Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я
Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я

Архів подій за 2016 рік

Вітання Голови Держводагентства Ірини Овчаренко з Новим роком

вітання

Вітання начальника облводресурсів Володимира Шляховчука з Новим роком

вітання

pdf Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка з 22.12.2016 по 28.12.2016 року

23 грудня 2016 року начальник Запорізького облводресурсів прийняв участь у нараді з керівниками басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів та дирекцій водогосподарського будівництва під головуванням Голови Держводагентства І. Овчаренко

фото

Під час наради Головою Держводагентства І. Овчаренко було представлено до розгляду першочергові кроки для удосконалення діяльності водогосподарської галузі з метою впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами.

У своїй промові І. Овчаренко детально зупинилася на основних проблемних питаннях реформування та першочергових завданнях, які стоять перед водогосподарською галуззю.

22 грудня 2016 року — день енергетика

листівка

pdf Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка з 15.12.2016 по 21.12.2016 року

pdf Оперативний звіт про підготовку зрошувальних систем Запорізького облводресурсів до поливного сезону 2017 року (міжгосподарська мережа) станом на 15 грудня 2016 року, [an error occurred while processing this directive]b

pdf Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка з 08.12.2016 по 14.12.2016 року

Проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права

image

pdf Наказ №152 від 09.12.2016 «Про затвердження Плану заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права»

pdf План заходів Запорізького обласного управління водних ресурсів та підвідомчих йому організацій з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права

25 листопада 2016 року начальник відділу ТЕБ Запорізького облводресурсів Рибалко І.Г. прийняла участь у черговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2017 році, яке відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації Володимира Тоцького в залі Запорізької облдержадміністрації

фото

Детальніше>>

За підсумками засідання регіональною комісією надано доручення керівникам відповідних територій щодо вжиття заходів, спрямованих на недопущення виникнення надзвичайних ситуацій у весняний період під час пропуску льодоходу, повені та паводків.

Також було розглянуто питання щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах області та готовності до проведення рятувальних робіт у зимовий період 2016—2017 років.

Для організації робіт з попередження загибелі людей на водних об’єктах та рятувальних робіт на водних об’єктах у зимовий період 2016—2017 років ГУ ДСНС України у Запорізькій області підготовлено 27 засобів подолання водних перешкод, у тому числі: човни моторні (10 од.); човни веслові (11 од.); катери на повітряній подушці МАРС–700 — (2 од.); аварійно-рятувальні катери типу «річка-море» «UMS-600» (2 од.); плаваючі транспортери на гусеничному ходу ПТС (2 од.).

16 листопада 2016 року із завершенням жнив, коли поля чисто прибрані, а земля відпочиває, аграрії відзначають своє професійне свято — День працівників сільського господарства. З цієї нагоди відбулися урочистості, де працівників галузі привітали голова обласної державної адміністрації К.І. Бриль та голова обласної ради Г.В. Самардак. У зазначених заходах взяв участь начальник Запорізького облводресурсів В.А. Шляховчук

фото

До свого свята запорізькі сільгоспвиробники підійшли з вагомими результатами, за що їм подякував керівник обласної виконавчої влади Костянтин Бриль.

У Запорізькій області більше двох мільйонів гектарів орних земель, з яких зібрано понад 2,5 мільйона тонн зерна. Цього року область посіла 8 місце у загальноукраїнському рейтингу та друге — серед південних регіонів. Тож сільське господарство — це майбутнє не лише Запорізької області, а й України.

8-10 листопада 2016р. в м. Київ відбувся XIV Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE-2016», під час якого було висвітлено діяльність водогосподарсько-меліоративного комплексу України. Від Запорізького облводресурсів в проведенні заходу взяли участь начальник відділу ТЕБ управління Рибалко І.Г., а також фахівці підвідомчих організацій облводресурсів

3 листопада 2016 року на базі Придніпровського міжрайонного управління водного господарства було проведено нараду IV ступені оперативного контролю за ІІІ квартал 2016 року

фото

Детальніше>>

На засіданні були присутні представники Запорізького облводресурсів, головні інженери, головні механіки та провідні інженери з охорони праці від підвідомчих організацій.

На засідання був запрошений начальник відділу нагляду у агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті та зв’язку Головного управління Держпраці в Запорізькій області Плутицький М.М. який розповів учасникам наради про стан травматизму в АПК, про зміни до законодавства та нові нормативні акти у сфері охорони праці, а також про навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

На нараді розглядалися питання:

— стан охорони праці, пожежної безпеки в підвідомчих організаціях Запорізького облводресурсів за ІІІ квартал 2016 року, та основні завдання профілактичної роботи щодо запобігання нещасних випадків на виробництві на IV квартал 2016 року;

— інформація щодо виконання заходів за результатами перевірок стану охорони праці, пожежної та електробезпеки підвідомчих організаціях;

— безпечне виконання робіт при проведенні підготовки машинно-тракторного парку до експлуатації в осінньо-зимовий період;

— про підготовку побутових приміщень та опалювальних печей до опалювального сезону.

На практичній частині наради завідуючий електротехнічною лабораторією Придніпровського МУВГ Сліпченко І.І. продемонстрував учасникам наради перевірку опору ізоляції електроустановок, заземлення, опору ізоляції обмоток та кабелю живлення (увідного) електроінструменту, засобів індивідуального захисту.

Закон України вiд 20.09.2016 №1532-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімального строку оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, на яких проводиться гідротехнічна меліорація»

фото

28 жовтня 2016 року набрав чинність Закон України вiд 20.09.2016 №1532-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімального строку оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, на яких проводиться гідротехнічна меліорація»

27 жовтня 2016 року під керівництвом заступника голови облдержадміністрації (стажування) Олександра Німаса відбулося засідання обласної робочої групи з питань координації дій постійно діючих районних оперативних груп з контролю за збереженням меліоративних систем і мереж водопостачання

фото

Участь у заході взяли директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Ревуцький, директор Департаменту житлово-комунального господарства і будівництва Петро Чуктуров, начальник обласного управління водних ресурсів Володимир Шляховчук, начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи та з питань запобігання і виявлення корупції апарату облдержадміністрації Сергій Василина, представники правоохоронних органів, державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області, Веселівського міжрайонного управління водного господарства, райдержадміністрацій та сільрад.

Детальніше>>

Учасники засідання проаналізували проведену роботу щодо збереження меліоративних систем в області.

— Незважаючи на заходи, які вживаються згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації стосовно збереження меліоративних систем та систем водопостачання, в області триває незаконний демонтаж та розкрадання зрошувальних систем і об’єктів незавершеного будівництва. Вимоги  розпорядження та протокольних доручень щодо забезпечення збереження меліоративних систем районною владою на місцях ігноруються та не виконуються, — наголосив Олександр Німас.

Посадовець навів конкретні факти. Зокрема, у вересні біля с. Калинівка Веселівського району зафіксовано факт розкрадання зрошувальної мережі, яка знаходиться на балансі Калинівської сільської ради. Підготовлено для незаконного демонтажу 1700 метрів сталевого трубопроводу діаметром 900 мм, втрата площі поливу може скласти 908 га.

Продовжуються крадіжки внутрішньогосподарського зрошувального трубопроводу і в Якимівському районі. У вересні на території Горьківської сільської ради Якимівського району було розпочато незаконний демонтаж внутрішньогосподарського зрошувального трубопроводу від насосної станції НС 7Р-9 Каховської зрошувальної системи. Демонтовано та вивезено 200 метрів стальних труб діаметром 1000 мм. Орієнтовна втрата площі поливу становить 1477 га.

У жовтні цього року на території Охрімівської сільської ради Якимівського району також демонтовано та вивезено стальну трубу діаметром 400 мм протяжністю 700 метрів та підготовлено до демонтажу 200 метрів зазначеного  трубопроводу. Орієнтовна втрата площі поливу — 180 га. Подібні випадки відбуваються в усіх районах області, де є зрошення.

Нині в області у комунальній власності знаходиться 35% систем, тобто 84 тисячі гектарів.  Ще 34% або 83 тисячі гектарів знаходяться на балансі фермерських господарств. У державній власності — 17 тисяч гектарів або 7%. Без господаря залишаються 23% або 56 тисяч гектарів зрошувальних систем.

Також під час засідання виступили керівники районних державних адміністрацій, представники прокуратури та Національної поліції.

За результатами засідання надано доручення головам райдержадміністрацій забезпечити реалізацію  програм щодо проведення інвентаризації основних меліоративних фондів з метою встановлення технічного стану і можливостей використання для ведення ефективного та екологічно безпечного сільськогосподарського виробництва. Також  Головному управлінню Національної поліції в Запорізькій області рекомендовано вживати дієвих заходів щодо недопущення розкрадання меліоративних систем і мереж водопостачання шляхом невідкладного реагування на кожен випадок їх розкрадання.

Питання збереження зрошувальних систем залишається  на особливому контролі обласної влади.

25 жовтня 2016 року у підсумковому випуску новин телеканалу ТВ-5 був показаний сюжет «Сухая Московка — сезонное пересыхание», в якому приймали участь начальник облводресурсів В.Шляховчук та начальник відділу водокористування Т.Гелетюк

12 жовтня на базі Придніпровського МУВГ відбувся семінар «Аналіз проведення поливної компанії 2016 року, хід відновлення зрошувальних систем, ведення моніторингу водних ресурсів в системі підвідомчих організацій облводресурсів»

фото

Відповідно до плану заходів Запорізького облводресурсів на 2016 рік та з метою забезпечення раціонального використання водних ресурсів, впровадження на міжгосподарських меліоративних системах сучасного водообліку, удосконалення роботи з надання платних послуг водогосподарськими організаціями на базі Придніпровського МУВГ 12 жовтня поточного року відбувся семінар «Аналіз проведення поливної компанії 2016 року, хід відновлення зрошувальних систем, ведення моніторингу водних ресурсів в системі підвідомчих організацій облводресурсів», в якому прийняли участь начальники, спеціалісти відділів водокористування, водних ресурсів та ТЕБ облводресурсів і підвідомчих організацій

Детальніше>>

10 жовтня 2016 року представники Запорізького облводресурсів прийняли участь в урочистостях з Дня захисника України, які відбулися в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. В.Г.Магара

фото

Детальніше>>

Під час заходу присутні вшанували загиблих героїв хвилиною мовчання. Заходи з Дня захисника України відкрив Голова Запорізької обласної держадміністрації Костянтин Бриль, він вручив нагороди військовим, та привітав всіх присутніх з празником.

В урочистостях прийняли участь заступник голови обласної ради Владислав Марченко та міський голова Володимир Буряк, в свою чергу вони також нагородили воєнних нагородами та привітали всіх зі святом.

Для учасників урочистостей артисти театру підготували святковий концерт, присвячений Дню захисника України.

26.09.2016 начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Рибалко І.Г. взяла участь у черговому селекторному засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника голови облдержадміністрації Володимира Тоцького (стажування)

фото

Цього року на запоріжців очікує холодна зима, за словами фахівців, температура буде сягати до -30 градусів.

Як зазначив посадовець, область планово готується до зими, рівень підготовки знаходиться на завершальному етапі та становить 93-94% від запланованого.

На сьогодні Департаментом з питань цивільного захисту облдержадміністрації спільно з Головним управлінням ДСНС України у Запорізькій області розроблено комплексний план заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Запорізької області в осінньо-зимовий період  та єдину схему реагування органів управління та сил при загрозі і виникненні надзвичайних ситуацій, пов’язаних із несприятливими погодними умовами осінньо-зимового періоду.

22 вересня 2016 року в.о. начальника облводресурсів О. Лебідь взяв участь у виїзному засіданні колегії облдержадміністрації у сел. Кирилівка Якимівського району під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля. Першим питанням порядку денного розглянуто попередні підсумки проведення операції «Урожай-2016»

фото фото

Детальніше>>

Для участі у заході прибув Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, який відзначив високий рівень роботи, проведеної в нашому регіоні.

Як доповів директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Андрій Ревуцький, аграріями області із 882 тисяч га зернових і зернобобових культур на сьогодні скошено 830 тисяч га і намолочено 2525 тисяч тонн зерна нового врожаю. Середня врожайність становить 30,5 центнера з одного гектара, а це на 1,5 центнера вище, ніж у минулому році.

У рамках проведення першого етапу операції «Урожай-2016» основним завданням місцевих органів влади при проведенні моніторингу було обстеження та аналіз використання товаровиробниками земель сільськогосподарського призначення, сплати податків і зборів, справедливої орендної плати.

Також співдоповідачами в обговоренні попередніх підсумків операції «Урожай-2016» стали представники аграрного бізнесу та ДФС області.

Підсумовуючи перше питання, Костянтин Бриль зазначив, що робота по моніторингу землі показала чимало проблем, але одночасно і шляхи їх розв’язання.

15-16 вересня 2016 року начальником упрексплуатації Держводагентства Вячеславом Розгоном на базі Мелітопольського та Якимівського МУВГ Запорізького облводресурсів було проведено нараду-семінар з енергозбереження та водообліку на тему: «Актуальні питання підвищення технічного рівня експлуатації водогосподарських систем, впровадження енергозберігаючих технологій та удосконалення водообліку»

фото фото

Детальніше>>

На семінарі було визначено пріоритетні напрямки роботи підрозділів служб експлуатації басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів щодо удосконалення заходів з енергозбереження та водообліку на меліоративних системах, підвищення рівня інженерного забезпечення функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу, раціонального використання водних ресурсів, експлуатаційної надійності водогосподарських систем, відбувся обмін досвідом, розглядалося практичне застосування заходів щодо удосконалення енергозберігаючих технологій та системи водообліку.

У зазначеному заході взяли участь фахівці Держводагентства, заступники начальників з питань експлуатації, головні енергетики та фахівці з водообліку управлінь каналів, басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, а також представники вітчизняних виробників, які виробляють прилади, що застосовуються при виконанні заходів з енергозбереження.

фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото

З 13 по 14 вересня 2016 року в рамках проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» в м.Одеса відбувся семінар з імплементації Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС

фото

У зазначеному семінарі від Запорізького облводресурсів прийняли участь начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Рибалко І.Г. та провідний інженер з використання водних ресурсів відділу ТЕБ Моісеєнко Г.П.

фото
фото
фото
фото

З 6 по 9 вересня 2016 року на базі Одеського обласного управління водних ресурсів відбулася нарада з питань розроблення моделі організаційної структури водогосподарської галузі, необхідної для впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом

З 6 по 9 вересня 2016 року на виконання п.9 наказу Держводагентства України від 29.07.2016 р. №100 «Про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за I півріччя 2016 року та заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у III кварталі 2016 року» начальник облводресурсів В.А. Шляховчук взяв участь у нараді з питань розроблення моделі організаційної структури водогосподарської галузі, необхідної для впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом, яка відбулася на базі Одеського обласного управління водних ресурсів

06.09.2016 начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Рибалко І.Г. взяла участь у позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля

фото фото

Головним питанням стало забруднення навколишнього природного середовища від діяльності підприємств на території «Запорізького Автомобілеремонтного заводу №402».

23 — 24 серпня 2016 року представники підвідомчих організацій Запорізького облводресурсів взяли участь у заходах:

— підняття Державного Прапору України;

— святкування 25-річниці Незалежності України.

фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото

24.08.2016 року представники Запорізького облводресурсів прийняли участь у урочистих заходах, присвячені 25-й річниці Незалежності України. Проспектом Соборним пройшла святкова хода за участю військових частин та ветеранів АТО, до якої долучилося кілька тисяч запоріжців

фото

Цього року всі святкові заходи проходили під знаком консолідації українського суспільства, вшанування військових та увічнення пам’яті загиблих захисників.

Учасники ходи з державними прапорами пройшли проспектом Соборним від пл. Маяковського до пл. Фестивальної. На головній площі міста відбулось пряме включення з Києва, де пройшла трансляція привітання Президента України Петра Порошенка.

Святкування Дня Незалежності України продовжилось урочистим проходженням військовослужбовців Запорізької області проспектом Соборним. Зустрічаючи ходу, голова облдержадміністрації висловив її учасникам глибоку подяку за мирне небо над Запорізьким краєм.

У супроводі зведеного оркестру Запорізького гарнізону проспектом пройшли воїни 55 окремої артилерійської бригади ім. генерал-полковника Василя Петрова, 23 окремої бригади охорони громадського порядку Національної гвардії України, розрахунки 9 полку оперативного призначення Національної гвардії України, співробітники Управління патрульної поліції Запоріжжя, ГУ ДСНС у Запорізькій області та колона регіонального управління Державної пенітенціарної служби України.

фото
фото
фото
фото

23 серпня 2016 року представники Запорізького облводресурсів взяли участь в урочистій церемонії підняття Державного Прапору України. Захід відбувся на о. Хортиця, біля Музею історії Запорозького козацтва. На честь свята Державний Прапор було піднято на найвищий в Україні флагшток. Його загальна висота над рівнем Дніпра складає близько 90 метрів

фото

Напередодні головного свята нашої держави — 25-ї річниці Незалежності України, очільник регіону привітав всіх запоріжців з Днем Прапора України.

фото
фото
фото
фото

За значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу Указом Президента України від 19.08.2016 №336/2016 «Про нагородження відзнакою Президента України — ювілейною медаллю «25 років незалежності України» нагороджено:

фото

— КАЧКОВСЬКОГО Сергія Сергійовича — директора Мелітопольської технічної школи Державного агентства водних ресурсів України;

— МІНЯЙЛА Валерія Євгенійовича — начальника експлуатаційної дільниці № 1 Вільнянського міжрайонного управління водного господарства;

— СЛЄПКАНЯ Миколу Володимировича — начальника Мелітопольського міжрайонного управління водного господарства;

— СЛІПЧЕНКА Івана Івановича — завідувача лабораторії Придніпровського міжрайонного управління водного господарства.

фото
фото
фото

04.08.2016 року начальник відділу водокористування Гелетюк Т.І. взяла участь у засіданні робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад, яке відбулося під керівництвом заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко

фото

Посадовець нагадала, що рік тому на сесії обласної ради було схвалено Перспективний план формування територій громад. Із запропонованих 69 об’єднаних територіальних громад Мінрегіоном було затверджено 52 як такі, що відповідають методиці утворення.

Начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим поінформував про новоутворені об’єднані територіальні громади та пропозиції, які надійшли під час обговорень у районах області щодо внесення змін до Перспективного плану.

За результатами засідання робочої групи заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда  Бойко надала низку доручень, зокрема підготувати та направити до обласної ради паспорти спроможних територіальних громад; доопрацювати проект змін до Перспективного плану формування територій громад Запорізької області.

фото
фото
фото

28 липня 2016 року у залі засідань Держводагентства під керівництвом в. о. Голови Держводагентства Ірини Овчаренко відбулася нарада з керівниками водогосподарських організацій про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу України за І півріччя 2016 року і заходи щодо сталого функціонування галузі у ІІІ кварталі 2016 року

фото фото

Обговорено ключові питання, на яких була зосереджена робота водогосподарсько-меліоративного комплексу України в цілому у І півріччі, розглянуто основні фінансово-економічні показники діяльності водогосподарської галузі та окреслено ключові завдання, на які необхідно спрямовувати зусилля у ІІI кварталі 2016 року.

Від Запорізького облводресурсів участь у нараді взяв начальник Володимир Шляховчук.

28 липня 2016 року на базі Веселівського міжрайонного управління водного господарства було проведено нараду IV ступені оперативного контролю за ІІ квартал 2016 року

фото фото

На засіданні були присутні представники Запорізького облводресурсів, головні інженери, головні механіки та провідні інженери з охорони праці від підвідомчих організацій.

На засідання були запрошені:

— головний державний інспектор відділу нагляду у агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті та зв’язку Головного управління Держпраці в Запорізькій області Базна П.О., який розповів учасникам наради про стан травматизму в АПК, про зміни до законодавства та нові нормативні акти у сфері охорони праці;

— головний інспектор Веселівського РС ГУ ДСНС України в Запорізькій області Кулик Є.В., який висвітлив питання техногенної та пожежної безпеки на водогосподарських об’єктах, та відповів на численні питання учасників щодо новин законодавства у сфері пожежної безпеки.

На нараді розглядалися питання:

— стан охорони праці, пожежної безпеки в підвідомчих організаціях Запорізького облводресурсів за ІІ квартал 2016 року, та основні завдання профілактичної роботи щодо запобігання нещасних випадків на виробництві на IІІ квартал 2016 року;

— інформація щодо виконання заходів за результатами перевірок стану охорони праці, пожежної та електробезпеки. підвідомчих організаціях;

— комп'ютерізація звітності по службі головного механіка.

На практичній частині наради було продемонстровано безпечне проведення робіт у колодязях та використання гербіцидів при обробленні рослинності.

фото
фото

22 липня 2016 року начальник облводресурсів В.А. Шляховчук та начальник відділу ТЕБ взяли участь у позачерговому засіданні Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій для розгляду питання про порушення екологічної, санітарної безпеки, заходів охорони праці та будівельних норм на проммайданчику шахти на території Степногірської селищної ради Василівського району. Захід провів заступник голови облдержадміністрації (стажування) Володимир Тоцький

фото
фото
фото
фото

14-15 липня 2016 року начальник відділу ТЕБ Рибалко І.Г. взяла участь у нараді Держводагентства та водогосподарських організацій з питань оренди водних об’єктів та виготовлення паспортів водних об’єктів. Учасники наради працювали у форматі чотирьох робочих підгруп, які розглядали узагальнені пропозиції БУВР та облводресурсів в напрямку щодо внесення змін до чинного законодавства у частині передачі в оренду водних об’єктів, виготовлення паспортів водних об’єктів та проблем з гідротехнічними спорудами на водних об’єктах

фото

Було визначено чотири підгрупи, які займались питаннями які потрібно вирішити на рівні Держводагентства України, Міністерства екології, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України. Після узагальнень були напрацьовані конкретні пропозиції для озвучення на наступній нараді робочої групи з керівництвом Держводагентства.

фото
фото

16-17 червня 2016 року у м. Чернігів, з метою вирішення питань, пов’язаних із забезпеченням ефективного та раціонального використання бюджетних коштів у процесі реалізації водогосподарськими організаціями бюджетних програм, фахівцями Держводагентства проведено семінар на тему: «Планування, облік та аналіз використання бюджетних коштів і державного майна галузі в умовах реформування державного сектору економіки»

фото

Доповіді керівників структурних підрозділів апарату Держводагентства стосувалися актуальних питань фінансово-економічної роботи в системі управління водогосподарськими організаціями, зокрема, було закцентовано увагу на таких аспектах: нове в нормативній базі щодо виконання державного бюджету. Зростання ролі місцевих бюджетів та інвестицій у фінансуванні заходів з утримання та розвитку водогосподарсько-меліоративного комплексу; робота щодо вдосконалення оплати праці в умовах проведення соціальних реформ; нове у нормативно-правовій базі з бухгалтерського обліку.

Крім цього, учасниками під час проведення семінару було обговорено ряд інших питань, зокрема, щодо: компетентнішого підходу у професійній підготовці фахівців з обліку та оподаткування; удосконалення аналітичної роботи фінансово-економічних служб щодо прийняття управлінських рішень; казначейського обслуговування бюджетних організацій. Вимоги до реєстрації державних зобов’язань; калькулювання вартості платних послуг, що надаються на замовлення юридичних та фізичних осіб, зокрема послуг з подачі води на зрошення; обліку надходжень від надання платних послуг та інших власних надходжень, а також їх спрямування на покриття нестачі коштів загального фонду державного бюджету; імплементації європейського законодавства у сфері бухгалтерського обліку та аудиту суб’єктів державного сектору економіки; основних проблемних питань, які виникають у процесі перевірок органами Державної фінансової інспекції; удосконалення структури водогосподарських організацій як складової заходів з підвищення ефективності діяльності водогосподарського комплексу. Організатором заходу – Державним агентством водних ресурсів України було залучено до участі представників Міністерства фінансів України, керівників та спеціалістів фінансово-економічних служб водогосподарських організацій, фахівців Чернігівської облдержадміністрації, Державної казначейської служби у Чернігівській області, науковців Державного інституту управління та економіки водних ресурсів та Національного університету водного господарства та природокористування.

Від Запорізького облводресурсів на семінарі були присутні головний бухгалтер (Гуденко Н.О.) та начальник відділу економіки (Кабанова Н.А.).

фото
фото
фото

3 червня виконувач обов’язків Голови Держводагентства Ірина Овчаренко взяла участь у нараді під головуванням Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, яка відбулася у приміщенні Запорізької обласної державної адміністрації. У заході також взяли участь керівники водогосподарських організації, а саме: Дніпропетровського, Донецького, Запорізького, Кіровоградського, Херсонського обласних управлінь водних ресурсів, Південно-Бузького басейного управління водних ресурсів та завідувач територіального сектору у Запорізькій області

фото

Детальніше>>

Згідно з порядком денним, під час наради, зокрема, обговорювалися питання щодо діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу.

Виконувачем обов’язків Голови Держводагентства Іриною Овчаренко було з акцентовано увагу присутніх на основних питаннях, які пов’язані з меліорацією земель, управлінням, використанням та відтворенням водних ресурсів. Зокрема, наголошено на малозабезпеченості України водними ресурсами; погіршенні гідрологічної ситуації у зв’язку з маловоддям. Також було висвітлено інформацію щодо пріоритетів діяльності водогосподарської галузі, а саме: впровадження інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом; дерегуляція та зменшення кількості точок дотику бізнесу та держави в частині одержання документів дозвільного характеру (щодо спеціального водокористування); запровадження механізму державно-приватного партнерства для стимулювання охорони вод, забезпечення раціонального використання водних ресурсів та меліорованих земель. Крім того, під час наради розглядалися питання щодо стану та перспектив поводження з відходами; стану та перспектив охорони атмосферного повітря; природоохоронного нагляду та інші.

Участь у нараді від Запорізького облводресурсів приймав начальник облводресурсів Шляховчук В.А.

фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото

У першу неділю червня відмічається День працівника водного господарства України. Цього року це 5 червня

До цієї дати профспілковий комітет Запорізького облводресурсів підготував свято для робітників управління на базі відпочинку «Вікторія», м. Запоріжжя, яке пройшло 3 червня 2016 року.

В програмі свята були поздоровлення, спортивні змагання з перетягування канату, волейболу, бадмінтону, настільного тенісу, водні процедури, рибна ловля і традиційна уха.

фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото

2 червня у приміщенні Запорізького облводресурсів, відбулося урочисте засідання з нагоди святкування Дня працівників водного господарства України

фото

У засіданні взяли участь начальник Запорізького облводресурсів Шляховчук В.А., працівники апарату, начальники та співробітники підвідомчих організацій.

Детальніше>>

Почесними гостями на святі були заступник начальника управління — начальник відділу водозабезпечення та гідротехнічних споруд управління експлуатації водогосподарських систем, енергозбереження та механізації Держводагентства України Яковенко Ю.П., заступник директора Департаменту розвитку Запорізької облдержадміністрації Ясинецький О.В., директор інституту Запоріждіпроводгосп Коломієць О.А. та голова міськкому профспілки працівників агропромислового комплексу Балтян Л.О.

Зі звітом про виконану роботу, про плани на майбутнє та з поздоровленнями виступив начальник Запорізького облводресурсів Володимир Шляховчук.

Працівників водного господарства привітав заступник начальника управління — начальник відділу водозабезпечення та гідротехнічних споруд управління експлуатації водогосподарських систем, енергозбереження та механізації Держводагентства України Яковенко Ю.П.

Всіх працівників водного господарства поздоровила Балтян Л. О.

Кращі працівники галузі отримали грамоти та подяки Кабінету Міністрів України, Держводагентства України, Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради та Запорізького облводресурсів.

фото
 
фото
Яковенко Ю.П.
фото
Балтян Л.О.
фото
Коломієць О.А.
фото
Бохон І.М.
фото
Голубовський О.О.
фото
 
фото
 
фото
Попов М.Х.
фото
 
фото
Науменко С.Г.
фото
 
фото
 
фото
Фундаментова Л.Г.
фото
 
фото
Ясинецький О.В.
фото
 
фото
 
фото
 

25 травня 2016 року начальник Запорізького облводресурсів Шляховчук В.А. та начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Рибалко І.Г. взяли участь у робочій нараді з питання реалізації інвестиційного проекту ТОВ СП «НІБУЛОН» у с. Біленьке Запорізького району під головуванням заступника голови облдержадміністрації (стажування) Володимира Тоцького

фото

Фахівці обговорили питання добудови та введення в експлуатацію очисних споруд побутових стоків та реалізації проекту з будівництва перевантажувального терміналу.

Як відзначив заступник генерального директора з будівництва ТОВ СП «НІБУЛОН» Сергій Бесєдін, на цей час виконано будівництво підпірної стінки та здійснено розчистку судового ходу. За його словами, всі роботи виконувалися з дотриманням вимог чинного законодавства. Реалізація проекту в повному обсязі передбачає завершення будівництва та введення в експлуатацію очисних споруд, що дозволить покращити екологічний стан р. Дніпро. До того ж, внаслідок реалізації проекту будуть створені нові робочі місця для жителів села.

Також визначено низку проблемних питань щодо відведення земельної ділянки для будівництва терміналу та закінчення будівництва самого комплексу, а також погодження проектної документації. Для вирішення цих питань необхідна консолідація спільних зусиль ТОВ СП «НІБУЛОН», Запорізької райдержадміністрації, Біленьківської сільської ради, управління містобудування та архітектури та управління капітального будівництва облдержадміністрації, філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Запорізькій області, Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області.

фото
фото

24 травня 2016 року представники Запорізького облводресурсів взяли участь у форматі «круглого столу» засідання робочої групи з розробки інструментів по започаткуванню проектів сільського туризму, що відбулася під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Дмитра Давтяна

На засіданні робочої групи були обговорені наступні питання: умови виділення земельної ділянки Антонівською сільською радою Вільнянського району, в тому числі учасникам антитерористичної операції та ВПЛ, для створення садиб зеленого туризму, механізм та проблемні питання з оформлення документів, пов’язаних з погодженням та отриманням проектів землеустрою, механізм отримання дозволу на будівництво та реконструкцію.

24 травня 2016 року начальник відділу ТЕБ Рибалко І. Г. взяла участь у нараді з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних органів виконавчої влади щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства на території Запорізької області та міста Запоріжжя під керівництвом заступника директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Дмитра Чайка

На нараді були обговорені наступні питання: дотримання вимог законодавства при проведенні робіт на території ЦПКтаВ «Дубовий Гай», заходи щодо покращення екологічного стану м. Запоріжжя, дотримання вимог природоохоронного законодавства при користуванні водними об’єктами області.

23 травня 2016 року начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Рибалко І.Г. взяла участь у черговому засіданні координаційної ради з питань формування національної екологічної мережі, що відбулася під головуванням заступника директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Дмитра Чайки, було розглянуто проект регіональної схеми формування екологічної мережі Запорізької області

фото

Документ розроблено спеціалістами Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького на замовлення Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

На розгляд членів координаційної ради були представлені картографічні та текстові матеріали, які характеризують складові структурні елементи екомережі. Визначено міжнародні, регіональні та місцеві екологічні коридори, екологічні ядра, виконано опис територій високого біорізноманіття, а також територій природно-заповідного фонду в межах Запорізької області.

За результатами засідання було схвалено та затверджено регіональну схему формування екологічної мережі Запорізької області та рекомендовано Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації розпочати підготовку проекту рішення обласної ради щодо її затвердження.

фото
фото
фото

23 травня 2016 року начальник Запорізького облводресурсів Шляховчук В.А. взяв участь у робочій нараді з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних органів виконавчої влади щодо сприяння в проведенні заходів операції «Урожай-2016» під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Бориса Борисова

фото

Як підкреслив Борис Борисов, голови райдержадміністрацій та територіальні органи мають організувати якісну роботу своїх робочих груп на місцях та сприяти проведенню всіх заходів операції.

У рамках проведення операції «Урожай-2016» протягом травня — вересня буде сформовано базу даних шляхом збору інформації про наявні землі, землекористувачів, проведено моніторинг посівних площ. Під час збору врожаю (липень — жовтень) триватиме моніторинг жнив, урожайності культур, використання найманої праці, надання послуг. З липня 2016 по червень 2017 буде проведено аналіз реалізації продукції, її ціни та обсягів, статистичної звітності, декларування доходів. На основі всього цього протягом грудня 2016 — червня 2017 буде надано оцінку результатів операції.

фото
фото

19 травня 2016 року на базі Управління каналів Північно-Рогачикської зрошувальної системи було проведено нараду IV ступені оперативного контролю за 1 квартал 2016 року

фото фото

На засіданні були присутні представники Запорізького облводресурсів, головні інженери, головні енергетики та провідні інженери з охорони праці від підвідомчих організацій.

Засідання відкрив заступник начальника облводресурсів Лебідь Олександр Миколайович.

Про стан охорони праці, пожежної та електробезпеки в Управлінні каналів ПРЗС, про проблемні питання та шляхи їх вирішення розповів начальник управління Щербина Андрій Вікторович.

На нараді розглядалися питання:

— стан охорони праці, пожежної безпеки в підвідомчих організаціях Запорізького облводресурсів за І квартал 2016 року, та основні завдання профілактичної роботи щодо запобігання нещасних випадків на виробництві на IІ квартал 2016 року.

— заходи проведені у підвідомчих організаціях у зв’язку з офіційно встановленим Днем охорони праці в Україні.

— результати роботи робочої групи щодо визначення категорій вибухопожежної та пожежної небезпеки для будівель, приміщень виробничого та складського призначення.

— інформація щодо виконання заходів за результатами перевірок стану охорони праці, пожежної та електробезпеки. підвідомчих організаціях.

— безпека виконання робіт в охоронних зонах електроустановок.

На практичній частині наради було продемонстровано безпечне проведення робіт з використанням ручного електроінструменту.

фото фото

Сучасні аспекти діяльності Запорізького ОВР

Для колективу облводресурсів вже стало доброю традицією напередодні Дня Перемоги відвідувати пам’ятні міста та музеї Запоріжжя. 6 травня цього року працівники відвідали Запорізький міський дитячий ботанічний сад — профільний позашкільний навчально-виховний заклад, який розташовано за адресою вул. Чарівна, 11 , м. Запоріжжя

Детальніше>>

Наприкінці 50-х років поміж запорізьких освітян народилася ідея створити природний куточок з багатим зібранням різноманітної флори, який поєднував би навчально-дослідну, природоохоронну роботу та екологічну пропаганду серед населення великого промислового міста.

18 березня 1958 року Запорізький міськвиконком приймає рішення про створення, за проектом інженера «Зеленбуду» Юрія Андрійовича Гайдара, дитячого ботанічного саду для практичних занять учнів і вчителів — біологів.

29 жовтня 1958 р. на пустирі і звалищі комсомольці і піонери міста разом з колективом ботанічного саду розчистили завали і посадили перші дерева та кущі, розбили квітники. І з того часу з року в рік кількість дерев та кущів збільшувалась і нині сад квітує на площі 14,6 га землі. Запорізький міський дитячий ботанічний сад був створений як своєрідний подарунок дітям. Він являє собою єдину і унікальну установу в Україні.

Метою перших років діяльності було освоєння засміченої території, тому перша колекція ботанічного саду не відрізнялась великою різноманітністю. Територію саду розділяє кілька паралельних алей, які перетинаються п’ятьма такими ж алеями, створюючи невеликі квадрати зелених насаджень. Всі ці квадрати перетинаються доріжками різних конфігурацій, що дає змогу проводити огляд зелених насаджень з будь якого місця.

Сучасний ботанічний сад має в своєму господарстві 20 теплиць, площею 2000 м2. Дивує усіх гостей і мешканців міста оранжерея «Кактусарій». Для огляду і вивчення тут представленні: агава американська, юка, перейскія, мамілярії, молочаї та інші.

Не менш цікаві для відвідувачів і інші теплиці ботанічного саду: «Лимонарій», в якому ростуть велетні лимони вагою 700-800грам, тут можна побачити і інших представників родини цитрусових: мандарини (вид «Благородний»), апельсини (сорти «Вашингтон Невіл», «Павловський»), кінкан (японський і китайський), грейпфрут (сорт «рожевий»), а також карамбол, інжир, хурма.

Одним з дивовижних місць ботанічного саду, стала оранжерея «Зимовий сад». Рослини «Зимового саду» вражають своєю величчю та незвичайністю. Працівники управління з цікавістю слухали розповіді про «драконове», та «ковбасне» дерева, про велетенські банани, фініки, бамбук та інші.

У «Фондовій теплиці» ростуть: медініла, каладіум, цисус триколір, пасіфлора, саговник, маранта, калатея, ктенанте, целогіна, антуріум кришталевий, мурая, аукуба та багато інших екзотичних рослин.

Також у ботанічному саду живе симпатична мавпа на ім’я Чіп. Після екскурсії бажаючи змогли купити домашні рослини, а також квіти для посадки.

фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото

6 травня 2016 року представники Запорізького облводресурсів прийняли участь у мітингу, присвяченому 71-й річниці перемоги над нацистами у Другій світовій війні, який відбувся біля пам’ятника танковому екіпажу М. Яценка на площі Свободи, м. Запоріжжя

Детальніше>>

На мітинг зібрались представники міської влади, трудових колективів, молодь, студенти, школярі, а також ветерани Другої світової війни, учасники бойових дій в зоні АТО.

Зі святом присутніх привітав голова районної адміністрації по Олександрівському району — Мостовий Валерій Олександрович, а також представники районної та міської влади, учасники АТО, які висловили подяку ветеранам за їх подвиги та мужність, побажали їм міцного здоров'я, стійкості та сили духу.

Учасники заходу вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання, а по закінченню заходу поклали квіти до пам’ятника танковому екіпажу М. Яценка.

фото
фото
фото
фото
фото
фото

Підвідомчі організації облводресурсів 23 квітня 2016 року провели суботник присвячений щорічній акції «День довкілля»

Кількість учасників склала 534 особи, була прибрана територія площею 44 га, ліквідовано 2 несанкціонованих сміттєзвалища, висаджено 35 дерев, упорядковано 0,5 га газонів та квітників, також було проведено вапняне фарбування дерев та бордюрів.

Крім того був проведений семінар разом з працівниками Кам’янсько-Дніпровської районної центральної бібліотеки для учнів 9-х класів Кам’янсько-Дніпровської районної гімназії «Скіфія» присвячений «Дню довкілля».

фото
фото
фото

У квітні 2016 року в акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів прийняли участь представники підвідомчих організацій та облводресурсів

фото

Кількість учасників склала 628 осіб, була прибрана територія площею 60,9 га, ліквідовано 3 несанкціонованих сміттєзвалища, висаджено 122 дерева та 72 куща, упорядковано 4,1 га газонів та квітників, протяжність очищених від сміття берегів 27,9 км.

Спеціалісти Вільнянського МУВГ до відзначення «Всесвітнього Дня Води» провели 23 березня 2016 року лекції про значимість водних ресурсів у молодших (1-3) класах Михайлівського навчально-виховничого комплексу ім. Слободчикова

фото
фото

23 березня 2016 року спеціалісти Запорізької гідрогеолого-меліоративної експедиції провели лекції присвячені Всесвітньому Дню Води в ЗОШ №1 та ЗОШ №3 м. Дніпрорудне за темою «Збереження та освоєння водних ресурсів», та 24 березня 2016 року було організовано та проведено круглий стіл з громадською екологічною організацією «Білі ворони» м. Дніпрорудне щодо підвищення екологічної свідомості і обізнаності громадян пов’язаних з водним фактором, у тому рахунку за питанням «Вода і робочі місця»

Спеціалісти Кам’янського МУВГ 22 березня 2016 року провели лекцію присвячену Всесвітньому Дню Води в приміщенні Кам’янсько-Дніпровської районної центральної бібліотеки

фото

22 березня 2016 року у навчальних закладах Веселівського району: КЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та №2, і КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія» спеціалістами Веселівського МУВГ були проведені семінари присвячені святкуванню Всесвітнього Дня Води

На базі Мелітопольського МУВГ 18.03.2016 року було проведено науково–практичний семінар (круглий стіл) на тему «Меліорація та водовикористання» присвячений Всесвітньому дню водних ресурсів. Партнерами науково-практичного семінару були: Запорізьке обласне управління водних ресурсів, Запорізька гідрогеолого-меліоративна експедиція, Якимівське міжрайонне управління водного господарства, КП «Водоканал» Мелітопольської міської ради Запорізької області, Таврійський державний агротехнологічний університет, ВСП «Мелітопольського коледж ТДАТУ». На конференції були також присутні студенти Таврійського державного агротехнологічного університету та ВСП «Мелітопольського коледжу ТДАТУ»

Пленарні доповіді були на теми «Меліорація району необхідна», «Меліорація як один із ефективних факторів ведення сільського господарства», «Вода — це життя».

фото
фото
фото
фото

У рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» («ПРОМІС») в Запорізькій облдержадміністрації 14-15 березня відбувся практичний тренінг на тему «Підготовка проектів до державного фонду регіонального розвитку»

Участь у тренінгу взяли понад 70 осіб серед який був і представник Запорізького облводресурсів.

За словами директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Елли Слепян, далеко не всі громади знають, як правильно написати та подати проект з метою отримання фінансування від Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), кошти якого спрямовуються на виконання інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, у тому числі проектів співробітництва та добровільного об’єднання територіальних громад.

Тренінг проведено з метою ознайомити учасників з особливостями підготовки елементів проекту для подання до ДФРР; процедурою роботи Фонду, а також навчити правильно формулювати мету та завдання проекту, оцінювати потреби, описувати заплановані в межах проекту заходи, складати план-графік виконання та бюджет проекту.

Учасники заходу також обговорили проблемні питання щодо подальшого розвитку територій та можливого залучення коштів з ДФРР для реалізації актуальних для територій проектів.

фото
фото
фото

3 березня 2016 року начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Запорізького облводресурсів Рибалко І. Г. прийняла участь у круглому-столі, який було організовано Всеукраїнською екологічною лігою за сприяння облдержадміністрації, засідання круглого столу «Екологічні проблеми Запорізької області та шляхи їх розв'язання». Модератор заходу голова Всеукраїнської екологічної ліги Тимочко Т. В

фото

На засіданні круглого столу були присутні представники облдержадміністрації, райдержадміністрацій, центральних органів виконавчої влади, науковці, представники громадськості та ЗМІ.

Розглянуті наступні питання:

— Екологічна ситуація в Запорізькій області: проблеми та перспективи поліпшення.

— Стан водних ресурсів області.

— Можливості розширення природно-заповідних територій. Стан об'єктів ПЗФ у Запорізькій області.

— Екологічні та соціально-економічні проблеми поводження з побутовими відходами у м. Запоріжжі та Запорізької області.

фото
фото

3 березня 2016 року під керівництвом в.о. голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулось засідання обласної робочої групи з питань координації дій постійно діючих районних оперативних груп з контролю за збереження меліоративних систем і мереж водопостачання, яке відбулося у приміщенні Запорізької облдержадміністрації

фото

Детальніше>>

Участь у заході взяли директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Андрій Ревуцький, директор Департаменту житлово-комунального господарства і будівництва ОДА Петро Чуктуров, представники правоохоронних органів, державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області, міжрайонних управлінь водного господарства, райдержадміністрацій та сільрад.

Як доповів начальник Запорізького обласного управління водних ресурсів Володимир Шляховчук, за дорученням керівництва області були розроблені та направлені всім відповідальним органам методичні рекомендації стосовно передачі в комунальну власність внутрішньогосподарських систем, а також прийняття їх на баланс, списання та відновлення. Нині в області в комунальній власності знаходиться 35% системи, тобто 84 тисячі гектар.Ще 34%, або 83 тисячі гектар, знаходяться на балансі фермерських господарств. В державній власності — 17 тисяч гектар, або 7%. Без господаря лишаються 23%, або 56 тисяч гектар зрошувальних систем.

Нещодавно на розгляд Верховної Ради України було подано Законопроект, що спростить доступ до меліоративних систем та посилить покарання за їх розкрадання. Власне в Запорізькій області в усіх районах були створені робочі групи із запобігання розкраданню систем зрошення. Проте не всюди вони діють ефективно. Наприклад, деякі сільради замість зберігання меліоративних систем їх демонтують. Забуваючи, що перед знищенням системи їй мають надати оцінку тільки фахівці облводресурсів.

Зі своєї сторони Костянтин Бриль підкреслив, що з минулого року питання збереження зрошувальних систем знаходиться на контролі влади регіону. Також для реального вирішення проблеми потрібні допомога прокуратури та СБУ. Проте правоохоронці вимушені діяти досить обмежено, оскільки розкрадені системи не мають офіційної вартості.

— В першу чергу в кожному районі потрібно провести інвентаризацію та оцінку всіх меліоративних систем. Навіть, якщо вони вже зруйновані і підлягають демонтажу, кошти, виручені від продажу, мають лягати на баланс сільрад, адже їх є куди витрачати. Також не варто забувати, що голови РДА несуть персональну відповідальність за зрошувальні системи без господарів.Свого часу ланка меліорації створювалась великими зусиллями наших батьків, і вона лишається дуже перспективним напрямком для нашого регіону. Наприклад, вкладенням у меліорацію 2 мільярдів доларів під гарантії держави зацікавились арабські інвестори. Адже вони зрозуміли цінність ведення сільського господарства в Україні, — підкреслив в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За підсумками засідання робочої групи було запропоновано ряд невідкладних заходів та рекомендацій щодо збереження міжгосподарських та внутрішньогосподарських меліоративних систем у 2016 році.

фото
фото
фото
фото

3 березня 2016 року під головуванням начальника облводресурсів В. Шляховчука було проведено нараду стосовно питань формування вартості послуг на подачу води, необхідності коригування договорів на надання послуг та проведення договірної компанії у 2016 році

фото

Паралельно були розглянуті питання щодо виконання рішень по протоколу наради в облводресурсах від 27.11.2015 року, проведення роботи по звільненню від сплати земельного податку, активізації роботи з управління водними ресурсами, боротьби з корупційними ризиками, взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, інші.

У нараді прийняли участь начальники підвідомчих управлінь, керівники структурних підрозділів облводресурсів.

25 лютого 2016 року начальник Запорізького облводресурсів Шляховчук В.А. прийняв участь у нараді про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 2015 рік та заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у І кварталі 2016 року, яка відбулася у залі засідань Держводагентства, під головуванням в.о. Голови Держводагентства Овчаренко І.І

фото

У заході взяли участь в.о. Міністра екології та природних ресурсів України Ганна Вронська, народний депутат України Андрій Гордєєв, координатор Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України Адміністрації Президента України Володимир Кладієв, керівники структурних підрозділів апарату Агентства, обласних та басейнових управлінь водних ресурсів, управлінь каналів, директори технічних шкіл та дирекцій водогосподарського будівництва.

Під час наради було заслухано доповіді керівників водогосподарських організацій, закцентовано увагу на основних досягненнях водогосподарської галузі за 2015 рік, окреслено ключові завдання, на які необхідно направити зусилля у I кварталі 2016 року, зокрема, щодо забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами протягом року, з урахуванням фактичної та прогнозованої гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки; забезпечення ефективного функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу протягом вегетаційного періоду 2016 року; посилення роботи щодо збереження об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем із залученням місцевих силових органів та органів самоврядування; забезпечення стабільної роботи щодо висвітлення діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу у засобах масової інформації та на веб-сайтах водогосподарських організацій тощо.

фото
фото

19 лютого 2016 року на базі Запорізького облводресурсів було проведено засідання технічної ради згідно затвердженого плану

фото

У засіданні брали участь представники Запорізького облводресурсів та підвідомчих організацій. Під час засідання були розглянуті питання щодо: списання основних засобів кабельних ліній зв’язку та техніки, забезпечення надійної подачі води водокористувачам Розумівської зрошувальної системи та заміни насосного агрегату на НСП-5 Мелітопольського МУВГ та технічного звіту Запорізької гідрогеолого-меліоративної експедиції за 2015 рік.

З 8 лютого 2016 року розпочав роботу сектор територіального органу Держводагентства у Запорізькій області

Сектор знаходиться за адресою: 69095 м. Запоріжжя, пр.Леніна,105, 2-й поверх.

4 лютого 2016 року начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Запорізького облводресурсів Рибалко І.Г. прийняла участь у прес-конференції ГУ ДСНС на тему «Актуальні питання пожежної, техногенної безпеки та можливі ризики виникнення надзвичайних подій природного характеру у лютому 2016»

фото

На прес-конференції обговорювались такі питання:

— попередження загибелі людей на водних об'єктах;

— моніторинг льодової обстановки та підготовка до пропуску льодоходу у 2016 році;

— загроза підтоплення ґрунтовими водами та ймовірність паводку навесні;

— правила безпеки життєдіяльності під час опалювального сезону.

2 лютого 2016 року заступник начальника управління Запорізького облводресурсів Бабешко В.О. прийняв участь у засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів заступник голови облдержадміністрації (стажування) Олександр Іщенко

фото

За підсумками засідання комісією надано доручення керівникам відповідних територій вжити заходів щодо підвищення ефективності захисту населення від небезпечних хімічних речовин, посилити контроль за забезпеченням працівників ХНО засобами індивідуального захисту в повному обсязі.

Молочний лиман буде збережено за підтримки держави та області

Під час наради з керівництвом Якимівського району, яку 28 січня 2016 року провів в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль під час робочої поїздки, було порушено проблему діючого з’єднувального каналу Молочний лиман — Азовське море.

За словами директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Сергія Карпія, Молочний лиман входить до складу природно-заповідного фонду України і є гідрологічним заказником загальнодержавного значення, а також рибогосподарською водоймою, у якій природою створені унікальні гідрологічні умови для нересту і нагулу піленгасу та інших цінних видів риб. Указом Президента України від 10.02.2010 територія Молочного лиману була включена до складу Приазовського національного природного парку. Наразі охорона заказника і підтримка в робочому стані штучно створеного каналу покладена на НПП Приазовський. Також роботи проводилися за рахунок коштів державних та обласних субвенцій.

Востаннє розчистка з’єднувального каналу була проведена за рахунок позабюджетних організацій. За інформацією дирекції Парку, це забезпечило пониження солоності води з 95-98 г/л до 29,5-40,9 г/л (станом на 11.10.2014). Проте Костянтин Бриль зауважив, що проблема розчистки каналу постає перед регіоном щорічно. І нині вирішувати її планують комплексно та до початку нересту риби.

— Нині створено проект, який передбачає прочистку каналу. Його приблизна вартість — 30 мільйонів гривень. Крім того, існує попередня домовленість з бюджетним комітетом Верховної Ради України стосовно нерозподілених коштів держбюджету. Тож найближчим часом це питання буде вирішуватись у Києві. Ми будемо наполягати на необхідності фінансування проекту, важливого для екосистеми регіону та України, — підкреслив в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.

фото
фото
фото
фото

27 січня 2016 року начальник відділу ТЕБ Запорізького облводресурсів Рибалко І.Г. прийняла участь у засіданні комісії з питань моніторингу навколишнього природного середовища, яка відбулась в залі Запорізької облдержадміністрації

На засіданні розглядалось питання удосконалення системи державного моніторингу атмосферного повітря шляхом встановлення постів автоматизованого контролю. Учасники засідання ознайомилися з пропозиціями ТОВ «Автоекоприлад» (м. Київ) найкращих існуючих варіантів обладнання стаціонарних та пересувних постів контролю стану забруднення атмосферного повітря вітчизняного та іноземного виконання.

19 січня 2016 року заступник начальника управління Запорізького облводресурсів Бабешко В.О. прийняв участь у засіданні робочої групи облдержадміністрації з питань підготовки та проведення земельних торгів, та конкурсної комісії з відбору виконавців робіт із землеустрою, оцінки земель та виконавця земельних торгів на конкурсних засадах

1/15

фото
назад
вперед
закрити

Про БУВР річок Приазов'я

pdf Положення про БУВР річок Приазов'я

Структура управління

Основні завдання

Керівництво

Підвідомчі організації

Етапи розвитку

Нормативні документи

Вакансії

Діяльність

Основні пріоритети діяльності на 2017 рік

Водогосподарська обстановка

Моніторинг

Звіти БУВР річок Приазов'я

Протидія корупції

Платежі за оренду водних об'єктів

Публічні закупівлі

Послуги

Звернення громадян

Прийом громадян

Прес-центр

Анонси подій

Новини

Огляд преси

Друкарські видання

Виступи на телебаченні

Публічна інформація

Інформація

Інформація про пропуск паводку

Інформація про полив

Водні ресурси

Пошук водних об'єктів (тестування)

Меліорація

Дорадчий центр

Застосування мобільного комплексу

Водовимірювальна лабораторія

Система рибозахисту ЕГРЗ-М

jpg Карта меліоративного фонду області

jpg Карта-схема водних об'єктів Запорізької області

jpg Гідрографічне районування водогосподарських ділянок Запорізької області

Охорона праці

Корисні посилання

Сектор територіального органу Держводагентства

Фотогалерея

Райони

Річки

Лимани, водосховища

Канали, насосні станції

Азовське море

Джерела

Контактна інформація

Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я © 2007-2018