Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я
Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я

Архів подій за 2007 рік

 • Відповідно до доручення Держводгоспу України від 23.08.07 № 3085/9/11-07 підвідомчими управліннями із залученням громадськості проводиться робота по відновленню природних джерел.

Так впродовж 2007 року було розчищено та відновлено 26 джерел на території Василівського, Вільнянського, Веселівського, Запорізького, К-Дніпровського, Куйбишевського, Мелітопольського, Михайлівського, Приазовського та Якимівського районів, у т.ч. протягом четвертого кварталу відновлено 16 джерел.

 • 19 грудня 2007 року в актовому залі Запорізького облводгоспу відбулася нарада за участю представників компанії Київстар.

Розглядались питання щодо застосування корпоративного мобільного зв'язку на об'єктах облводгоспу. Були присутні начальники підвідомчих управлінь.

 • 27 листопада 2007 року в актовому залі Запорізького облводгоспу відбулася колегія під керівництвом начальника облводгоспу Шляховчука Володимира Андрійовича.

На колегії розглядались такі питання: результати роботи облводгоспу і підвідомчих управлінь за 10 місяців поточного року та задачі з підготовки до роботи в 2008 році (доповідач - головний інженер облводгоспу Бабешко В.О.); стан дебіторської заборгованості і заходи, що використовуються для її ліквідації до кінця поточного року у Вільнянському і Придніпровському МУВГ (виступаючі - начальник Вільнянського МУВГ Фальченко В.В. і заступник начальника Придніпровського МУВГ Першин І.І.); стан роботи з охорони праці в облводгоспі і підвідомчих управлінь (доповідач - начальник відділу механізації, ОП і БДР Гусак В.І.); оцінка презентації діяльності облводгоспу і підготовка презентацій підвідомчих управлінь (доповідач - начальник облводгоспу Шляховчук В.А.). Також в обговоренні даних питань прийняли участь начальник відділу фінансування і бухгалтерського обліку облводгоспу Гуденко Н.О., начальник відділу енергетики облводгоспу Лебідь О.М., начальник відділу економіки облводгоспу Косова Н.А., начальник Якимівського МУВГ Бохон І.М., головний бухгалтер Мелітопольського МУВГ Осадчук С.В., начальник відділу економіки Придніпровського МУВГ Раздобудко О.І.

 • 14-15 листопада 2007 року на території санітарно-курортного комплекса «Джерело» (Пуща-Водиця) відбувся семінар на тему щодо пристрою релейного захисту і автоматики виробництва ВАТ «Електротехнічний завод» під керівництвом генерального директора ВАТ «Електротехнічний завод» Бучнєва Віталія Валерійовича.

У семінарі прийняли участь представники ТОВ «Полтаваобленерго» (м. Полтава), ТОВ «Дніпрообленерго» (м. Дніпропетровськ), ВАТ «Кронверк» (м. Кривий Ріг), ВАТ «Валлон-А» (м. Хмельницький), ЗАТ «Електропромислова компанія» (м. Дніпропетровськ), інституту електродинаміки (м. Київ), ВАТ «Сервісенергоексплуатація» (м. Донецьк). Також прийняв участь представник Запорізького обласного виробничого управління меліорації і водного господарства - начальник відділу енергетики Лебідь О.М.

 • 13 листопада 2007 року у відділі моніторингу та водопостачання Держводгоспу України (м. Київ) відбулася технічна нарада з питань проведення паспортизації джерел і об'єктів сільського водопостачання під керівництвом начальника даного відділу Яковенка Ю.П.

У нараді прийняли участь представники Кіровоградського, Херсонського, Черкаського, Київського, Донецького облводгоспів, інституту «Дніпродіпроводгосп», а також представник Запорізького обласного виробничого управління меліорації і водного господарства - начальник відділу комплексного використання водних ресурсів Гелетюк Т.І.

 • 23 жовтня 2007 року в Запорізькій торгово-промисловій палаті відбулося спільне засідання Колегії Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області та Державної екологічної інспекції в Запорізькій області з питань, пов'язаних з реалізацією політичних пріоритетів, стратегічних напрямків і завдань Держуправління та Державної екологічної інспекції в Запорізькій області, про хід виконання Наказу Мінприроди України від 15.03.2007 № 101 щодо «Порядку взаємодії державних екологічних інспекцій в областях, містах Києві та Севастополі з державними управліннями охорони навколишнього природного середовища в областях, містах Києві та Севастополі», питання роботи з громадськістю та взаємодії зі ЗМІ.

Засідання проводилось під керівництвом начальника Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області Золотарьова Г.А. і начальника Державної екологічної інспекції в Запорізькій області Федоренка С.М. У засіданні прийняли участь представники Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства, Запорізької обласної земельної інспекції, промислового відділу управління з питань екології Запорізької міської ради, постійної комісії Обласної ради з питань екології, відділу регулювання природокористування, охорони та відтворення водних ресурсів Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області, головний Державний санітарний лікар Запорізької області, Запорізький природоохоронний міжрайонний прокурор. У роботі засідання також прийняли участь представники Запорізького обласного виробничого управління меліорації і водного господарства - Гелетюк Т.І. і Рибалко І.Г.

 • 31 жовтня 2007 року відбулась презентація діяльності Запорізького облводгоспу

Облводгоспом (відповідно до доручення Голови комітету від 22.06.07р. №2256/01/11-06) підготовлена Презентація за основними напрямками своєї діяльності. Для демонстрації презентаційних матеріалів облводгосп у третьому кварталі 2007 року придбав мультимедийну систему (до складу якої входить ноутбук, екран та проектор).

31 жовтня 2007 року начальник облводгоспу Володимир Андрійович Шляховчук презентував діяльність Запорізького облводгоспу комісії Держводгоспу України і отримав оцінку «відмінно».

 • В жовтні 2007 року відбувся п'ятий Міжнародний водний форум «AQUA-UKRAINE-2007»

У Міжнародному водному форумі «AQUA-UKRAINE-2007» прийняли участь представники Запорізького облводгоспу. Для представлення на форумі були виготовлені презентаційні матеріали по діяльності Запорізької гідрогеолого-меліоративної експедиції, а також Довідник по водним ресурсам області.

 • 27 вересня 2007 року в приміщенні культурно-ділового Центру «Байда» відбулося засідання природоохоронного активу Запорізької області з питань, пов'язаних з виконанням рішень колегії Міністерства охорони навколишнього природного середовища України у 2007 році.

Засідання проводилось під керівництвом першого заступника Міністерства охорони навколишнього природного середовища Куриленко С.С. У засіданні прийняли участь представники Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області, Держекоінспекції в Запорізькій області, Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства, Запорізького регіонального управління водного господарства, Запорізького обласного головного управління земельних ресурсів, Національного природного парку «Великий Луг». У роботі засідання також прийняли участь представники Запорізького обласного виробничого управління меліорації і водного господарства Гелетюк Т.І. і Рибалко І.Г.

У своєму виступі на засіданні Т.І. Гелетюк проінформувала про співробітництво Запорізького облводгоспу з Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області, про здійснення відповідно до законодавства в межах своїх повноважень контролю за раціональним використанням, охороною вод та відтворенням водних ресурсів, дотриманням суб'єктами господарювання норм і правил водокористування.

 • 17 серпня 2007 Запорізький облводгосп посів третє місце в галузевому рейтингу за перше півріччя

В галузевому рейтингу Держводгоспу України за перше півріччя 2007 року Запорізький облводгосп посів третє місце серед інших аналогічних управлінь країни. Про це на нараді присвяченій підбиттю підсумків роботи у першому півріччі 2007 року повідомив начальник обласного виробничого управління меліорації і водного господарства Володимир Шляховчук.

У поточному році облводгоспом подано води для поливу 48,8 тис.га, що на 7,8 тис. га більше аніж за аналогічний період минулого року.

В 2007 році майже вдвічі зросла кількість гектарополивів: з 73,2 тис. га у 2006 р. до 138,2 тис. га у поточному, в такій же пропорції збільшилось водопостачання — з 32,8 млн.м3 до 60,9 млн.м3.

Вартість послуг з водопостачання в Запорізькій області лишається однією з найнижчих в Україні — 4,2 копійки за куб. метр (у середньому), тоді як в деяких регіонах України ціна вже сягнула позначки в 15 копійок.

Кабінет міністрів України збільшив з 50% до 80% обсяг компенсації сільгосптоваровиробникам відсоткової ставки за кредитами, взятими для оплати послуг зі зрошення. На ці цілі в область вже надійшов 1 млн. 460 тисяч гривень, а до кінця вересня очікується нарахування ще 290 тисяч гривень.

 • Розвиток меліорації у Якимівському районі Запорізької області

Після тривалої перерви в роботу були включені п'ять насосних станцій.

Наприклад, насосна станція 52 МК не працювала з 2000 по 2005 рік. Після реконструкції напірного колектора та господарського трубопроводу за допомогою мобільного комплексу та кошти товариства співвласників с.Червоноармійське у 2006 році включено до поливу 141 гектар зрошуваних земель.

НС 53 МК стала затребованою лише у 2007 році у зв'язку з організацією нового ПП «Приват-сервіс» на землях ТОВ «Калініна». Площа, яка запланована до поливу у поточному році складає 829 га.

НС 57 МК не включалася до роботи з 1998 року. І тільки у 2007 році приватний підприємець Ленюшкін І.В. розпочав використання зрошуваних земель на площі 472 га.

НС 5Р-8 не працювала з 2000 по 2005 роки.

Після переобладнання насосно-силового обладнання та реконструкції внутрігосподарської мережі (було реконструйовано 30 м господарського трубопроводу O 1020 мм) за допомогою мобільного комплексу у 2006 році введено до поливу 100 га краплинного зрошення та 96 га зрошуваних земель під ДМ «Фрегат» у ФГ «Істок».

На НС 8Р-8 ТОВ «Фаворит» веде полив за допомогою краплинного зрошення на площі 100 га (НС 8Р-8 не включалася до поливу з 2001 року).

 • 1 червня 2007 року — День працівників водного господарства

В усіх трудових колективах міжрайонних управлінь водного господарства та облводгоспі з нагоди професійного свята відбулись урочисті збори, на яких були нагороджені за сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок в розвиток меліорації 45 чоловік — Почесними грамотами облводгоспу з грошовими преміями, 40 чоловік оголошені подяки з грошовими преміями.

Згідно наказу Держводгоспу України від 24.05.07 № 40-О за багаторічну сумлінну працю у водогосподарсько-меліоративному комплексі України до Дня працівників водного господарства були нагороджені:

— Відзнакою «Почесний працівник Держводгоспу України» — 1 чоловік

— Почесною грамотою Держводгоспу України — 1 чоловік

— Грамотою Держводгоспу України — 2 чоловіка

— Подяка Держводгоспу України оголошена 4 чоловікам.

 • 17 травня 2007 року за ініціативою облради у приміщенні культурно-ділового Центру «Байда» відбулася нарада з керівниками садових товариств з питань, пов'язаних із забезпеченням їх функціонування у 2007 році.

Нарада проводилась під керівництвом першого заступника голови обласної ради Клепакова О.О. У роботі наради прийняли участь представники обласної та районних райдержадміністрацій та райрад, керівництво транспортних заходів (водних, авто та залізних доріг), енергопостачальних організацій, обласної санепідстанції. У роботі наради також прийняли участь представники водогосподарських організацій - начальник облводгоспу Шляховчук В.А., заступник начальника Гелетюк Т.І., начальники міжрайонних управлінь водного господарства: Вільнянського - Фальченко В.В., Запорізького - Попов М.Х., Мелітопольського - Слєпкань М.В., Придніпровського - Браціло В.С.

У своєму виступу на нараді начальник облводгоспу Шляховчук В.А. проінформув керівників садових товариств про проведену роботу щодо забезпечення діяльності садових товариств, проблемні питання, які виникали у 2006-2007 роках, та перспективи їх вирішення.

Довідково

На теперішній час управління облводгоспу подають воду 225 садово-городнім товариствам на площу 3,0 тис.га (30% від наявних площ усіх СГТ), а також 25 селам області, розташованим на землях-"супутниках".

Необхідно відмітити, що практично всі сільські населенні пункти, які отримують воду від зрошувальних систем, мають проблеми з питною водою, тому подача їм технічної води значно полегшує ведення підсобного господарства в теплу пору року. Крім того треба зазначити, що тариф на подачу води водокористувачам на держсистемах не змінювався з 2003 року, а на землях-"супутниках" - з 2002 року.

Вважаючи на реалії сьогодення, в цьому році тарифи переглянуті міжрайонними управліннями водного господарства і погоджені наказом по облводгоспу (див. рубрику нормативні документи).

У той же час незважаючи на збільшення тарифів, вони все рівно залишаються нижче собівартості води по управлінням.

1/15

фото
назад
вперед
закрити

Про БУВР річок Приазов'я

pdf Положення про БУВР річок Приазов'я

Структура управління

Основні завдання

Керівництво

Підвідомчі організації

Етапи розвитку

Нормативні документи

Вакансії

Діяльність

Основні пріоритети діяльності на 2017 рік

Водогосподарська обстановка

Моніторинг

Звіти БУВР річок Приазов'я

Протидія корупції

Платежі за оренду водних об'єктів

Публічні закупівлі

Послуги

Звернення громадян

Прийом громадян

Прес-центр

Анонси подій

Новини

Огляд преси

Друкарські видання

Виступи на телебаченні

Публічна інформація

Інформація

Інформація про пропуск паводку

Інформація про полив

Водні ресурси

Пошук водних об'єктів (тестування)

Меліорація

Дорадчий центр

Застосування мобільного комплексу

Водовимірювальна лабораторія

Система рибозахисту ЕГРЗ-М

jpg Карта меліоративного фонду області

jpg Карта-схема водних об'єктів Запорізької області

jpg Гідрографічне районування водогосподарських ділянок Запорізької області

Охорона праці

Корисні посилання

Сектор територіального органу Держводагентства

Фотогалерея

Райони

Річки

Лимани, водосховища

Канали, насосні станції

Азовське море

Джерела

Контактна інформація

Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я © 2007-2018