перевіряють її за 16-ма параметрами (у переліку – як корисні, так і шкідливі сполуки). Якщо забруднення у певному басейні перевищує норму, про це сигналізують спеціальні позначки на карті.

Можна оцінити рівень забруднення за конкретними речовинами та відстежити, як змінювалася концентрація шкідливих речовин у певній локації упродовж останніх п’яти років.

Оперативна інформація про проведення поливів сільськогосподарських культур

pdf Оперативна інформація про проведення поливів сільськогосподарських культур в Запорізькій області станом на 10.07.2018

День Дніпра 07.07.2018р

фото

Щорічно в першу суботу липня українці святкують Міжнародний день Дніпра. Цього року святкування припало на 7 липня (свято Івана Купала). Мета заходу – привернути увагу громадськості до екологічних проблем річки. Зазначений захід проходив під гаслом: «ЧИСТИЙ ДНІПРО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ"!!!

Детальніше >>

Роль Дніпра в житті українців не перебільшена. З давніх часів він забезпечував жителів водою і рибою і служив важливим торговим каналом. Сьогодні ж Дніпро залишається джерелом водопостачання для 70% населення України, в тому числі і для запоріжців.

Дніпро – найбільша річка Європи після Дунаю та Волги, а в Україні їй немає рівних.

Делегація Запорізького облводресурсів прийняли активну участь у заходах щодо святкування Дня Дніпра у м. Київ на Поштовій площі.

В рамках заходів було влаштовано «Історичний переплив Дніпра» з Труханового острова біля Паркового мосту до набережної біля Поштової площі. У запливі взяли участь більше 400 плавців.

Представники Держводагентства України влаштували Флешмоб «Dnipro-dance» – сучасний український танок під сучасну українську музику, який було проведено на території Поштової площі у м. Києві. Захід став одним із перших кроків на шляху єднання зусиль усіх тих, кому небайдужий стан головної водної артерії нашої країни.

Відзначання дня Дніпра підвідомчими організаціями 07.07.2018р

фото

В рамках екологічної акції «Чистий берег» представниками Гідрогеолого-меліоративної партії Запорізького обласного управління водних ресурсів, Придніпровського міжрайонного управління водного господарства, Управління каналів Північно-Рогачикської зрошувальної системи проведено прибирання прибережної захисної смуги Каховського водосховища від побутового сміття.

Детальніше >>

При цьому проводилась роз’яснювальна робота з громадянами про важливість збереження екосистеми Дніпра, а також розповсюдження буклетів серед молодшого покоління в літніх таборах при навчальних закладах м. Дніпрорудне.

Працівники Вільнянського міжрайонного управління водного господарства провели прибирання сміття та побутових відходів в прибережній захисній смузі затоки Дніпровського водосховища на території Михайлівської сільської ради Вільнянського району та на березі річки Верхня Терса на території Новомиколаївської селищної ради Новомиколаївського району. Також проводилось прибирання в захисній смузі річки Кобильня Новозлатопільської сільської ради Розівського району. Також співробітниками Вільнянського МУВГ були розповсюджені буклети «День Дніпра».

Святкування міжнародного дня Дніпра у Запоріжжі 07.07.2018р

фото

У суботу 7 липня у парку відпочинку «Дубовий Гай» відбулися заходи в рамках традиційного святкування міжнародного дня Дніпра, що проходить щорічно в першу суботу липня, починаючи з 2003 року.

Детальніше >>

Представники Запорізького обласного управління водних ресурсів прийняли активну участь у підготовці та проведенні даного заходу, зокрема були представлені буклети та брошури щодо дотримання екологічної безпеки та захисту р. Дніпро від забруднення.

На святкуванні були представлені винаходи - роботи, створені юними ентузіастами для очищення води від сміття ( пластикові пляшки, стаканчики та інше.) Ці винаходи без сумніву є важливим кроком для збереження головної водної артерії України від забруднення.

Винахідникам були вручені подарунки та сертифікати.

Виконані роботи по Вільняньському МУВГ станом на 05.07.2018р

фото

Детальніше >>

Співробітниками Вільнянського МУВГ були виконані такі роботи:

Перевірка виконання доглядових робіт по групі насосних станцій Жовтневої ЗС

Виконані роботи по Веселівському МУВГ станом на 05.07.2018р

фото

Детальніше >>

Співробітниками Веселівського МУВГ були виконані такі роботи:

Поточний ремонт КГ-2У. Ремонт зчеплення, ремонт циліндра лопати, ремонт гідроциліндра стріли. Ремонт виконує тракторист-машиніст сільськоосподарського виробництва 4 р. Гічішкін В.В. на базі Веселівського МУВГ на ЕД №1

Виконані роботи по Мелітопольському МУВГ станом на 05.07.2018р

фото

Детальніше >>

Співробітниками Мелітопольського МУВГ були виконані такі роботи:

- фарбування цоколя НС-19 – 38 м2;

- фарбування фасада НА-19 – 22м2

1/15

фото
назад
вперед
закрити

Про облводресурсів

pdf Положення про Запорізьке облводресурсів

Структура управління

Основні завдання

Керівництво

Етапи розвитку

Нормативні документи

Вакансії

Діяльність

Основні пріоритети діяльності на 2016 рік

Водогосподарська обстановка

Моніторинг

Звіти облводресурсів

Протидія корупції

Платежі за оренду водних об'єктів

Держівні закупівлі

Послуги

Звернення громадян

Прийом громадян

Прес-центр

Анонси подій

Новини

Огляд преси

Друкарські видання

Виступи на телебаченні

Публічна інформація

Підвідомчі організації

Інформація

Інформація про пропуск паводку

Інформація про полив

Водні ресурси

Пошук водних об'єктів (тестування)

Меліорація

Дорадчий центр

Застосування мобільного комплексу

Водовимірювальна лабораторія

Система рибозахисту ЕГРЗ-М

jpg Карта меліоративного фонду області

jpg Карта-схема водних об'єктів Запорізької області

jpg Гідрографічне районування водогосподарських ділянок Запорізької області

Охорона праці

Корисні посилання

Сектор територіального органу Держводагентства

Фотогалерея

Райони

Річки

Лимани, водосховища

Канали, насосні станції

Азовське море

Джерела

Контактна інформація

Запорізьке обласне управління водних ресурсів © 2007-2018