Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я
Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я

Архів подій за 2013 рік

фото фото
 • 26 грудня 2013 року відбулася нарада з керівниками водогосподарських організацій з виробничих питань щодо діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу України.

Протягом 2013 року Агентство в повному обсязі забезпечило потреби населення та галузей економіки водними ресурсами. Досягнуто тісної взаємодії з Росією, Білоруссю, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Молдовою та Румунією щодо обміну інформації про повеневу ситуацію на водних об’єктах. Проведено засідання басейнових рад Дніпра, Дністра, Десни, Південного Бугу, Західного Бугу, Росі, на яких розглянуто першочергові заходи щодо покращення екологічного стану в басейнах. У поточному році ми забезпечили водними ресурсами всі точки водовиділу.

Водогосподарські організації в складних погодних умовах, забезпечили безперебійну роботу систем і об’єктів водогосподарсько-меліоративного комплексу. У маловодні регіони було подано близько 2 млрд.м3 води, це в повному обсязі забезпечило потреби водокористувачів.

Під час пропуску весняної повені системи спрацювали, як водоприймачі. Це дало змогу захистити жителів сільських населених пунктів та уникнути можливих збитків.

Підписано наказ з Мінагрополітики «Про підготовку меліоративних систем, поливної техніки та дощувальних машин до роботи у 2014 році».

Ми дотримались всіх соціальних гарантій, не допустили виникнення заборгованості із заробітної плати та платежів до бюджетів і фондів усіх рівнів. Стовідсотково профінансовані видатки на виплату заробітної плати і оплати енергоносіїв.

Рік проходив в умовах тісної співпраці з Кабміном, Мінфіном, Мінприроди і це дало позитивний результат.

Нам додатково виділено 211 млн. гривень. Це і кошти на проведення водообміну у Краснопавлівському водосховищі, на заповнення водосховищ та інших водних об’єктів Автономної республіки Крим, а також на заходи із захисту від шкідливої вод.

З державного бюджету виділено 1 млрд. 753 млн. грн., або 99% до запланованого. Стовідсотково виділено кошти Державного фонду охорони навколишнього природного середовища. Це 298 млн. гривень, або в 1,7 рази більше ніж у минулому році.

Вперше за останні роки нам виділено кошти у сумі 43,5 млн. грн. на капітальний ремонт та придбання.

 • 19 грудня 2013 року працівники Запорізького облводресурсів відвідали і поздоровили з новорічними святами та з днем Святого Миколая дітей-інвалідів Вільнянського району. Привітали та вручили подарунки дітям начальник відділу водокористування Гелетюк Т.І, начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Рибалко І.Г. та провідний інженер з використання водних ресурсів Баранова К.І.
 • 11 грудня 2013 року на базі Державного інституту управління та економіки водних ресурсів відбувся семінар на тему: «Управління водними ресурсами». Від Запорізького облводресурсівучать у семінарі приймав заступник начальника управління В.О.Бабешко.

Під час зазначеного семінару розглядалися питання, зокрема, про сучасний стан та перспективи управління водними ресурсами України; про зміни у законодавстві в частині управління водними ресурсами та оренди водних об’єктів; науково-методичні засади розрахунку водогосподарського балансу та адаптація методики розрахунку водогосподарського балансу на прикладі району річкового басейну Південного Бугу; впровадження інформаційних технологій в управління водними ресурсами; про підготовку до пропуску паводків.

Участь у семінарі взяли представники Держводагентства, басейнових та обласних управлінь водних ресурсів.

фото
 • У листопаді 2013 року буклети Запорізького облводресурсів («Зрошення в Запорізькій області», «День Дніпра», «Річка Велика Білозерка», «Річка Молочна», «Еталонна річка Лозоватка») передані до експонатів до Краєзнавчого музею білоруського побуту та прикладного мистецтва (с. Гусарка Куйбишевський район Запорізька область).
фото фото
 • 5 грудня 2013 року Головою Держводагентства Василем Сташуком проведено нараду за участю керівників водогосподарських організацій зони зрошення з питання завершення поливної кампанії 2013 року та підготовки зрошувальних систем до роботи у 2014 році.

Від Запорізького облводресурсів на нараді був присутній начальник управління Шляховчук В. А.

Детальніше>>

Під час зазначеної наради Голова Держводагентства В.Сташук зазначив: «Водогосподарськими організаціями щорічно до роботи готуються зрошувальні системи на площі понад 1 млн.гектарів, а фактично за рік поливається 600-700 тисяч гектарів. Відновлення потенціалу зрошення сьогодні належить до числа пріоритетних завдань та є обов’язковою умовою розвитку аграрного сектору економіки України. Уряд спрямовує нас на збільшення площ зрошення сільгоспкультур, оскільки загалом у нас налічується 2,2 млн.га зрошуваних земель, а використовується лише 27%.

Зрошення — це гарантовані врожаї сільгоспкультур та запорука продовольчої безпеки держави. За розрахунками науковців, для забезпечення продовольчої безпеки держави мінімально необхідна площа зрошуваних земель в Україні має становити 1,5—1,7 млн.гектарів.

Для визначення основних напрямів з модернізації зрошувальних систем Держводагентством за завданням Уряду розроблено Концепцію техніко-економічного обґрунтування розвитку зрошення в південних регіонах України. Основними положеннями концепції є: здійснення реконструкції зрошувальних систем у зоні впливу магістральних каналів та на зрошувальних системах Одеської області; створення умови для вітчизняної виробничої бази розвитку зрошення.

Резерви потужностей зазначених каналів дають можливість відновити 250 тис.га у зоні дії Головного Каховського магістрального каналу, 200 тис.га — Північно-Кримського каналу, 70 тис.га — каналів Інгулецької зрошувальної системи і 30 тис.га — на зрошувальних системах Одеської області.

Саме такий комплексний підхід дасть можливість вирішити завдання щодо нарощування площ зрошення на основі його відновлення на раніше побудованих системах, де внутрішньогосподарська мережа ще не втратила свою працездатність, шляхом проведення її реконструкції і модернізації та забезпечення цих площ новітніми засобами поливу – сучасною дощувальною технікою та засобами краплинного зрошення.

Зі свого боку ми не зупиняємось лише на очікуванні коштів з державного бюджету на ці цілі. Опрацьовуються різні варіанти залучення інвестицій для відновлення працездатності меліоративних систем. Агентством у 2012 році підписана спільна угода з Українським союзом промисловців і підприємців, яка спрямована на відновлення водогосподарсько-меліоративного комплексу. Представниками УСПП обстежені гідротехнічні споруди в Одеському, Миколаївському облводресурсів, каналів Дніпро-Донбас та Інгулецької зрошувальної системи.

У рамках європейського співробітництва, в Херсоні на цьому тижні за участю голландського експерта з питань консолідації земельних та водних ресурсів пройшов семінар щодо розробки плану залучення кредитних ресурсів. Завдяки цій роботі ми зможемо долучити фінансові ресурси Світового банку та Міжнародної фінансової компанії на реконструкцію державної та внутрішньогосподарської мережі.

Агентство на державному рівні ініціювало низку питань, які необхідно вирішити для отримання інвестицій, а саме: забезпечення водогосподарських організацій Держводагентства коштами на оплату електроенергії в повному обсязі; виділення Держводагентству коштів загального фонду держбюджету на реконструкцію меліоративних систем у рамках дії Закону України «Про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року»; надання пільгових кредитів на придбання поливної техніки; компенсація вартості електроенергії, використаної на полив; відновлення вітчизняного виробництва поливної техніки; встановлення державного замовлення на сільськогосподарську продукцію, яка вирощується на зрошуваних землях (в межах реалізації проекту); вирішення питання довгострокової оренди земель.

Також з метою залучення інвестиційних коштів Держводагентством напрацьовано можливі напрями залучення інвестиційних коштів: державні інвестиції у водогосподарський комплекс Держводагентства (кошти загального фонду державного бюджету на реконструкцію, капітальний ремонт водогосподарських об’єктів); кредитні ресурси банківських установ (Світовий банк, Експортно-імпортний банк Китаю, Державний земельний банк України, інші банки); приватні інвестиції; власні кошти сільськогосподарських підприємств».

фото фото
 • 23 листопада об 11-00, біля пам’ятного знаку жертвам Глодомору відбувся мітинг-реквієм присвячений 80-ій річниці Голодомору 1932-1933 років.

У День пам'яті жертв Голодомору цього року вшановують доброчинців – людей, які в непростий час чинили добро, рятуючи від голоду співвітчизників.

Серед почесних гостей були присутні заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гамов, голова Запорізької обласної ради Віктор Межейко, мер Запоріжжя Олександр Сін.

Від Запорізького облводресурсів на заході були присутні спеціаліст по зв’язкам з громадськістю та пресою Черпакова В.Ю. та провідний інженер з охорони праці Лимарь В.О.

 • Вітаємо Володимира Андрійовича Шляховчука!

13 листопада Президент України підписав указ №634/2013 «Про відзначення державними нагородами України працівників агропромислового комплексу». В якому постановив: за значний особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва, вагомі трудові досягнення, багаторічну самовіддану працю та з нагоди Дня працівників сільського господарства нагородити орденами та присвоїти почесні звання найкращім працівникам галузі.

Почесне звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ» отримав начальник Запорізького облводресурсів Шляховчук Володимир Андрійович.

 • Шановні працівники сільського господарства Запорізького краю!
фото

Щіро вітаю Вас з професійним святом! Бажаю щедрих врожаїв, доброго здоров’я, щастя, благополуччя, злагоди і радості у ваших родинах!Дозвольте від щирого серця подякувати вам — хліборобам, механізаторам, тваринникам, організаторам агропромислового виробництва, за те, що ви зберегли і примножили традиції українського села, за самовіддану працю, щедрість душі, теплоту сердець, любов до свого рідного краю, до своєї землі.


З повагою, начальник Запорізького облводресурсів Шляховчук В.А.


 • 13 листопада 2013 року у Запорізькій обласній філармонії відбувся урочистий захід присвячений Дню робітників сільського господарства.

Присутніх своїми виступами привітали колективи народної творчості, артист Михайло Поплавський і талановита молодь.

Від Запорізького облводресурсів були присутні — начальник управління Шляховчук В.А., заступник начальника відділу експлуатації водогосподарських систем Руденко І.С., фахівець зі зв’язків із громадськістю та пресою Черпакова В.Ю.

фото
 • 6 листопада 2013 року відбулося засідання колегії Держводагентства, на якому розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 9 місяців і завдання на ІV квартал 2013 року, а також про підготовку водогосподарсько-меліоративного комплексу до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2013-2014 років.

Участь у зазначеному засіданні взяли керівники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів, дирекцій водогосподарського будівництва, представники громадськості.

Під час зазначеного засідання керівники водогосподарських організацій доповіли про результати роботи, підготовку до осінньо-зимового періоду та щодо оптимізації водогосподарських організацій.

Від Запорізького облводресурсів був присутній начальник управління Шляховчук В.А.

 • 5 листопада 2013 року відбулося урочисте відкриття XI Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE — 2013».

Від Запорізького облводресурсів були присутні — начальник управління — Шляховчук В.А., фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою — Черпакова В.Ю., провідні інженери з використання водних ресурсів — Беспала К.В., Моїсеєнко Г.П. та провідний інженер гідротехнік — Гурбан Т.В.

pdf Детальніше...>>

 • 29 жовтня 2013 року у м. Дніпрорудному на базі Управління каналів Північно-Рогачикської зрошувальної системи та Запорізької гідрогеолого-меліоративної експедиції відбулася нарада оперативного контролю ІV ступені за ІІІ-й квартал поточного року.

pdf Детальніше...>>

 • 11 жовтня 2013р. в приміщенні Веселівської райдержадміністрації (смт. Веселе Веселівський район) відбулася нарада з представниками управління агропромислового розвитку стосовно питань зрошення у Веселівському районі.

Розпочав нараду заступник голови Веселівської оайдержадміністрації Голота Ю.В.

Розглядались такі питання:

1. Про доцільність переобладнання насосних станцій трансформаторами меншої потужності.

2. Про безперешкодний скид води зі зрошувальних каналів.

3. Цінова ситуація та можливості зменшення тарифів води для зрошення сільгоспугідь.

 • 18 жовтня 2013 рокупід головуванням Голови Держводагентства Василя Сташука та за участі керівництва Тернопільської облдержадміністрації відбувся семінар на тему: «Відновлення та збереження водних ресурсів» (Тернопільська область).

Учасниками семінару розглядалися питання щодо сучасного стану та перспектив управління водними ресурсами України; управління водними ресурсами Тернопільської області зокрема, екологічних аспектів управління водними ресурсами; досвіду впровадження заходів з екологічного оздоровлення поверхневих вод та відновлення водних джерел; користування водними об’єктами на умовах оренди та встановлення режиму їх роботи; ролі громадськості в управлінні водними ресурсами; досвіду проведення оптимізації управління водними ресурсами; перспектив організаційного удосконалення басейнового управління в басейнах річок Дністер та Західний Буг; досвіду відновлення та облаштування джерел та витоків річок та ін.

Також відбулася зустріч учасників семінару з представниками місцевого самоврядування та громадськості Тернопільського району. Разом з тим відбулося відвідування облаштованих водних джерел, водогосподарських об’єктів та меліоративної системи області.

Від Запорізького облводресурсів у семінарі прийняв участь начальник управління Шляховчук В.А.

 • 10 октября в 12-00 на площади Советской состоялся митинг, приуроченный к 70-летию освобождения города Запорожья от немецко-фашистских захватчиков.

От Запорожского облводресурсов участие в митинге и торжественном возложении цветов к памятнику освободителям Запорожья, принимали: Черпакова В.Ю., Черныш Н.А., Стрижак М.С.

 • 26-27 вересня 2013 року, відповідно до плану заходів Державного агентства водних ресурсів України на 2013 рік, відбувся семінар на тему «Забезпечення ефективного та раціонального використання бюджетних коштів у процесі реалізації бюджетних програм водогосподарськими організаціями».

Від Запорізького облводресурсів у семінарі прийняли участь: головний бухгалтер — Гуденко Наталя Олександрівна та начальник відділу економіки — Затуливітер Валентина Вікторівна.

 • 12 вересня 2013р. в приміщенні Веселівської райдержадміністрації (смт. Веселе Веселівський район) відбувся семінар-нарада землекористувачів та землевласників щодо розвитку зрошення у Веселівському районі.

Начальник відділу продаж заводу «Фрегат» м. Первомайськ Лоба І.С. — сучасні дощувальні машини від вітчизняних виробників.

Директор ТОВ «АФ «Зелений Гай» Стасовський О.А. — наголосив про важливість поливу, бажання збільшити площу зрошення.

Головний інженер Веселівського МУВГ Голубовський О.О. — про залучення нових засобів поливу.

Заступник начальника управління Держземагентства у Мелітопольському районі Запорізької області Бровчук К.П. — консолідацію земель, земельні сервітути.

 • 1 вересня 2013 року з нагоди відзначення Дня знань начальник відділу водокористування Гелетюк Т.І. та начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Рибалко І.Г. взяли участь у святі «Першого дзвоника» у Молочанській спеціалізованій школі №1 І-ІІІ ступенів.
 • 29 серпня 2013 року начальник Запорізького облводресурсів Шляховчук В.А. приймав участь у засіданні колегії Держводагентства де були розглянуті наступні питання:

1. Про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за І півріччя 2013 року та заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у II півріччі 2013 року.

2. Про результати ревізії фінансово-господарської діяльності водогосподарських організацій Державною фінансовою інспекцією України за II півріччя 2010, 2011-2012 роки.

фото фото
 • У серпні 2013 року спеціалістами Кам'янського міжрайонного управління водного господарства відновлено джерело, яке знаходиться в м. Кам'янка-Дніпровська (Кам'янсько-Дніпровський район).

Виконана розчистка прилеглої території від чагарнику та сміття, укріплені земляні стінки та дно джерела бутовим камінням, також виконано огородження джерела від ґрунтової дороги дерев'яною огорожею.

 • Впродовж серпня поточного року з нагоди відзначення Дня малої річки:

представники Придніпровського МУВГ та Запорізького облводресурсів провели низку заходів, зокрема святкування Дня малої річки Молочної на території Новополтавської сільської ради Чернігівського району при цьому був влаштований терміновий знак біля с.Зоря «Виток річки Молочна»;

представники Веселівського МУВГ та Запорізького облводресурсів провели низку заходів, зокрема святкування Дня малої річки Лозоватка на території Інзівської, Новоолексіївської та Коларівської сільських рад Приморського району.

фото фото
 • 30 липня 2013 року на базі Придніпровського міжрайонного управління водного господарства було проведено засідання оперативного контролю за станом охорони праці IV ступені за підсумками роботи в ІІ кварталі поточного року.

На засіданні розглядалися питання:

— стан охорони праці, пожежної і дорожньої безпеки в Запорізькому облводресурсів за ІІ квартал та заплановані основні заходи щодо попередження випадків виробничого травматизму, поліпшення стану пожежної і дорожньої безпеки в підвідомчих управліннях облводресурсів на ІІІ квартал 2013 року;

— організація проведення протиаварійних та протипожежних тренувань;

— проведення атестації робочих місць за умовами праці;

— організація безпечної експлуатації транспортних засобів, ефективність їх використання;

— технічний огляд і опосвідчення вантажопідіймальних механізмів

— новини в галузі охорони праці;

— забезпечення водогосподарських об’єктів первинними засобами пожежогасіння;

— навчання та перевірка знань працівників з охорони праці;

— підсумки планових перевірок управлінь з питань охорони праці.

На засіданні були присутні представники Запорізького облводресурсів, головні інженери, головні механіки та фахівці з охорони праці від підвідомчих організацій, а також представники від сторонніх організацій - старший державний інспектор ДАІ у Василівському районі та завідуючий відділом навчання кадрів Мелітопольської технічної школи.

 • 6 липня 2013 року відсвяткували День Дніпра — головної водної артерії України, який щорічно, починаючи з 2003 року, відзначається у першу суботу липня.

Це свято покликане привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів р. Дніпро.

 • 4 липня 2013 р. представники Запорізького облводресурсів, Придніпровського МУВГ, ЗГГМЕ та Національного природного парку «Великий Луг» прийняли участь у заходах приурочених до відзначення Міжнародного Дня Дніпра.
 • 4 июля 2013 года в помещении Запорожского облводресурсов состоялось производственное совещание на котором присутствовали: начальник Запорожского облводресурсов — Шляховчук В.А., начальники межрайонных управлений водного хозяйства (Вольнянского, Веселовского, Запорожского, Каменского, Мелитопольского, Приднепровского, Акимовского), а так же начальники Запорожской гидрогеолого — мелиоративной экспедиции и Управления каналов ПРЗС.

На повестку дня были вынесены такие вопросы:

— проведение комплекса мероприятий, связанных с обеспечением работы насосных станций и сохранности госимущества в связи с длительными непроплатами через органы Госказначейства.

— обеспечение выполнения первоочередных ремонтных работ на особо важных объектах управлений.

— анализ результатов проверок Фининспекцией работы управлений, принятые меры по устранению замечаний или оспариванию результатов. Проверки управлений правоохранительными органами и другими инспекциями, результаты и ход проверок.

— анализ имеющейся дебиторской задолженности по подаче воды, мероприятия по ее устранению.

— состояние дел по проплатам за использованную электроэнергию, в т.ч. и за счет специально аккумулированных средств на погашение дефицита общего фонда.

— работа общества водохозяйственников и мелиораторов.

 • 20-21 червня 2013 року на базі Управління Головного Каховського магістрального каналу та водогосподарських організацій Херсонської області Держводагентством проведено нараду-семінар з питань енергозбереження та водообліку

Метою проведення наради-семінару є визначення пріоритетних напрямків та обміну досвідом роботи підрозділів служб експлуатації басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів щодо удосконалення заходів з енергозбереження та водообліку на меліоративних системах, підвищення рівня інженерного забезпечення функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу, раціонального використання водних ресурсів, експлуатаційної надійності водогосподарських систем.

Участь у зазначеній нараді-семінарі взяли представники Держводагентства, басейнових та обласних управлінь водних ресурсів та управлінь каналів. Від Запорізького облводресурсів були присутні Лебідь О.М., Голубовський Д.О.

фото фото
 • 20 червня 2013 року відбулася нарада-семінар на тему: «Аналіз пропуску повені 2013 року та удосконалення організації проведення моніторингу поверхневих вод у системі Держводагентства» з метою аналізу функціонування державної системи моніторингу довкілля в частині ведення моніторингу поверхневих вод, вдосконалення організації проведення моніторингу стану навколишнього природного середовища, визначення шляхів вирішення проблемних питань, проведення аналізу пропуску повені 2013 року та інші.

Участь у зазначеній нараді-семінар взяли керівництво та фахівці Держводагентства, представники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, гідрогеолого-меліоративних експедицій та ін.

Секція № 1 наради-семінару відбулася під назвою: «Аналіз пропуску весняної повені 2013 року», яка проходила на базі Державного інституту управління та економіки водних ресурсів.

Під час зазначеної секції розглядалися такі питання: аналіз проходження повені 2013 року та пропозиції щодо шляхів вирішення проблемних питань підтоплення та затоплення (Волинської, Львівської, Рівненської, Черкаської, Чернігівської областей); аналіз гідрологічної та водогосподарської ситуації під час проходження весняної повені та паводка 2013 року у басейні Дунаю; аналіз гідрологічної та водогосподарської ситуації під час проходження весняної повені 2013 року у басейні Сіверського Дінця та пропозиції до проведення водообміну у Краснопавлівському водосховищі; робота та перспективи розвитку АІВС «Прикарпаття» в контексті аналізу проходження весняної повені 2013 року в басейнах Дністра, Пруту і Сірету; про виконання положень Порядку взаємодії водогосподарських організацій у басейні Дніпра під час проходження весняної повені 2013 року у басейні Дніпра.

Від Запорізького облводресурсів брав участь у нараді-семінарі Бабешко В.О.

 • На запорізьких полях гаряча пора — аграрії розпочали жнива

Голова облдержадміністрації під час робочої поїздки до Михайлівського, Мелітопольського та Якимівського районів ознайомився з ходом робіт по збиранню врожаю ранніх зернових. Як зауважив очільник регіону, головна мета його поїздки — перевірити стан підготовки органів державної влади до жнив.

Детальніше>>

Я хотів зрозуміти, перш за все, як сама влада підготувалася до жнив, наскільки керівники районів знайшли своє місце в діючих ринкових умовах, як організована робота на перших етапах збору врожаю, — зазначив Голова облдержадміністрації.

Голова облдержадміністрації відвідав фермерське господарство «Ітог» у Михайлівському районі, побував на полях ТОВ «Мир» та ТОВ «Фридом Фарм Терра» Мелітопольського району, ознайомився з роботою підприємства «Аскон» та сортовипробувальної станції в Якимівскому районі.

Незважаючи на складні погодні умови, зокрема недостатню кількість вологи в ґрунті, запорізькі аграрії сподіваються на гарний врожай зернових у 2013 році. Так, за словами керівника фермерського господарства «Ітог» Володимира Пержинського, з поля, яке відвідав очільник регіону, аграрії планують зібрати майже по 40 ц/га. У відмінному стані знаходяться й посіви соняшника.

Як доводить досвід запорізьких хліборобів, кращої врожайності дозволяє досягти використання меліоративних технологій, якісних сортів зернових та підживлення ґрунту необхідними добривами. В Мелітопольському районі у ТОВ «Мир» голові облдержадміністрації продемонстрували поле пшениці, на якому врожайність за прогнозами сягне 60-70 ц/га. За словами керівника підприємства Василя Руденка, на цьому полі використовувалися не лише мінеральні, а й органічні добрива. Але головний чинник високої врожайності, за словами мелітопольських аграріїв, — зрошення.

Це підтверджують і сільгоспвиробники іншого мелітопольського господарства — ТОВ «Фридом Фарм Терра». Для зрошення вони використовують меліоративні системи «Фрегат» та «Бауер». Під полив підпадають поля ріпака, сої, пшениці, кукурудзи. Також підвищити врожайність дозволяє застосування певних агарних технологій. Зокрема, як повідомив керівник ТОВ «Фридом Фарм Терра» Олександр Перцовий, соя збагачує грунт азотом, отже в наступному сезоні при засіванні цього поля пшеницею використовувати добрива вже не потрібно.

За рахунок зрошення врожайність зернових можна підвищити майже втричі. Це підтвердили досліди фахівців сільгосппідприємства Якимівського району «Аскон». За даними керівника підприємства Геннадія Новікова, залучення меліоративних технологій дозволяє досягти врожайності пшениці навіть у засушливих районах до 70-75 ц/га.

Особливу увагу у підготовці до посівної кампанії необхідно приділяти також вибору посівного матеріалу, наголосила під час зустрічі з очільником регіону керівник сортовипробувальної станції Якимівського району Валентина Морозова. Наразі на станції випробування проходять 62 сорти озимої пшениці. Деякі з них показують дуже добрі результати навіть в умовах недостатньої вологості ґрунту. Валентина Морозова продемонструвала сорти вітчизняного виробництва, які можна рекомендувати всім господарствам Запорізької області.

Сорт необхідно обирати на полі, а не на складах. Господарства, які зацікавлені у врожаях, це добре знають і приїжджають до нас по кілька разів на сезон, — повідомила Валентина Морозова.

Якісний посівний матеріал, використання агротехнологій та меліорація — основні складові гарного врожаю, в цьому переконався під час робочої поїздки голова облдержадміністрації.

Перше, що продемонструвала ця робоча поїздка, — керівники районів добре підготувалися до жнив, глибоко знають ситуацію та активно співпрацюють з аграріями. Друге: я гордий та щасливий, що на нашій землі в Запорізькій області є такий корпус керівників аграрних підприємств. Вони сьогодні різнобічно підходять до ведення господарства, передбачаючи всі можливі наслідки. Зокрема, вже немає монокультури, як це було раніше — це або соняшник, або одна зернова група. Тепер це й овочі, й сади, й виноградники, й технічні культури. Отже майбутнє України — в таких регіонах як Запорізький, де аграрний сегмент, переконаний, буде збільшено. Але я переконався, що без зрошення цього зробити неможливо. Отже зрошення, зрошення і ще раз зрошення, — наголосив Голова облдержадміністрації.

Голова облдержадміністрації також підкреслив, що запорізькі аграрії не лише працюють ефективно, а й займають соціально відповідальну позицію, всебічно допомагаючи розвитку своїх територій.

 • 11 червня 2013 року у Дніпровській екологічній прокуратурі (м. Київ) під головуванням Дніпровського екологічного прокурора О. Галкіна відбулося розширене засідання колегії.

Було розглянуто питання стану додержання законодавства про охорону водних ресурсів річки Дніпро, її водосховищ та Дніпровсько-Бузького лиману.

В обговоренні взяли участь керівники структурних підрозділів апарату прокуратури, підпорядкованих прокуратур, голови та заступники голів обласних державних адміністрацій, керівники підвідомчих Державному агентству водних ресурсів України організацій, начальники обласних державних екологічних інспекцій, по території управління яких протікає Дніпро.

Від Запорізького облводресурсів приймав участь у засіданні колегії заступник начальника управління Бабешко В.О.

 • 1 червня у приміщенні Запорізького облводресурсів, відбулося урочисте засідання з нагоди святкування Дня працівників водного господарства України.

У засіданні взяли участь начальник Запорізького облводресурсів Шляховчук В.А., працівники апарату та співробітники підвідомчих організацій. Почесними гостями на святі були заступник губернатора Грачов С.В. та голова міськкому профспілки працівників АПК Л. О. Балтян

Детальніше>>

Кращі працівники галузі отримали грамоти та подяки Держводагентства, Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради та Запорізького облводресурсів.

 • 9 травня 2013 року в Запоріжжі представники Запорізького облводресурсів прийняли участь у святкуванні Дня Перемоги.
 • 8 травня 2013 року для колективу Запорізького облводресурсів була проведена екскурсія по ДніпроГЕСу, присвячена до 68-річчю з Дня Перемоги у Великій Вітчизняній Війні.

Дніпровську гідроелектростанцію ім. В.І. Леніна по праву можна вважати символом Запоріжжя та цілої епохи. Вже майже 80 років вона працює на користь людям.

Детальніше>>

Перша постанова про підготовку до будівництва Дніпровської ГЕС була підписана 10 серпня 1921 р. У 1921—1925 рр. були проведені пошукові роботи і розроблений проект будівництва Дніпровської ГЕС.

Авторство технічного проекту греблі та шлюзу належить професору І.Г. Александрову, а архітектурне рішення всього ансамблю електростанції В.О. Весніну. Будівництвом керував О.В. Вінтер.

Стартом цих робіт стало 15 березня 1927 року — саме тоді було закладено перший будмайданчик Дніпробуду на одній із скель біля Кічкасу. Будівництво супроводжувалося величезною пропагандистською кампанією. Трудящі СРСР перераховували до фонду будівництва частину заробітку. Уже 1 квітня 1927 року у фонді Дніпрогесу був 1 млн руб. Однак лише імпортне обладнання для ГЕС коштувало 30 млн. Тому більшовики вдалися до масових поборів із селян: відбирали худобу, зерно та іншу сільгосппродукцію. Всього на Дніпробуді працювало понад 20 тис. чоловік 80 національностей.

1 травня 1932 року Дніпровська гідроелектростанція дала перший струм. Офіційне ж відкриття Дніпрогесу відбулося 10 жовтня 1932 року. 1 травня 1933 р. через трикамерний шлюз пройшов перший пасажирський пароплав “Соф’я Перовська”. Так відкрилося наскрізне судноплавство Дніпром.

Проте лише 16 квітня 1939 року з пуском дев’ятого гідроагрегату був повністю завершений монтаж устаткування, і станція вийшла на проектну потужність — 560 тис. кіловатів.

Гребля та електростанція суттєво постраждали під час війни: з 18 серпня до 4 жовтня 1941 року і з 14 жовтня до 28 грудня 1943 року саме тут проходила лінія фронту. Тікаючи наприкінці 1943 року, фашисти висадили в повітря машинний зал, пульт управління, все електрогосподарство та аванкамерний міст, але тотально зруйнувати греблю їм не вдалося. Радянські сапери-розвідники ціною неймовірних зусиль, у крижаній воді відшукали й знешкодили кабель, що вів до головного заряду, закладеного гітлерівцями.

23 лютого 1944 року Державний комітет оборони прийняв рішення про відбудову Дніпровської ГЕС. У березні прибули перші будівельники. З березня 1947 року перший гідроагрегат дав промисловий струм. 26 червня 1950-го було введено в дію останній 9-й агрегат відновленого Дніпрогесу.

У 1969 році почалось будівництво Дніпрогес 2 та нового однокамерного шлюзу, яке очолив М.О. Дубовець. У 1974—1975 рр. були змонтовані і пущені шість гідроагрегатів, два останніх — у квітні 1980 року. Був введений у дію другий Дніпровський судноплавний шлюз. Вперше у практиці вітчизняного гідробудівництва здійснено розширення станції. При цьому потужність збільшилася більш як у два рази, пропускна спроможність судноплавних шлюзів — у 3 рази, автодорожнього переходу — у 6 разів.

З 1996 р. з огляду на особливу роль Дніпровської ГЕС в енергосистемі України, почата її великомасштабна реконструкція, яка проходить в два етапи до 2012 року. Середньорічне виробництво електроенергії Дніпровською ГЕС дорівнює 4008 млн. кВт*год. За всю історію свого існування виробила більше 230 млрд. кВт*год електроенергії.

фото
 • 24.04.2013 року на базі Веселівського міжрайонного управління водних ресурсів згідно Положення про систему управління охороною праці в Запорізькому облводресурсів та з метою вдосконалення роботи з питань охорони праці, пожежної і дорожньої безпеки, підвищення безпечної та ефективної експлуатації енергетичного обладнання, обміну досвідом відбулась нарада оперативного контролю І ступені за станом охорони праці.

На нараді обговорювалися питання:

— про стан охорони праці в Веселівському міжрайонному управлінні водного господарства, проблемні питання та шляхи їх вирішення;

— новини в галузі охорони праці, стан охорони праці в Запорізькій області;

— підсумки роботи організацій облводресурсів в І кварталі поточного року, проблемні питання та заходи з поліпшення умов праці. Використання спецодягу, взуття понад встановлений термін. Забезпечення вогнегасниками кабінетів адміністративних приміщень з персональними електронними обчислювальними машинами;

— профілактичні електровимірювання — запорука для безпечної експлуатації електрообладнання;

— проведення високовольтних випробувань та вимірювань електрообладнання на об’єктах Якимівського міжрайонного управління водних ресурсів;

— навчання та перевірка знань працівників з охорони праці. Проведення інструктажів з охорони праці та інші питання.

На нараді були присутні представники Запорізького облводресурсів, підвідомчих організацій, Мелітопольської технічної школи, санітарний лікар Веселівської центральної районної лікарні, інспектор держпожнагляду.

фото
 • 24.04.2013 року відбувся семінар на базі Веселівського міжрайонного управління водного господарства на тему «Здійснення моніторингу зрошуваних земель Запорізької області та водообліку».

На семінарі обговорювались питання:

— попередній аналіз питань щодо проведення поливного сезону 2013 року;

— роботи Аналітично–диспетчерської служби облводресурсів та підвідомчих організацій щодо пропуску паводку 2013 року;

— взаємодії між суб’єктами моніторингу зрошуваних земель та водних об’єктів;

— взаємодії Кам’янського міжрайонного управління водного господарства і Запорізької гідрогеолого-меліоративної експедиції з Кам’янською райдержадміністрацією та Кам’янською експлуатаційною дільницею Нікопольського регіонального управління водних ресурсів з питань роботи захисних гідротехнічних споруд Кам’янського Поду (підтоплення населених пунктів Кам’янсько–Дніпровського району;

— про хід укладання договорів на подачі води на початок поливного сезону 2013 року;

— про збільшення площ поливу.

На семінарі були присутні начальники відділів водокористування підвідомчих організацій, начальники відділу водних ресурсів та техногенно-екологічної безпеки та водокористування облводресурсів.

 • 26 березня 2013 року

На Запорізькій обласній державній телерадіокомпанії “Запоріжжя” відбулась телепередача “По суті” на тему: «Чи потрібні сьогодні людям дачні ділянки?», в якій прийняли участь начальник Запорізького облводресурсів В. Шляховчук, заступник голови облдержадміністрації С. Грачов, представники зацікавлених організацій, садово-городніх товариств.

 • 21 березня 2013 року

В Управлінні Північно-Кримського каналу під головуванням першого заступника Голови Держводагентства М. Яцюка відбулася виробнича нарада з керівниками водогосподарських організацій південного регіону з питань підготовки зрошувальних систем до роботи у 2013 році. Під час зазначеної наради проаналізовано стан функціонування водогосподарського комплексу у 2012 році та визначено основні напрямки діяльності на 2013 рік.

У нараді взяли участь представники водогосподарських організацій півдня України (в тому числі начальник Запорізького облводресурсів В. Шляховчук та начальники підвідомчих організацій облводресурсів), представники Херсонської обласної державної адміністрації та районних державних адміністрацій Херсонської області, сільськогосподарських організацій та наукових установ, представники засобів масової інформації та інші.

 • 21 березня 2013 року

У м. Таврійськ Херсонської області відбулися урочисті заходи з нагоди 55-го пуску дніпровської води у Північно-Кримський канал, що традиційно в Україні розпочинає поливний сезон і подачу води до Автономної Республіки Крим.

У зазначених заходах взяли участь перший заступник Міністра екології та природних ресурсів України М.Романов, перший заступник Голови Держводагентства України М.Яцюк, перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації В.Білий, директор Інституту водних проблем і меліорації НААН М.Ромащенко, керівники та фахівці апарату Держводагентства та водогосподарських організацій південного регіону (в т.ч. начальник Запорізького облводресурсів В.Шляховчук та начальники підвідомчих організацій облводресурсів), ветеранів водогосподарської галузі, очільники громадських організацій та наукових установ, сільгосптоваровиробники, представники засобів масової інформації та інші.

 • 22 лютого 2013 року начальник Запорізького облводресурсів Шляховчук В.А. приймав участь у розширеному засіданні науково-технічної ради під головуванням Голови Держводагентства України Сташука В.А., на якому розглядалася концепція техніко-економічного обґрунтування відновлення зрошення в південному регіоні України.
 • 15 лютого 2013 року Голова Держводагентства В.Сташук та фахівці Агентства і керівники водогосподарських організацій (в т.ч. начальник Запорізького облводресурсів Шляховчук В.А.) взяли участь у засіданні спільної робочої групи Державного агентства водних ресурсів України та Українського союзу промисловців і підприємців, де, зокрема, розглянуто підсумки спільної роботи, проблемні питання та визначено пріоритети роботи на поточний рік.
 • 14 лютого 2013 року начальник Запорізького облводресурсів Шляховчук В.А. приймав участь у засіданні колегії під головуванням Голови Держводагентства України Сташука В.А з керівниками водогосподарських організацій щодо підсумків діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 2012 рік і заходи для забезпечення сталого функціонування галузі у 2013 році.

1/15

фото
назад
вперед
закрити

Про БУВР річок Приазов'я

pdf Положення про БУВР річок Приазов'я

Структура управління

Основні завдання

Керівництво

Підвідомчі організації

Етапи розвитку

Нормативні документи

Вакансії

Діяльність

Основні пріоритети діяльності на 2017 рік

Водогосподарська обстановка

Моніторинг

Звіти БУВР річок Приазов'я

Протидія корупції

Платежі за оренду водних об'єктів

Публічні закупівлі

Послуги

Звернення громадян

Прийом громадян

Прес-центр

Анонси подій

Новини

Огляд преси

Друкарські видання

Виступи на телебаченні

Публічна інформація

Інформація

Інформація про пропуск паводку

Інформація про полив

Водні ресурси

Пошук водних об'єктів (тестування)

Меліорація

Дорадчий центр

Застосування мобільного комплексу

Водовимірювальна лабораторія

Система рибозахисту ЕГРЗ-М

jpg Карта меліоративного фонду області

jpg Карта-схема водних об'єктів Запорізької області

jpg Гідрографічне районування водогосподарських ділянок Запорізької області

Охорона праці

Корисні посилання

Сектор територіального органу Держводагентства

Фотогалерея

Райони

Річки

Лимани, водосховища

Канали, насосні станції

Азовське море

Джерела

Контактна інформація

Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я © 2007-2018