Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я
Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я

Архів подій за 2014 рік

фото фото
 • 22 листопада, у Запоріжжі, біля пам'ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років, відбулося покладання квітів, присвячене Дню пам'яті жертв Голодоморів в Україні.

У покладанні квітів взяли участь представники Запорізького облводресурсів, обласної та міської влади, релігійних конфесій, громадських організацій, трудових колективів, молодь, городяни.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять українців, померлих від голоду в 20-і і 30-і роки минулого століття, запалили поминальні свічки. Священнослужителі провели панахиду за загиблими від Голодомору.

На завершення заходу городяни поклали квіти до пам'ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років.

 • 30 жовтня 2014 року на базі Якимівського МУВГ відбулася нарада-семінар «Організація і ведення моніторингу довкілля в системі підвідомчих організацій облводресурсів та аналіз проведення поливного сезону 2014 року» .

На нараді були присутні – начальник відділу водокористування Гелетюк Т.І, начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Рибалко І.Г., заступник начальника відділу водокористування Паламарчук В.І., начальники відділів водокористування та водних ресурсів, начальник Кам’янського загону підвідомчих організацій.

У ході наради були розглянуті питання:

проведення поливного сезону 2014 року;

проаналізовано проведення водообліку за поливний сезон;

надання послуг з подачі води на зрошення;

управління водними ресурсами Запорізької області зокрема, екологічних аспектів управління водними ресурсами; відновлення та облаштування джерел та витоків річок; користування водними об’єктами на умовах оренди та встановлення режиму їх роботи; взяття на баланс безхазяйних ГТС на водних об’єктах та ін.

 • 30 жовтня 2014 року у смт. Якимівка відбулася нарада IV ступені оперативного контролю з питань охорони праці, пожежної і дорожньої безпеки, підвищення безпечної та ефективної експлуатації енергетичного обладнання.

Детальніше>>

Відкривав нараду заступник начальника Запорізького облводресурсів Лебідь О.М. Про стан охорони праці в Якимівському МУВГ, проблемні питання та шляхи їх вирішення доповів начальник Якимівського МУВГ Бохон І. М. Про стан охорони праці, пожежної і дорожньої безпеки в Запорізькому облводресурсів за 9 місяців поточного року та основні завдання профілактичної роботи щодо запобігання нещасних випадків на виробництві на IV квартал 2014 року та організацію та проведення (психіатричних та наркологічних оглядів) медичних оглядів для кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів розповів начальник відділу охорони праці та механізації облводресурсів Гусак В.І.

Також розглядалися такі питання: Підвищення ефективності проведення навчання та інструктажів на прикладі Вільнянського МУВГ, проведення атестації робочих місць, основні заходи атестації, виконання протокольних рішень попередньої наради IV ступеня з охорони праці від 24 квітня 2014 р. та затверджених наказом начальника облводресурсів від 05.05.2014р. №68, забезпечення пожежної безпеки на об'єктах Запорізького МУВГ при їх експлуатації в осінньо-зимовий період.

Після теоретичної частини учасники наради ознайомились з об'єктами ЯкимівськогоМУВГ. Начальник експлуатаційної дільниці №4 Якимівського МУВГ розповів про безпечне ведення робіт в ремонтний період при підготовці насосно-силового обладнання насосних станцій до консервації та зберігання. На прикладі насосної станції 4-ЗМК.

З вимогами безпеки до приміщень, майданчиків, транспортних засобів під час зберігання та стоянки на території РММ ознайомив Головний механік Якимівського МУВГ Василенко Г. Л.

 • День визволення міста Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників.

10 жовтня працівники Запорізького облводресурсів прийняли участь у святкуванні 71-ої річниці визволення міста Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників.

На святковому мітингу на площі Радянській були присутні ветерани ВВВ, представники обласної та міської влади, працівники організацій Жовтневого району, учні шкіл та студенти.

 • ЗАХИСТИМО НАШ КРАЙ ВІД ДИВЕРСАНТІВ ТА ТЕРОРИСТІВ!

1. Що відбувається сьогодні на Сході України?

Групи диверсантів та терористів за широкої підтримки Росії вбивають та беруть у заручники мирних людей, обстрілюють міста, селища та села, підривають залізниці, мости, знищують школи, лікарні, лінії електропередач та інші об’єкти інфраструктури.

Лихо може статися і у нашому домі!


2. Як протидіяти диверсантам та терористам?

Найголовніше – бути пильними, небайдужими та відповідальними, звертати увагу на все, що відбувається навколо, особливо, коли Ви перебуваєте у місцях великого скупчення людей – у торгових центрах, на ринках, залізничних вокзалах, автостанціях, на масових заходах та у транспорті.


3. На що слід звертати увагу?

— на незнайомих, підозрілих людей, які виділяються манерою поведінки, одягом, говорять з акцентом, не орієнтуються на місцевості;

— на підозрілі предмети (сумки, портфелі, коробки, пакунки), які залишено без догляду на вулиці, у місцях великого скупчення людей, у маршрутках, автобусах, трамваях та тролейбусах, електричках та потягах;

— на автомобілі, що довго та без певної мети стоять поблизу вокзалів, станцій, мостів, електропідстанцій, приміщень органів влади та силових структур, заїжджають на територію лікарень, шкіл, дитячих садків.

Не приймайте від незнайомих осіб жодних валіз, пакунків, коробок, будь-яких передач, ні в якому разі не погоджуйтеся «подивитися за речами п’ять хвилин» - всередині можуть бути вибухові речовини та вибухонебезпечні предмети!


4. Як розпізнати вибухові речовини та вибухонебезпечні предмети?

— особливий (специфічний) запах, що нехарактерний для навколишньої місцевості;

— шум або дим із предмету;

— наявність на предметі засобів зв’язку або незвичних деталей;

— розтяжки із проволоки, кріпкої нитки, мотузки.

Якщо Ви виявили підозрілі предмети, у жодному разі не доторкайтеся до них, позначте місце небезпечної знахідки та негайно викликайте спеціальні служби!


5. Куди звертатись, якщо виявили підозрілих людей або невідомі предмети?

101 і 102

черговий залізниці (цілодобово) –(061) 720-33-30

черговий обласного ГУМВС (цілодобово) –(061) 236-78-26

черговий обласного МНС (цілодобово) –(061) 787-94-68

черговий обласного СБУ (цілодобово) –(061) 764-46-58

черговий центрального апарату СБУ –(044) 226-32-32

 • 23 серпня о 10-00 на площі Фестивальній відбулися урочистості з нагоди Дня Державного прапора України.

В святковому заході взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Баранов, керівники Запорізької міської ради, представники громадських організацій, підрозділи МВС та Запорізького гарнізону. В рамках заходу, учасники вшанували пам’ять загиблих у зоні АТО воїнів хвилиною мовчання.

Після підняття державного прапору площею урочистою ходою пройшли підрозділи Запорізького гарнізону та ГУ МВС у Запорізькій області, а місцева молодь влаштувала яскравий флеш-моб «Парад українського прапора».

 • В Запорожской области разворовывают водоводы, газопроводы и оросительные системы
 • Доповідь начальника Запорізького обласного управління водних ресурсів на нараді яка відбулась 4 серпня в Запорізькій обласній державній адміністрації за участі міністра аграрної політики та продовольства України Швайки І.О.
фото

Зважаючи на посушливі кліматичні умови Запорізької області свого часу був побудований потужний меліоративний комплекс, який дозволяв проводити зрошення більше ніж 300 тисяч гектарів сільгоспугідь. На даний час в області обліковується біля 240 тис. га зрошуваних земель, з них щорічно використовується 45-50 тис. га, що складає відповідно біля 20 відсотків від усіх зрошуваних площ і є другим показником в державі після Херсонської області.

Детальніше>>

фото

Головна перевага зрошення – це можливість проведення поливів у конкретний час, можливість проведення вологозарядкових поливів восени, та інші переваги. Це яскраво видно на прикладі цього року.

Ось наприклад за квітень-червень випало по 2-3 середньомісячних норми опадів, практично у всіх районах області. Темпи і об’єми поливів відставали від минулого року у 3-4 рази. Але станом на 1 серпня об’єми досягли минулого року, а темпи збільшились у 2 рази.

фото

Головні причини, з яких не використовуються зрошувані землі – це незадовільний технічний стан внутрішньогосподарських мереж на 130 тис. гектарів, відсутність дощувальних машин на 48 тис. гектарів та підлягає списанню 13,5 тис гектарів. Чому так сталось?

По-перше – це реформування агропромислового комплексу, внаслідок чого зрошувані мережі розпорошились між комунальною та державною власністю, частина опинилась на балансі сільгосппідприємств, а 56 тис. га залишились без господаря.

По-друге – розпорошились зрошувані землі між пайовиками, що призвело до порушення технологічної цілісності поливних систем.

І по-третє, зрошення є доволі витратним підприємством і потребує значних обігових коштів на його утримання та інвестицій на його розвиток.

По внутрішньогосподарській мережі поки що це все робиться за рахунок водокористувачів, але без допомоги держави не обійтись.

фото

Ми в області знаємо як це зробити і в якій послідовності. На доручення облдержадміністрації розроблена триетапна програма розвитку зрошуваного землеробства Запорізької області. На першому етапі при незначних питомих витратах (а саме 3,1 тис грн. на гектар) можна ввести в дію 31,6 тис. зрошуваних земель. Щоб довести площу поливних земель до проектних 240 тис. га. Необхідно на 158 тис. га вкласти вже по 17,8 тис грн.. на кожний гектар. Дана програма не просто декларація, вона прорахована на конкретні площі за даними інвентаризації, а по першому етапу на 50 % площ вже є техніко-економічні розрахунки.

Щоб подібні програми ефективно запрацювали у державі, на нашу думку, необхідно створити низку передумов, а саме:

по-перше надати зрошуваним землям спеціальний статус, який би спонукав землекористувачів використовувати їх як зрошувані, дозволив би відродити єдині технологічні масиви, та як наслідок, сприяти залученню інвестицій на їх відновлення;

і по-друге фінансова складова може реалізовуватися по-різному, але обов’язково під контролем держави. Це може бути державне замовлення на продукцію під державні інвестиції; залучення кредитів під прийнятні відсотки; часткова компенсація коштів за придбані поливні машини і т.п.

Це заходи на перспективу і на відновлення значної кількості зрошуваних земель.

фото

Що стосується поточного моменту, то в області проводиться відповідна робота щодо забезпечення стабільної роботи меліоративного комплексу та виконання заходів щодо його відновлення.

Незважаючи на тотальні неплатежі через органи державного казначейства, поки що вдається забезпечити безперебійну роботу насосних станцій, гідротехнічних споруд та виконувати всі заявки водокористувачів і сподіваймось на результати не гірші ніж у минулі роки.

фото

В свою чергу і водокористувачі, незважаючи на скрутне фінансове становище, відновили за останні 10 років зрошувані системи на площі 17,4 тис. га, придбано 195 одиниць дощувальної техніки.

У минулому році темпи відновлення зрошуваних систем у Запорізькій області були найбільші у державі – було відновлено біля 4,0 тис га площ та придбано 48 дощувальних машин на 17,5 млн.грн.

Вже за перше півріччя поточного року сільгосптоваровиробникам придбано 12 дощувальних машин майже на 12 млн. грн. і відновлено 1,6 тис.га зрошуваних площ. До кінця року планується придбання ще 30 машин, що дозволить відновити 4,8 тис. га зрошуваних земель.

фото

Кілька слів щодо забезпечення функціонування державних меліоративних фондів (це головні та перекачувальні насосні станції магістральні канали та трубопроводи, інші гідротехнічні споруди).

З цього приводу можна зазначити, що буз фінансової складової спеціального фонду( а це кошти товаровиробників) його утримання було б неможливе. Причому, як ви бачите зі слайду, спостерігається стала тенденція наближення об’ємів цих фінансів до коштів загального фонду, які виділяє держава, тобто навантаження на сільгосптоваровиробників підвищується. І це при тому, що вартість подачі 1 м? води у Запорізькій області найнижча у державі після Херсонської області (у середньому складає 60-70 коп. за 1 м?)

фото

Відносно невелика вартість 1 м? води є можливою завдяки діючим програмам з енергозбереження. Коли, наприклад, за рахунок застосування багатотарифних лічильників електроенергії, економиться така ж сума коштів на електроенергію, яка виділяється з держаного бюджету, а саме 12-13 млн.грн. в рік.

фото фото

Також застосовуємо інші традиційні засоби енергозбереження, та ремонту і відновлення обладнання власними силами.

Наостанок хочу торкнутись нагальних проблем, які потребують вирішення та пропозицій щодо забезпечення сталої роботи меліоративного комплексу.

фото

По-перше, питання пов’язані з фінансуванням витрат з електроенергії. Двадцятого липня вичерпано весь річний ліміт загального фонду в об’ємі 11,5 млн. грн. і подальша робота систем можлива або за рахунок збільшення фінансування з бюджету, або за рахунок підвищення тарифу на воду. До кінця року необхідно ще 4,5-5 млн. грн. на цю статтю витрат.

Також, зважаючи на постійне зростання фінансового навантаження на водокористувачів по підтриманню роботи зрошуваних систем, вважаємо за необхідне вернутись до системи повної або часткової компенсації їм вартості витраченої електроенергії на полив, як це робилось у попередні роки, за виключенням останніх трьох. В нашій області ця сума складає (при умові 50% компенсації) до 20 млн.грн. в рік.

По-друге необхідна допомога на рівні держави у питанні збереження меліоративних фондів від руйнування та незаконного демонтажу. На жаль, за останні роки, незважаючи на існуючи карні справи, ні один правопорушник не поніс будь якого покарання. Це питання досить складне через строкатість балансової належності, оперативності реагування і тому подібне. Це відноситься і до нас і до місцевих органів влади, а також до правоохоронців. Без ефективного вирішення цього питання не має мови про подальше відновлення площ зрошення.

І останнє, важливе для всіх питання, це поновлення проведення платежів через органи державного казначейства. В першу чергу це стосується коштів спеціального фонду, тобто власних надходжень, і за які забезпечується 99% експлуатаційних витрат. Меліоратори не панікують, але системи на межі зупинки, в першу чергу через неможливість усунення аварій – немає паливно-мастильних матеріалів та запчастин. Якби не пряма допомога водокористувачів, зупинка систем вже відбулась.

 • Відновлення зрошувальних мереж – стратегічне питання для запорізьких аграріїв

4 серпня в Запорізькій обласній державній адміністрації відбулась нарада за участі міністра аграрної політики та продовольства України Швайки І.О.

Від Запорізького облводресурсів у нараді приймав участь начальник управління В.А. Шляховчук.

Детальніше>>

З особливостями роботи агропромислового сектору економіки в Запорізькій області у ході розширеної наради, яка проходила за участю Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки, поінформував заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Олег Ніколенко.

Як підкреслив посадовець, пріоритетним напрямком роботи облдержадміністрації в аграрному секторі економіки є забезпечення населення області продуктами харчування в повному обсязі і за доступними цінами.

За підсумками першого півріччя запорізькі аграрії зібрали 2,2 мільйона тонн зерна нового врожаю (110% до завдання), в тому числі 1,7 мільйона тонн пшениці, з яких 70 % - продовольчої. Цього достатньо для виробництва хліба та хлібобулочних виробів та забезпечення тваринництва фуражним зерном.

Крім того, в області зосереджено 10 тис. га садів і виноградників, з яких 48% насаджень вирощується в сільгосппідприємствах. Це – перспективна галузь, яку розвивають місцеві фермери.

Коментуючи ситуацію в аграрному секторі Олег Ніколенко зауважив, що запорізькі аграрії працюють в умовах ризикованого землеробства - сім районів області знаходяться у посушливій агрокліматичній зоні, а п’ять – у дуже посушливій, що негативно впливає на якість урожаю. Тож зрошення – стратегічний напрямок, який необхідно розвивати в регіоні.

Всього ж на території регіону налічується 240 тис. га зрошуваних земель, які розташовані в 16 районах. Найбільші території – у Якимівському, Веселівському та Василівському районах. Однак, щорічно поливається лише 48 тис. га сільгоспугідь, або 20% від загальної кількості зрошуваних земель. Інші мережі не використовуються, оскільки на їх відновлення необхідні великі капіталовкладення.

При цьому, як підкреслив заступник голови ОДА Запорізька область за темпами відновлення зрошення займає перше місце серед областей України. За 2013 рік сільгосппідприємства додатково відновили 4 тисячі гектар зрошувальних земель, а в поточному році їх буде відновлено 4,8 тисяч гектар. Збільшення площ поливних земель заплановано і на наступні роки.

Разом з тим, Олег Ніколенко зауважив, що поновлення державної програми по зрошенню в перспективі дасть можливість зрошувати 172 тисячі гектар землі і додатково отримувати щороку до 1 мільйона тонн зерна.

Як повідомив начальник Запорізького обласного управління водних ресурсів Володимир Шляховчук, в області розроблена програма відновлення зрошення, яка розділяється на три етапи. Заходи програми передбачають як відновлення мереж, так і будівництво нових.

На місцевому ж рівні для збільшення площ поливу необхідно відновити дію Програми відшкодування витрат за використання електроенергії спожитої сільськогосподарськими підприємствами для поливу сільськогосподарських культур на зрошуваних землях.

Вагомим резервом у цій роботі виступають керівників сільгосппідприємств, які особисто зацікавлені у відновлені зрошувальних мереж. Однак для того, щоб активізувати їх роботу у цьому напрямку необхідно закріплення на законодавчому рівні мінімального терміну (не менше 10 років) укладання договорів оренди земельних паїв.

 • 24 липня 2014 року відбулося засідання колегії Держводагентства, де розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за І півріччя 2014 року і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у ІІІ кварталі 2014 року.

Участь у зазначеному засіданні взяли члени колегії Держводагентства, фахівці апарату Держводагентства, керівники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів, дирекцій водогосподарського будівництва, технічних шкіл та ін.

Керівники водогосподарських організацій доповідали про водогосподарсько-екологічний стан у основних басейнах річок, основні проблемні питання, що виникали протягом І півріччя та про перспективні напрямки діяльності.

Головою Агентства В.Сташуком було підведено підсумки роботи водогосподарсько-меліоративного комплексу, зокрема було закцентовано увагу на забезпеченні потреб населення та галузей економіки у водних ресурсах.

Від Запорізького облводресурсів був присутній начальник управління Шляховчук В.А.

 • Як вберегти меліоративні системи?

4 липня відбулося засідання обласної робочої групи з питань координації дій постійно діючих районних оперативних груп з контролю за збереженням меліоративних систем і мереж водопостачання, яке провів заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації Олег Ніколенко.

 • 29 травня колектив Запорізького облводресурсів відсвяткував День працівників водного господарства України.

Святкові заходи пройшли на території бази відпочинку «Вікторія». Найкращім працівникам були вручені грамоти та подяки Держводагентства України, Запорізької облдержадміністрації, Запорізької обласної ради, Запорізького облводресурсів.

В програмі свята були проведені змагання з волейболу, стрільби та багато інших цікавих конкурсів. Найактивніші учасники змагань отримали кубки та призи.

 • ЗОДТРК Телекур'єр 15.05.2014р
 • На честь святкування 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, колектив Запорізького облводресурсів, відвідав Запорізький обласний краєзнавчий музей.

Працівники управління відвідали зали Великої Вітчизняної війни, експозицію «Етнографічні скарби Запоріжжя», зали відділу природи.

Детальніше>>

 • 24 квітня 2014 року на базі Вільнянського МУВГ відбулася нарада ІV ступені оперативного контролю з питань охорони праці, пожежної і дорожньої безпеки, підвищення безпечної та ефективної експлуатації енергетичного обладнання.

На нараді були присутні — заступник начальника Запорізького облводресурсів Лебідь О.М, начальник відділу енергозбереження та зв’язку Голубовський Д.О., начальник відділу охорони праці Гусак В.І.,провідний інженер з охорони праці Лимарь В.О. фахівці з охорони праці, головні енергетики та головні інженери підвідомчих організацій.

Детальніше>>

Відкривав нараду заступник начальника Запорізького облводресурсів О.М. Лебідь. Начальник відділу охорони праці та механізації облводресурсів Гусак В.І. розповів про стан охорони праці, пожежної і дорожньої безпеки в Запорізькому облводресурсів за І квартал 2014 року та окреслив основні завдання профілактичної роботи щодо запобігання нещасних випадків на виробництві на IІ квартал 2014 року. Про стан охорони праці в Вільнянському МУВГ, проблемні питання та шляхи їх вирішення доповів начальник Вільнянського МУВГ Фальченко В. В.

Начальник відділу енергозбереження та зв’язку облводресурсів Голубовський Д.О. пояснив принципи організації безпечного виконання робіт в електроустановках машиністами насосних установок з ІІ групою допуску з електробезпеки та безпечної експлуатації побутових електроприладів на виробництві, розповів про вимоги до побутових електроприладів на виробництві.

Про організацію проведення інструктажів з охорони праці та основні заходи безпеки при роботі з застосуванням ручного електроінструменту доповідали Інженер з охорони праці Запорізької ГГМЕ Пригода І. М. Головний енергетик Управління каналів ПРЗС Давиденко А. В.

Провідний інженер з охорони праці облводресурсів Лимарь В. О. підбив підсумки планових перевірок з питань охорони праці в Вільнянському та Запорізькому МУВГ. Доповідали про результати перевірки стану охорони праці в управлінняхГоловний інженер Вільнянського МУВГ Вовк С. А. Головний інженер Запорізького МУВГ Ракунець В. В.

На практичній частині наради Головний енергетик Вільнянського МУВГ Обруч О.В. ознайомив присутніх з об'єктами Вільнянського МУВГ та розповів про експлуатацію заземлюючих пристроїв та експлуатацію електрозахисних засобів, облік, порядок застосування, зберігання, а також норми комплектування засобами захисту електроустановок і виробничих бригад.

 • 23 квітня 2014 року у приміщенні Запорізького облводресурсів відбулася селекторна нарада з питань підготовки та проведення поливного сезону.

У нараді брали учать: заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Запорізької ОДА Ясинецький О. В., начальник Запорізького облводресурсів Шляховчук В. А., заступники начальника облводресурсів Лебідь О. М. та Бабешко В. О., начальник відділу водокористування Гелетюк Т. І., начальники та заступники начальників управлінь агропромислового розвитку районних адміністрацій, начальники міжрайонних управлінь водного господарства, начальники УКПРЗС та ЗГГМЕ.

На нараді розглядалися такі питання:

1. Підготовка насосно-силового обладнання і трубопроводів по проблемним об'єктам.

2. Проведення компанії по укладанню договорів.

3. Ступень готовності вимірювальної техніки, в т.ч. засобів обліку електроенергії та води.

4. Взаємодія з органами влади та місцевого самоврядування, в т.ч. з питання проведення нарад за участю водокористувачів.


За результатами селекторної наради було доручено:

Начальникам міжрайонних управлінь водного господарства, ЗГГМЕ та УКПРЗС:

— співпрацювати з органами місцевого самоврядування та РДА з питань проплати першочергових платежів;

— забезпечити своєчасне інформування облводресурсів та РДА про крадіжки на зрошувальних системах;

— продовжувати роз’яснювальну роботу з водокористувачами з питань надання послуг з подачі води;

— забезпечувати виконання заявок водокористувачів.

Працівникам управлінь АПР райдержадміністрацій:

— ініціювати перед головами РДА проведення першочергових оплат для функціонування меліоративного комплексу.

фото
 • 16 квітня 2014 року відбулося засідання колегії Держводагентства, під час якого розглядалися підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за І квартал 2014 року і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у ІІ кварталі.

Участь у зазначеному засіданні взяли керівники центрального апарату Держводагентства, начальники обласних і басейнових управлінь водних ресурсів, представники громадських організацій та державних підприємств. Від Запорізького облводресурсів на засіданні був присутній начальник управління Шляховчук В.А.

У ході засідання було розглянуто основні напрямки діяльності водогосподарської галузі, проаналізовано хід бюджетного процесу і визначено завдання, які необхідно виконати у ІІ кварталі поточного року.

З доповідями, де було висвітлено аналіз роботи водогосподарсько-меліоративного комплексу за І квартал 2014 року, виступили перший заступник Голови Держводагентства Михайло Яцюк та заступник Голови Держводагентства Олексій Чунарьов.

Зокрема, Михайлом Яцюком було висвітлено блок питань, що стосуються експлуатації водогосподарських систем: підготовка зрошувальних і осушувальних систем до роботи у 2014 році; підготовка до поливного сезону; виконання експлуатаційних заходів; робота гідрогеолого-меліоративних експедицій; використання електроенергії; використання техніки та механізмів; охорона праці; фінанси.

Разом з тим, у своєму виступі Олексій Чунарьов торкнувся питань щодо забезпечення водними ресурсами населення та галузей економіки, аналізу пропуску весняного водопілля на основних річках України, змін у законодавстві, що регулюють водні відносини, здійснення заходів з протипаводкового захисту територій від шкідливої дії вод та ін.

Також було заслухано звіти керівників водогосподарських організацій про роботу та плани за основними напрямками діяльності на наступний період, у яких було закцентовано увагу на основних показниках діяльності організації.

 • День довкілля — крок до чистого майбутнього

12 квітня 2014 року, на виконання Указу Президента України від 06.08.98 № 855/98 «Про День довкілля», з метою приведення до належного естетичного та санітарного стану територій поблизу водних об’єктів та каналів на меліоративних системах та водогосподарських спорудах, на навколишніх територіях адміністративних будівель та виробничих баз, працівники Вільнянського міжрайонного управління водного господарства взяли участь у заходах з благоустрою територій водогосподарських об’єктів, які були спрямовані на поліпшення стану довкілля, очищення водних джерел та прилеглих до них територій.

У проведенні суботника на території об'єктів Вільнянського МУВГ біля адміністративних будівель та виробничих баз взяли участь більшість працівників управління, якими було здійснено заходи з прибирання, а саме: збір побутового сміття, очистка від сухої рослинності, листя, ліквідовані несанкціоновані сміттєзвалища.

Окрім цього, проводилося озеленення та впорядкування територій поблизу водних об’єктів та каналів: висаджувалися кущі, сосни в кількості 40 штук, упорядковувалися квітники, газони; формування та обрізання дерев та кущів; побілки і пофарбування гідротехнічних споруд.

 • 21 березня 2014 року Запорізькою гідрогеолого-меліоративною експедицією у Дніпрорудненській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проведено акцію присвячену до Всесвітнього дня води під гаслом “Вода та енергія”.

Під час проведення акції організовано конкурс малюнків та творів, переможці нагороджені подарунками.

 • 21 березня 2014 року у Мелітопольському професійно-технічному училищі ДНЗ “Мелітопольський будівельний центр” працівниками відділу водних ресурсів Мелітопольського МУВГ була проведена лекція присвячена Всесвітньому дню води.

На лекції були присутні студенти та викладачі, а також всі бажаючі. У ході заходу розглядались актуальні питання про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього природного середовища і розвитку суспільства та підвищення розуміння важливості збереження екологічно чистого стану водних ресурсів для створення безпечних умов життєдіяльності населення. На при кінці лекції слухачам розповіли про основні функції та засади роботи Мелітопольського міжрайонного управління водного господарства, актуальність питання зрошення у нашому регіоні, перспективи розвитку меліоративної галузі у майбутньому.

фото
 • 20 березня 2014 року в приміщенні обласної бібліотеки для дітей “Юний читач” відбулось відзначення Всесвітнього дня води, в якому прийняли участь працівники бібліотеки, учні 6-7 класів навчально-виховного комплексу № 30 м. Запоріжжя, хімолог Католик О.В., представники Запорізького облводресурсів (начальник відділу водокористування Гелетюк Т.І., начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Рибалко І.Г., провідний інженер відділу техногенно-екологічної безпеки Баранова К.І.).

Детальніше>>

 • 20 лютого 2014 року відбулося засідання колегії Запорізького облводресурсів.

Детальніше>>

На порядку денному були висвітлені такі питання:

— Про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 2013 рік і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у І кварталі 2014 року. Доповідали заступники начальника Запорізького облводресурсів — В. Бабешко та О. Лебідь, а також начальники підвідомчих організацій.

— Про фінансовий стан облводресурсів, стан дебіторсько-кредиторської заборгованості на 01.01.2014 та заходи, що вживаються для її зменшення в підвідомчих організаціях облводресурсів, стан збереження державного майна. Доповідала — головний бухгалтер Н. Гуденко.

— Про виконання Плану заходів Запорізького облводресурсів на 2013 рік щодо забезпечення реалізації Державної програми щодо запобігання та протидії корупції на 2011-2015 роки, затвердженої постановою КМУ від 28.11.2011 №1240, в організаціях, що належать до сфери управління облводресурсів. Доповідала — головний бухгалтер Н. Гуденко.

— Про стан охорони праці, пожежної і дорожньої безпеки у 2013 році в підвідомчих організаціях та заходи з попередження випадків виробничого травматизму у 2014 році. Доповів начальник відділу охорони праці та механізації В. Гусак.

— Про навчання кадрів у 2013 році і завдання на 2014 рік. Доповідав М. Олійник — зав. відділом навчання кадрів Мелітопольської технічної школи.

фото
 • 6 лютого 2014 року відбулося розширене засідання колегії Держводагентства, на якому розглядалися підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 2013 рік та заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у І кварталі 2014 року.

Участь у зазначеному засіданні взяли члени колегії Держводагентства, зокрема, фахівці центрального апарату Держводагентства, керівники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів, дирекцій водогосподарського будівництва, проектно-вишукувальних інститутів, технічних шкіл, профспілки працівників агропромислового комплексу України, наукових організацій, громадськості та ін.

Від Запорізького облводресурсівучать у засіданні прийняв начальник управління Шляховчук В.А.

 • 2 лютого — Всесвітній день водно-болотних угідь

У 2014 році за пропозицією Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя та сільське господарство: партнери для розвитку».

Детальніше>>

Водно-болотні угіддя використовуються для сільського господарства протягом тисячоліть. Насамперед це заплави річок, де ґрунти родючі і достатньо вологи, озера та ставки, які використовуються для аквакультур та зрошення, рисові чеки, прибережні та заболочені території з багатою рослинністю, які використовуються як пасовища, меліоровані торфовища тощо.

Водно-болотні угіддя стали основою для розвитку багатьох важливих культур по всьому світу. Разом з тим негативним наслідком є те, що осушення і меліорація заболочених земель для сільського господарства стає все більш поширеним явищем.

Сільське господарство часто є головною рушійною силою економічного зростання в країнах, що розвиваються, і забезпечує необхідну економічну підтримку для бідних сільських домогосподарств. Приблизно 2,5 млрд. сільських жителів безпосередньо залежать від сільського господарства, лісового господарство, рибальства та полювання пов’язаних з водно-болотними угіддями. Тобто водно-болотні угіддя забезпечують продуктами харчування, паливом та сировиною значну частину людства.

Зважаючи на ці факти, Рамсарською конвенцією запропоновано тему Всесвітнього дня водно-болотних угідь у 2014 році «Водно-болотні угіддя та сільське господарство». Ця тема підкреслює важливість водно-болотних угідь для підтримки сільського господарства та забезпечення сталого економічного розвитку в районах розташування водно-болотних угідь.

Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування — Рамсар, що в Ірані) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року. Цього року Конвенція відзначає свою 43 річницю.

29 жовтня 1996 року після схвалення Верховною Радою України відповідного Закону Україна поновила своє членство і входить в число 168 країн — Договірних Сторін Конвенції. Керівним органом Конвенції є Конференція Договірних Сторін, яка проводить свої наради один раз на три-чотири роки. Остання — 11-а нарада Конференції Договірних Сторін відбулася в Румунії у липні 2012 року.

Згідно із статтею 1 Конвенції під водно-болотними угіддями розуміють райони маршів‚ боліт, драговин, торфовищ або водойм — природних або штучних‚ постійних або тимчасових‚ стоячих або проточних‚ прісних‚ солонкуватих або солоних‚ включаючи морські акваторії‚ глибина яких не перевищує шість метрів. Для визначення угідь, які можуть бути заявлені до спеціального Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення, розроблені критерії, серед яких: типовість та унікальність екосистем для біогеографічного регіону, цінність угіддя для підтримання біологічного різноманіття регіону, існування ендемічних, рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, місце регулярного перебування понад 20 тис. водних птахів, або важливе місце для нересту, нагулу і зимівлі місцевих видів риб тощо. Кожна країна — Договірна Сторона Конвенції має заявити до Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення принаймні одне своє угіддя і взяти його під охорону.

На цей час зазначений Перелік включає 2 170 водно-болотних угідь загальною площею 207,045 млн. га. Серед них і наші 33 водно-болотні угіддя міжнародного значення загальною площею біля 678 тис. га. З них 22 водно-болотних угіддя отримали статус міжнародних у 1995 році, а в 2004 році Бюро Рамсарської конвенції прийняло рішення про надання міжнародного статусу ще 11 водно-болотним угіддям України, які розташовані у межах територій природно-заповідного фонду України.

Крім того, у 2011 та 2012 році були прийняті розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 №147-р та від 21.09.2011 №895-р, від 24.10.2012 №818-р про погодження надання 19 водно-болотним угіддям України статусу водно-болотних угідь міжнародного значення. Відповідні матеріали надіслано до Секретаріату конвенції для включення зазначених угідь до Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення.

Реалізація на практиці пріоритетів щодо поліпшення збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови об’єднання зусиль усіх державних та недержавних установ та організацій, всього населення країни. Сподіваємося, що Ви приєднаєтеся до нас і зробите свій внесок у збереження та відтворення надзвичайно цінних для природи та сільського господарства водно-болотних угідь!

 • День Соборності та Свободи України

22 січня 2014 року в Україні відзначається 95-та річниця ухвалення Універсалу Директорії про Злуку Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину державу. Ця подія увійшла в історію як День Соборності України, що уособлює віковічні прагнення нашого народу до об’єднаності, цілісності та неподільності.

Детальніше>>

На початку січня 1919 року Українська Народна Рада прийняла ухвалу про злуку ЗУНР з УНР в єдину державу. Директорія і Рада Народних Міністрів призначили урочисте святкування об’єднання УНР і ЗУНР на 22 січня, бо вказаний день збігався з річницею історичного IV Універсалу Центральної Ради, згідно з яким УНР проголошувалась самостійною, незалежною державою. Показово, що обрано було надзвичайно важливу з точки зору державотворення дату

24 січня 1919 року було ухвалено закон про святкування 22 січня як Дня проголошення самостійності України. З січня 1999 року цей день офіційно відзначався як День Соборності України, з грудня 2011 року згідно з Указом Президента України Віктора Януковича — святкується як День Соборності та Свободи України.

Незважаючи на поразку визвольних змагань 1917-1921 рр., Акт злуки 22 січня 1919 р. — подія величезного історичного значення. Упродовж наступних десятиліть він виступав визначальним чинником національної консолідації та виявом прагнення нашого народу до національного й духовного єднання.

На виставці представлені видання, в яких здійснено комплексні дослідження проблем взаємовідносин УНР і ЗУНР у 1918-1920 рр., визначено передумови й причини об’єднавчого процесу, характеризуються події, пов’язані з умовами укладання Акту злуки, аналізуються основні аспекти й теоретичне осмислення незалежності й соборності України, простежується розвиток відповідних державотворчих ідей, розглядаються шляхи розбудови соборної України за сучасних умов. Крім того в експозиції представлені матеріали «круглих столів» та міжнародних конференцій.

22 січня в обласному музично-драматичному театрі ім. В. Магара пройшли урочисті збори, приурочені до Дня Соборності та Свободи України. На захід були запрошені керівники області і міста, фахівці різних сфер, які відзначилися на своїй службі.

Голова облдержадміністрації привітав всіх мешканців Запорізької області з Днем Соборності та Свободи України та вручив начальнику Запорізького облводресурсів Володимиру Андрійовичу Шляховчуку орден та документ на почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України».

Гостей свята розважали колективи народної творчості та симфонічний оркестр Запорізької обласноїфілармонії.

1/15

фото
назад
вперед
закрити

Про БУВР річок Приазов'я

pdf Положення про БУВР річок Приазов'я

Структура управління

Основні завдання

Керівництво

Підвідомчі організації

Етапи розвитку

Нормативні документи

Вакансії

Діяльність

Основні пріоритети діяльності на 2017 рік

Водогосподарська обстановка

Моніторинг

Звіти БУВР річок Приазов'я

Протидія корупції

Платежі за оренду водних об'єктів

Публічні закупівлі

Послуги

Звернення громадян

Прийом громадян

Прес-центр

Анонси подій

Новини

Огляд преси

Друкарські видання

Виступи на телебаченні

Публічна інформація

Інформація

Інформація про пропуск паводку

Інформація про полив

Водні ресурси

Пошук водних об'єктів (тестування)

Меліорація

Дорадчий центр

Застосування мобільного комплексу

Водовимірювальна лабораторія

Система рибозахисту ЕГРЗ-М

jpg Карта меліоративного фонду області

jpg Карта-схема водних об'єктів Запорізької області

jpg Гідрографічне районування водогосподарських ділянок Запорізької області

Охорона праці

Корисні посилання

Сектор територіального органу Держводагентства

Фотогалерея

Райони

Річки

Лимани, водосховища

Канали, насосні станції

Азовське море

Джерела

Контактна інформація

Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я © 2007-2018