Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я
Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я

Архів подій за 2015 рік

фото фото
 • Управлінням каналів Північно-Рогачикської зрошувальної системи у 2015 році були виконанні роботи з окоски каналів та територій НС вручну та з допомогою механізмів, влаштування залізобетонного моста та встановлення сміттєутримуючої решітки перед аванкамерою ПНС – 62, бетонні роботи на каналах та очищення від мулу та водорослі каналів: І ЗК, ІІ ЗК, ІІІ ЗК.
фото фото
 • 3 грудня 2015 року на базі Запорізького облводресурсів відбулась нарада-семінар з питань зміни у структурі розподілу коштів між державним та місцевим бюджетами, виконання наказу Мінприроди України від 16.03.2015 №78 «Про затвердження Порядку ведення державного обліку водокористування» за формою № 2ТП-водгосп та інших питань щодо управління водними ресурсами.

На нараді – семінарі були присутні керівні спеціалісти Запорізького облводресурсів Гелетюк Т.І., Рибалко І.Г та Паламарчук В.І., начальники відділу водокористування та водних ресурсів підвідомчих управлінь Запорізького облводресурсів, представники Запорізького РУВР Нестеренко В.В. та Дорошенко О.В.

фото фото
 • 27 листопада поточного року на базі Запорізького облводресурсів відбулась нарада щодо проведення підсумків роботи за 10 місяців 2015 року та розгляду пропозицій стосовно вдосконалення структури і підвищення ефективності використання основних фондів. У нараді прийняли учать представники Запорізького облводресурсів та начальники підвідомчих управлінь.
фото фото
 • 12 листопада поточного року представник Запорізького облводресурсів взяв участь в засіданні комісії з питань моніторингу навколишнього природного середовища, що відбулося під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Костянтина Бриля.

За підсумками засідання комісія рекомендувала Запорізькій міській раді розглянути питання щодо встановлення поста автоматизованої системи моніторингу або відновлення роботи поста цілодобового екологічного контролю. Крім того, прийнято низку інших рішень щодо поліпшення екології регіону

фото
 • 10 листопада 2015 року на території Міжнародного виставкового центра у м.Київ, відбулось урочисте відкриття XIII Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE — 2015», участь у якому взяли Віце-прем’єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України — Зубко Г.Г., голова Держенергоефективності України — Савчук С.Д., а також представники Мінприроди України і Литви, Держводагентства України, НАК «Нафтогаз України», АТ «Ощадбанк» та іноземні гості.

Детальніше>>

фото

AQUA UKRAINE — традиційний щорічний Міжнародний водний форум, схвалений UFI, який проводиться за Розпорядженням Кабінету Міністрів України з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водному господарстві України.

Форум проводиться у складі спеціалізованої виставки та науково-практичних конференцій, основними завданнями виставок є сприяння впровадженню найкращих світових технологій, спрямованих на запобігання забрудненню водних ресурсів, новітніх науково-технічних природоохоронних досягнень у забезпеченні екологічної безпеки та підвищенні рівня громадської відповідальності щодо охорони навколишнього природного середовища.

Від Запорізького облводресурсів були присутні — начальник управління — Шляховчук В.А., начальник відділу техногенно-екологічної безпеки — Рибалко І.Г., провідний інженер з використання водних ресурсів — Беспала К.В., начальник відділу водокористування Придніпровського МУВГ — Головко О.П., начальник відділу водних ресурсів Мелітопольського МУВГ — Весніна Л.І.

На експозиції Держводагентства до огляду були представлені інформаційні стенди про стан водного господарства у регіонах України, забезпеченість регіонів України водними ресурсами, захист від шкідливої дії вод, забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням у маловодних регіонах, біологічну очистку каналів, сучасні системи прогнозування паводків та повеней, водооблік, гідрометрію, енергозбереження, ремонт насосно-силового обладнання, міжнародне співробітництво та кадрову політику Держводагентства, а також макети басейнів великих річок, водосховищ, головного Каховського магістрального каналу, водозахисних споруд та берегоукріплення, водогосподарських об’єктів з різних регіонів України.

В рамках форуму «AQUA UKRAINE — 2015» відбулася науково-практична конференція «Вода та довкілля», під час якої були висвітлені актуальні проблеми, пов’язані з водним фактором. Конференція була представлена у вигляді чотирьох сесій:

1. Глобальні та регіональні політичні рамки водної політики «вода для сталого розвитку»;

2. Інструменти забезпечення рівного права на воду та санітарію;

3. Сучасні виклики та шляхи вирішення проблем управління водними ресурсами в Україні;

4. Сучасні виклики та шляхи вирішення проблем управління водними ресурсами в Україні.

В останні роки «AQUA UKRAINE — 2015» стала частиною комплексного виставкового проекту, що об’єднує низку тематично об’єднаних напрямів таких як міжнародна спеціалізована виставка «Комунтех», агропромислова виставка «Агрофорум», міжнародна спеціалізована виставка «Енергоефективність. Відновлювальна енергетика», спеціалізована виставка «ДорТехЕкспо» та «ЄвроБудЕкспо».

 • 10 листопада 2015 року на базі Запорізького облводресурсів та Запорізького РУВР відбувся семінар на тему: «Ведення державного обліку водокористування».

Семінар провели начальник відділу водних об’єктів та моніторингу вод упрводресурсів Держводагентства України Бабчук В. С. та начальник відділу державного водного кадастру та водокористування Дніпровського БУВР Цибульського А.І.

На семінарі були присутні представники Запорізького РУВР, Запорізького, Дніпропетровського, Миколаївського, Одеського та Херсонського облводресурсів.

Під час зазначеного семінару розглядались питання:

— удосконалення управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування;

— удосконалення порядку ведення державного обліку водокористування;

— особливості організації ведення державного обліку водокористування;

— приймання звітів про використання води з 2015 року.

Також проводились практичні заняття з питань застосування Порядку ведення державного обліку водокористування та програмного забезпечення.

фото
 • 23 жовтня 2015 року представник Запорізького облводресурсів прийняв участь у засіданні Координаційної ради з питань формування національної екологічної мережі, яке відбулося в залі облдержадміністрації під головуванням директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергія Карпія.

На засіданні було розглянуто стан розробки регіональної схеми формування екологічної мережі області.

Перший етап розробки регіональної схеми формування екологічної мережі області презентував учасникам засідання кандидат біологічних наук, доцент, директор наукового центру «Біорізноманіття» Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького Валерій Сіохін. На розгляд членам координаційної ради було представлено попередні картографічні та текстові матеріали, які характеризують складові структурні елементи екомережі. Визначено планувальну структуру та каркас регіональної схеми формування екологічної мережі області. Виконано опис територій високого біорізноманіття, а також територій природно-заповідного фонду у межах Запорізької області.

фото
 • 15 жовтня 2015 року на базі Мелітопольського міжрайонного управління водного господарства було проведено нараду IV ступені оперативного контролю.
фото

Засідання відкрив заступник начальника облводресурсів Лебідь Олександр Миколайович.

На засіданні були присутні представники Запорізького облводресурсів, головні інженери, головні енергетики та провідні інженери з охорони праці від підвідомчих організацій. Також були присутні - Головний державний інспектор з охорони праці державної інспекції з нагляду у будівництві, енергетиці, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами.Держгірпромнагляду у Запорізькій області Панадій Сергій Аркадійович, викладач Мелітопольської технічної школи Броденко Юрій Миколайович, який розповів учасникам наради про основи безпечного проведення робіт на висоті.

Також на нараді розглядалися питання:

фото

— стан охорони праці, пожежної і електробезпеки в Запорізькому облводресурсів за 9 місяців поточного року та заплановані основні завдання профілактичної роботи щодо запобігання нещасних випадків на виробництві у ІV кварталі 2015 року;

— аналіз стану електробезпеки в підвідомчих організаціях Запорізького облводресурсів;

— підсумки планових перевірок управлінь з питань охорони праці, пожежної безпеки та електробезпеки;

— заходи вжиті Придніпровським, Якимівським та Мелітопольським МУВГ за результатами перевірок стану охорони праці;

фото

— заходи вжиті Мелітопольським МУВГ щодо попередження нещасних випадків з електроперсоналом управління.

Після теоретичної частини учасники наради ознайомились із об’єктами Мелітопольського МУВГ. На практичній частині наради учасникам було продемонстровано:

Організація безпечного виконання робіт при виході із ладу (руйнуванні) розрядника на підстанції біля НСП-11.

фото
 • 12 жовтня 2015 року на базі Запорізького облводресурсів було проведено засідання технічної ради згідно затвердженого плану.

У засіданні брали участь представники Запорізького облводресурсів та підвідомчих організацій. Під час засідання були розглянуті питання щодо списання основних засобів: кабельних ліній зв’язку, свердловини вертикального дренажу, трансформатора, техніки, доцільності подальшого будівництва об’єкту незавершеного будівництва «Дюкер на р.Молочна» та незавершеного будівництва «Щербаковський груповий водопровід».

фото
 • 8-9 жовтня 2015 року представник Запорізького облводресурсів прийнял участь в заході присвяченому відзначення 100-річного ювілею від дня заснування Національного університету водного господарства та природокористування у м. Рівне.
фото

На базі університету відбувся Водний Форум, участь у якому взяли представники Держводагентства, водогосподарських організацій, Всеукраїнської громадської організації «Товариство меліораторів та водогосподарників України», Державного інституту управління та економіки водних ресурсів, Рівненської обласної державної адміністрації та міської ради, Асоціації «Укргідроенерго», наукових установ України, а також Польщі, Болгарії та Німеччини. У рамках форуму відбулись наукові слухання «Актуальні проблеми використання та охорони водних ресурсів і перспективи розвитку водного господарства».

фото
 • 8 жовтня 2015 року представники Запорізького облводресурсів прийняли участь у відкритті V Міжнародного АгроІнвест Форуму.
фото

Захід відбувся у виставковому центрі «Козак-Палац», у рамках якого національні товари та послуги презентували учасники першої виставки-форуму «Українське – це якісне» та славнозвісної багатогалузевої виставки «Покровський ярмарок».

Під час АгроІнвест Форуму його учасники обговорили законодавство про фермерське землекористування, умови та перспективи розширення ринків збуту сільськогосподарської продукції, продовольчу безпеку з огляду на товарообіг із непідконтрольними територіями, проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ», створення можливостей для виходу сільськогосподарських виробників області на європейські та світові аграрні ринки тощо.

фото

Щирий інтерес відвідувачів викликала виставка «Українське - це якісне», під час якої було презентовано регіональну програму «Купуй запорізьке – обирай своє», а також подібні регіональні проекти, зокрема «Купуй львівське» і «Купуй кіровоградське».

Крім того, у виставковому центрі відкрито міжрегіональну спеціалізовану агропромислову виставку «АгроТехСервіс-2015», де свою сільськогосподарську техніку та запасні частини, послуги з транспортування, зберігання та упаковки продукції, матеріали у сфері насінництва, рослинництва та селекції, добрива, засоби захисту рослин демонструють понад 40 підприємств із різних регіонів країни.

фото
 • 1-2 жовтня поточного року представники Запорізької гідрогеолого-меліоративної експедиції прийняли участь в нараді-семінарі за темою: «Актуальні питання з ведення моніторингу меліорованих земель».
фото

Нарада відбулася м. Одеса за участю представників Держводагентства, Державного інституту управління та економіки водних ресурсів, Інституту водних проблем і меліорації НААН, ДП «Укрводсервіс», Управління з надзвичайних ситуацій в Одеській області, Одеського та Черкаського облводресурсів, гідрогеолого-меліоративних експедицій та партій.

Під час зазначеної наради-семінару розглядалися питання щодо: пріоритетних напрямків діяльності та першочергових завдань гідрогеолого-меліоративних підрозділів Держводагентства; науково-технічного забезпечення діяльності підрозділів гідрогеолого-меліоративної служби щодо аналізу і прогнозування меліоративної обстановки на зрошуваних масивах; застосування даних моніторингу при розробленні проектної документації на будівництво та реконструкцію водогосподарських систем та об’єктів;організації роботи гідрогеолого-меліоративної служби в сучасних умовах, проблемних питань та пропозицій щодо підвищення ефективності її діяльності та ін.

 • 15 вересня 2015 року заступник начальника управління Запорізького облводресурсів Бабешко В.О. прийняв участь у засіданні робочої групи облдержадміністрації з питань встановлення та винесення в натурі меж прибережних захисних смуг, яке відбулося під головуванням директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергія Карпія. Було обговорено проблеми внаслідок внесення змін до деяких законодавчих актів України, зокрема до Земельного кодексу України та Закону України «Про землеустрій» щодо розроблення окремих проектів землеустрою з організації і встановлення меж прибережних захисних смуг.
фото
 • 10-11 вересня поточного року головний бухгалтер Гуденко Н.О. та заступник начальника відділу економіки Кабанова Н.А. Запорізького облводресурсів прийняли участь у семінарі для фахівців обліково-економічних служб на тему: «Планування, облік та аналіз використання бюджетних коштів і державного майна та шляхи їх вдосконалення» (м. Миколаїв).
фото

Під час зазначеного семінару розглядалися такі питання: нове в нормативній базі щодо виконання державного бюджету. Шляхи посилення контролю за ефективним використанням бюджетних коштів; модернізація системи бухгалтерського обліку галузі в процесі переходу на міжнародні стандарти; основні напрямки розвитку планово-економічної та аналітичної роботи; оплата праці у водогосподарських організаціях Держводагентства; організація облікових процесів та взаємозв’язки з підлеглими організаціями – запорука економного та раціонального використання бюджетних коштів; організація та результати здійснення внутрішнього аудиту водогосподарських організацій, а також інші актуальні питання фінансово-економічної діяльності водогосподарської галузі.

фото фото
 • 7 вересня 2015 року керівник апарату облдержадміністрації Березинський Л.В., представники профільних департаментів облдержадміністрації та заступник начальника управління облводресурсів Лебідь О.М. прийняли участь у зустрічі з представниками садово-городніх товариств «Белазіст», «Войковець», «Кондитер» та «Путієць» з питання забезпечення стабільного водопостачання технічною водою.
фото
 • 2-3 вересня 2015 року на базі Якимівського міжрайонного управління водного господарства відбувся семінар на тему «Аналіз проведення поливного сезону 2015 року, ведення моніторингу довкілля й реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру в систему підвідомчих організацій облводресурсів. Проблема відновлення гідрологічного стану Молочного лиману».

Детальніше>>

фото

В роботі семінару прийняли участь представники Запорізького облводресурсів, начальники відділів водокористування, начальники відділів (служб) водних ресурсів підвідомчих організацій.

Семінар розпочався на НСП-4 3МК Приазовської зрошувальної системи. Роботу семінару відкрив начальник Якимівського МУВГ Бохон І.М.

Він гостинно привітав учасників семінару на Якимівській землі і розповів про надання Якимівським МУВГ послуг з подачі води водокористувачам, про хід відновлення внутрішньогосподарської мережі фермерами та господарствами, про вирішення питань по зменшенню енергоємності поливу та питомих норм на насосних станціях.

Головний метролог Якимівського МУВГ Федорищев О.О. довів учасникам семінару про систему водообліку в управлінні та роботу водовимірювальної лабораторії.

Учасники семінару також ознайомились з розплідником хвойних рослин площею 950 кв. м., де вирощуються декоративні рослини та дерева (зокрема ялівець скельний, блакитний, казацький, Вергинського, туя куляста і т.і.).

фото фото

Наступним об’єктом знайомства учасників семінару була НСП 6 на каналі Р-8. Начальник відділу водокористування Кірічевська Т.В. розповіла про хід поливів у 2015 році. Станом на 2 вересня 2015 року подано води водокористувачам 22,3 млн.м3, що є найвищим показником за останні 10 років. Найбільшими водокористувачами у 2015 року у Якимівському районі є: ТОВ «Оріяна-Агро» (3,3 млн.м3), ТОВ «Таврія» (2,3 млн.м3), ТОВ «Орхідея» (2,1 млн.м3). Основною культурою на поливі в районі стала вологолюбива соя.

У своєму виступі Кірічевська Т.В. надала інформацію про відновлення зрошення. Зокрема, внутрішньогосподарська система, яка поливається від НСП 2 Р-8, відновлена на площі 826 га за кошти ТОВ «Оріяна-Агро» при допомозі управління.

Учасники семінару ознайомились із станом справ на Молочному лимані, зокрема на функціонуванні протоки, що з’єднує Молочний лиман з Азовським морем.

Молочний лиман – це унікальний фізико-географічний комплекс півдня України, гідрологічний заказник державного значення з 1974 р. Він розташований на території трьох районів – Якимівського, Приазовського та Мелітопольського Запорізької області. Лиман займає затоплену морем пригирлову ділянку ріки Молочної.

Довжина лиману – 35 км, ширина у південній частині біля 10 км, Загальна площа Молочного лиману складає 19,0 тис. га (акваторія лиману, острови та прибережна смуга шириною 20 м). Глибина від 0,5 до 3 м.

Молочний лиман є місцем поселення багатьох видів водоплавних птахів, місцем нересту та нагулу цінних видів морських риб, місцем зростання та проживання рідкісних видів рослин та тварин, занесених до Червоної книги України (14 видів).

В нижній частині Молочний лиман з’єднується з Азовським морем штучно створеною протокою, ширина якої коливається від 150-400 м.

На момент обстеження протока повністю відсутня. У цій частині лиману проводяться роботи по розчистці протоки земснарядом, за оперативними даними найближчим часом лиман буде знову з’єднано з морем.

До недавнього часу Молочний лиман використовувався для рекреаційних цілей на його узбережжі знаходиться біля 30 дитячих оздоровчих закладів.

Але останнім часом через втрату оптимального сполучення з морем через протоку на косі Пересип екологічний стан Молочного лиману значно погіршився і почав втрачати свої чудові властивості.

 • 3 вересня поточного року представники Запорізького облводресурсів взяли участь в заході присвяченому річниці створення 37-го окремого мотопіхотного батальйону, включеного до складу 56-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ України.

Захід відбувся за участю волонтерів та представників громадськості. Головні герої свята – демобілізовані бійці - підкреслили, що планують тісно співпрацювати з волонтерським комітетом при ОДА, аби так само, як і на полі бою, пліч о пліч допомагати відроджувати державу.

 • 20 серпня 2015 року представники Запорізького облводресурсів взяли участь в урочистому святкуванні Дня незалежності «З любов'ю до України!».

Захід відбувся в «Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В.Г. Магара».

Під час урочистостей керівник області Самардак Г.В. привітав запоріжців із прийдешнім святом і звітував про соціально-економічні досягнення регіону.

фото
 • 23 липня 2015 року на базі Кам’янського міжрайонного управління водного господарства було проведено засідання IV ступені оперативного контролю за станом охорони праці, пожежної безпеки, підвищення безпечної та ефективної експлуатації механічного обладнання за перше півріччя поточного року.

На засіданні були присутні представники Запорізького облводресурсів, головні інженери, головні механіки та провідні інженери з охорони праці від підвідомчих організацій, а також від сторонніх організацій.

Детальніше>>

Засідання відкрив заступник начальника облводресурсів Лебідь Олександр Миколайович.

Провідний інспектор Кам’янсько-Дніпровського РС ГУ ДСНС України в Запорізькій області Руденко Едуард Володимирович розповів учасникам про нові Правила пожежної безпеки в Україні, а також про навчання з питань пожежної безпеки та цивільного захисту. Директор Кам’янсько-Дніпровської технічної школи Бажежін Валерій Володимирович розповів учасникам наради про спеціальні види навчання та профпідготовку які проводяться у технічній школі.

фото

Про стан охорони праці та пожежної безпеки в підвідомчих організаціях Запорізького облводресурсів за перше півріччя 2015 року та про основні завдання профілактичної роботи щодо запобігання нещасних випадків на виробництві виступив начальник відділу охорони праці та механізації Запорізького облводресурсів Гусак Віктор Іванович.

Також розглядалися питання:

заходи прийняті в Мелітопольському МУВГ, щодо попередження нещасних випадків з електроперсоналом управління;

підсумки планових перевірок управлінь з питань охорони праці, пожежної безпеки та електробезпеки;

заходи вжиті Кам’янським та Вільнянським МУВГ за результатами перевірок стану охорони праці, пожежної безпеки та електробезпеки;

протипожежні заходи на об’єктах в пожежонебезпечних період;

основні складові процесу навчання з питань охорони праці.

Після теоретичної частини учасники наради ознайомились із об’єктами Кам’янського МУВГ.

На практичній частині наради учасникам було продемонстровано - організаційні складові безпечного проведення робіт з кущорізом та бензопилою.

Захід було організовано для інженерно-технічних працівників підвідомчих організацій. Адже саме вони безпосередньо займаються організацією робіт, які виконуються з бензопилами та кущорізами.

Мета заходу наголосити на суворому дотриманні правил безпеки та нагадати про основні принципи безпечної роботи із засобами малої механізації. Для цього у якості лектора запросили викладача Кам’янсько-Дніпровської технічної школи Кострикіна Юрія Олександровича.

На прикладі промбази Кам’янського МУВГ відповідно до Положення, головний механік Забігайло Олександр Федорович ознайомив учасників наради про зберігання та консервацію транспортних засобів та про ведення технічної документації.

Головний механік Якимівського МУВГ Василенко Геннадій Леонтійович доповів безпечне виконання робіт під час технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів.

фото
 • 13 липня поточного року начальник Запорізького облводресурсів Шляховчук В.А. та начальник відділу охорони праці та механізації Гусак В.І. прийняли участь у засіданні робочої наради з питань реалізації заходів державної політики у сфері цивільного захисту населення, запобігання надзвичайним ситуаціям, готовності органів управління та сил реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.
фото

Робоча нарада відбулася за участю заступника голови ДСНС України Олега Авер’янова, директора Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Володимира Шлеї, начальника ГУ ДСНС України в Запорізькій області Олексія Лепського, працівників спеціалізованих служб цивільного захисту області та підрозділів ДСНС. Захід відбувся під керівництвом голови обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Григорія Самардака.

 • Щорічно у першу суботу липня відзначається Міжнародний день Дніпра — однієї з найспокійніших і величавих рівнинних річок, яка займає третє місце в Європі за довжиною і площею басейну (після Волги і Дунаю).

Враховуючи актуальність тематики щодо збереження водних ресурсів, а також з метою підвищення екологічної свідомості і обізнаності громадськості щодо проблем, пов’язаною з р. Дніпро, 4 липня 2015 року представниками міжрайонних управлінь водного господарства було очищено берег Дніпра від сміття, проведені лекції та бесіди за «круглим столом».

Запорізька гідрогеолого-меліоративна експедиція спільно с клубом «Білі Ворони», НПП «Великий Луг», працівниками ЗЖРК та місцевими жителями провели екологічну акцію «Чистий берег — Чиста душа!»

 • З метою вивчення можливостей відновлення зрошувальних систем за ініціативи Мінагрополітики України та Мінприроди України 15 червня 2015 року в Запоріжжі відбулася зустріч членів Міжвідомчої групи, до складу якої входять науковці, представники Мінагрополітики України, Держводагентства України та експертів Світового Банку з питань зрошення з представниками місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськістю та сільгосптоваровиробниками.У заході взяли участь керівники обласного управління водних ресурсів, Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Головного управління Держгеокадастру.
 • У першу неділю червня відмічається День працівника водного господарства України. Цього року це 7 червня.

До цієї дати профспілковий комітет Запорізького облводресурсів підготував свято для робітників управління на базі відпочинку «Вікторія», м. Запоріжжя, яке пройшло 5 червня 2015 року.

В програмі свята біли привітання від Президента України, Прем’єр міністра, Голови Верховної Ради України та ін., нагородження найкращих працівників, спортивні змагання з волейболу, бадмінтону, настільного тенісу, водні процедури, рибна ловля і традиційна уха.

 • 21 та 27 травня поточного року представники Запорізького облводресурсів приймали участь у розширеному засіданні робочої підгрупи «Раціональне використання й відновлення природних ресурсів, охорона довкілля» проекту Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року і у спільному засіданні колегії обласної державної адміністрації та Ради регіонального розвитку Запорізької області щодо підготовки до адміністративно-територіальної реформи в Запорізькій області.
фото фото
 • Для колективу облводресурсів вже стало доброю традицією напередодні Дня Перемоги відвідувати пам’ятні міста та музеї Запоріжжя. 8 травня цього року працівники відвідали музей техніки Богуслаєва, який розташовано за адресою вул. Копенкина, 27, м. Запоріжжя.

Детальніше>>

Відкриття Музею техніки Богуслаєва відбулося 20 жовтня 2012 року. На двох поверхах будівлі в просторих залах розташувалися експозиції різної техніки.

Дуже цікава колекція техніки (від плуга до вертольота) стоїть в парку ім.Климова біля музею.

На першому поверсі музею розміщується експозиція, присвячена історії Запорізького моторобудівного заводу, де на основі архівних документів, матеріалів інформаційних джерел, спогадів фахівців, організаторів виробництва в хронологічній послідовності відновлена вікова історія створення та розвитку заводу. Тут представлена унікальна колекція поршневих і реактивних авіаційних двигунів, що випускаються підприємством в різні періоди його історії. Серед них - М-11, якому судилося ознаменувати цілу епоху в історії вітчизняної авіації.

Особливий інтерес викликав двигун АШ-82ФН для літаків Ла-5ФН, Ла-7, на яких воював тричі Герой Радянського Союзу І.М.Кожедуб. Тут же і перший вертолітний двигун АІ-26В, який встановлювався на експериментальні вертольоти І.П. Братухіна Б-5, Б-9, Б-10 і на вертоліт Мі-1 М.Л. Міля.

За якістю відлитих деталей, складності конструкції деталей і їх зовнішнім виглядом можна оцінити рівень технологій того часу, інтелект і майстерність людей, які їх проектували і виготовляли.

Незабутнє враження справив на колектив унікальний двигун Д-18Т, який встановлюється на неперевершені за своєю вантажопідйомності літаки: Ан-124 «Руслан» і Ан-225 «Мрія».

На другому поверсі музею розмістилася колекція мотоциклів іноземного та вітчизняного виробництва від 30-х до 80-х років минулого століття, колекція самоварів, підводних рушниць та подарків і сувенірів, подарованих заводу у різні роки.

У музею колектив зустрів засновника музею Богуслаєва В’ячеслава Олександровича, якого привітав з 70-ю річницею Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками.

фото фото
 • 7 травня 2015 року представники Запорізького обласного управління водного господарства прийняли участь у мітингу, присвяченому 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняної війні, який пройшов біля пам'ятника танковому екіпажу Н. Яценко на площі Свободи, м. Запоріжжя.

На мітинг зібралися ветерани, представники міської влади, студенти та школярі.

Присутніх привітав з празником голова районної адміністрації по Жовтневому району Манохін Олександр Олексійович, який висловив подяку ветеранам за їх подвиг, мужність, чесність та побажав їм міцного здоров’я та довголіття.

У свою чергу ветерани поділилися своїми спогадами про пережите, розповіли про фронтові будні, побажали молоді не забувати подвиг їх предків, бути похожими на них.

фото фото

Представники трудових колективів вшанували загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання, а також поклали квіти до меморіалу.

На знак пам'яті про загиблих під час війни і з надією на мир в Україні присутні випустили в небо голубів.

фото
 • 28 квітня 2015 року на базі Запорізького міжрайонного управління водного господарства було проведено засідання оперативного контролю за станом охорони праці IV ступені за підсумками роботи в І кварталі поточного року.

Засідання відкрив заступник начальника облводресурсів Лебідь Олександр Миколайович. До Всесвітнього дня охорони праці почесною грамотою облводресурсів був відзначені головний інженер Якимівського МУВГ Зануда О.В., подяками облводресурсів - провідний інженер з охорони праці Кам’янського МУВГ Сліпченко В.В., провідний інженер з охорони праці Придніпровського МУВГ Арістова А.П., провідний інженер Мелітопольського МУВГ Алфімова В.В.

фото

На засіданні були присутні представники Запорізького облводресурсів, головні інженери, головні енергетики та провідні інженери з охорони праці від підвідомчих організацій, а також від сторонніх організацій – начальник Державної інспекції з нагляду у агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті та у зв’язку територіального управління Держгірпромнагляду в Запорізькій області Плутицький Микола Миколайович, який розповів учасникам наради про стан травматизму в АПК, а також про зміни до законодавства та про нові нормативні акти у сфері охорони праці.

Фахівець Запорізького регіонального центру психофізіологічної експертизи Калюжний Сергій Володимирович виступив про порядок проходження психофізіологічної експертизи працівниками окремих категорій.

Також розглядалися питання:

фото

— стан охорони праці, пожежної і дорожньої безпеки в Запорізькому облводресурсів за І квартал та заплановані основні завдання профілактичної роботи щодо запобігання нещасних випадків на виробництві на ІІ квартал 2015 року;

— підсумки планових перевірок управлінь з питань охорони праці, пожежної безпеки та електробезпеки;

— заходи вжиті Запорізьким МУВГ за результатами перевірок стану охорони праці, проблемні питання та шляхи їх вирішення;

— організація роботи з охорони праці, пожежної та електробезпеки перед початком поливного сезону;

— дії персоналу під час раптового відключення електроенергії на об’єктах облводресурсів;

Після теоретичної частини учасники наради ознайомились із об’єктами Запорізького МУВГ. Головний енергетик Запорізького МУВГ Крапиш В.В. розповів про інформаційне забезпечення насосних станцій на прикладі НСП-5 Запорізької зрошувальної системи.

 • 25 квітня 2015 року в Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою! - 2015» прийняли участь представники підвідомчих організацій та облводресурсів

Кількість учасників склала 148 осіб, була прибрана територія площею 3,1 га, ліквідовано 1 несанкціоноване сміттєзвалище, висаджено 10 дерев, упорядковано 0,7 га газонів та квітників, пофарбовано бордюрів та дерев 1042 м2, вирублено чагарнику на площі 2,2 га.

Крім того було впорядковано прибережну захисну смугу балки Кизиярської притоки р. Молочна, упорядковані дві криниці та смуги відведення зрошуваних каналів.

фото фото
 • 17 березня 2015 року в приміщенні обласної бібліотеки для дітей “Юний читач” відбулось відзначення Всесвітнього дня води, яке пройшло під гаслом «Вода та сталий розвиток».

У заході прийняли участь працівники бібліотеки, учні 8 класів французької гімназії № 50 м. Запоріжжя, хімолог Католик О.В., представники Запорізького облводресурсів (начальник відділу водокористування Гелетюк Т.І., начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Рибалко І.Г.).

 • 27 лютого 2015 року у Запорізькому обласному управлінні водних ресурсів була проведена нарада-семінар з питань укладання договорів в сучасних умовах.

На семінарі були присутні начальники відділів водокористування, а також відповідальні працівники Якимівського МУВГ, УК ПРЗС, Вільнянського МУВГ, представники Запорізького облводресурсів.

Семінар проводив заступник директора з наукової та інноваційної роботи інституту водних проблем і меліорації Крученюк В.Д. (онлайн-семінар), а також представник інституту Крученюк А.В. з презентацією автоматизованої програми для визначення можливого дефіциту води в періоди максимального водозабору.

1/15

фото
назад
вперед
закрити

Про БУВР річок Приазов'я

pdf Положення про БУВР річок Приазов'я

Структура управління

Основні завдання

Керівництво

Підвідомчі організації

Етапи розвитку

Нормативні документи

Вакансії

Діяльність

Основні пріоритети діяльності на 2017 рік

Водогосподарська обстановка

Моніторинг

Звіти БУВР річок Приазов'я

Протидія корупції

Платежі за оренду водних об'єктів

Публічні закупівлі

Послуги

Звернення громадян

Прийом громадян

Прес-центр

Анонси подій

Новини

Огляд преси

Друкарські видання

Виступи на телебаченні

Публічна інформація

Інформація

Інформація про пропуск паводку

Інформація про полив

Водні ресурси

Пошук водних об'єктів (тестування)

Меліорація

Дорадчий центр

Застосування мобільного комплексу

Водовимірювальна лабораторія

Система рибозахисту ЕГРЗ-М

jpg Карта меліоративного фонду області

jpg Карта-схема водних об'єктів Запорізької області

jpg Гідрографічне районування водогосподарських ділянок Запорізької області

Охорона праці

Корисні посилання

Сектор територіального органу Держводагентства

Фотогалерея

Райони

Річки

Лимани, водосховища

Канали, насосні станції

Азовське море

Джерела

Контактна інформація

Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я © 2007-2018