Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я
Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я

Інформація облводресурсів щодо підготовки та пропуску льодоходу,
повені та паводків у 2017 році у Запорізькій області


Вода є визначальним фактором для всіх форм життя на Землі, і тому вона вкрай необхідна для економічного та соціального розвитку суспільства. Особливе значення для людини має прісна вода. За підрахунками фахівців вона складає лише 2,5% загальних запасів води на Земній кулі. В той же час водна стихія може обумовити значне лихо. Щорічно весняні повені та дощові паводки викликають в багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні, значні підтоплення та затоплення, наслідком яких є величезні матеріальні збитки, загроза життю населення, погіршення екологічної ситуації.

Нестабільність погодних умов та ймовірність досить різких їх змін, які неможливо передбачити із великою завчасністю, вимагають постійного контролю за гідрометеорологічною ситуацією, її постійного аналізу, повідомлень і попереджень до споживачів усіх рівнів.

З метою забезпечення готовності сил та засобів до оперативного реагування при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пропуском повені та паводків, Запорізьким облводресурсів видано наказ від 05.01.2017 № 5 «Про заходи щодо пропуску весняного водопілля та дощових паводків у 2017 році» та затверджено План дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводку у 2017 році.

В підвідомчих організаціях розроблені відповідні накази та затверджені заходи, в яких насамперед визначено проведення постійного спостереження за станом довкілля, налагодження зв’язку з місцевими органами виконавчої влади та районними штабами цивільної оборони в разі загрози, або виникнення надзвичайних ситуацій. Внесені уточнення в схему оповіщення членів Кризового центру облводресурсів та організації зв’язку посадових осіб облводресурсів і підвідомчих управлінь, у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.

В управліннях створені комісії з організації робіт по пропуску повені та паводків, а також загони з проведення невідкладних та аварійних робіт на державних водогосподарських системах, уточнені схеми оповіщення членів комісій та загонів. Створено необхідний аварійний запас матеріалів, інструментів та пально-мастильних матеріалів.

Запорізька гідрогеолого-меліоративна експедиція за допомогою мережі режимних свердловин постійно проводить спостереження за динамікою рівнів ґрунтових вод у сільських населених пунктах.

З метою безпечного пропуску повені та паводків особливу увагу звернено на запобігання виникнення затоплення та підтоплення територій.

При формуванні несприятливих погодних умов та недопущення переростання подій у надзвичайні ситуації Запорізька гідрогеолого-меліоративна експедиція підготує інформацію райдержадміністраціям з прогнозом можливого затоплення територій населених пунктів, сільгоспугідь та рекомендації щодо запобігання нанесення збитків населенню і сільському господарству внаслідок шкідливої дії вод. В підвідомчих управліннях встановлено цілодобове чергування диспетчерів. В облводресурсів скоординована та забезпечена ефективність дій аналітично-диспетчерських служб щодо інформування про стан довкілля, водних об’єктів та водогосподарських систем під час можливих несприятливих погодних умов у зимово-весняний період.

У період пропуску повені та паводків буде встановлено цілодобове чергування працівників, відповідальних за прийняття оперативних рішень.

Для забезпечення оперативного зв’язку в системі облводресурсів на теперішній час задіяно 370 абонент мобільного зв’язку, у тому числі: диспетчерська служба — 15 од., машиністи насосних станцій — 210 од., фахівці управлінь та облводресурсів — 145 од. У випадку виникнення надзвичайних ситуацій на водогосподарському комплексі, диспетчерська служба терміново може повідомити начальника управління або відповідального чергового для прийняття дієвих рішень щодо покращення, або ліквідації надзвичайної ситуації.

У підвідомчих організаціях облводресурсів створено 15 загонів з проведення невідкладних та аварійних робіт загальною чисельністю 112 чоловік. Підготовлено 15 відкачуючих засобів та 56 одиниць спецмеханізмів та автотранспорту. Створено матеріальний резерв, призначений для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій. Підготовлені до роботи 20 дренажних насосних станцій, які знаходяться на балансі підвідомчих організацій облводресурсів.

В управліннях облводресурсів підготовлені до пропуску повені та паводків канали і скидні споруди на них, водопропускні споруди під каналами і дорогами для відводу поверхневих вод, а також дренажні насосні станції, які знаходяться на балансі управлінь.

Проводиться обстеження малих річок в населених пунктах і в місцях перетину з автомобільними дорогами та залізницями, а також зрошувальних каналів та споруд, які знаходяться на балансі управлінь і розташовані в місцях перетину каналів з річками, автомобільними шляхами і залізницями для безперешкодного пропуску паводкових та ливневих вод.


1/15

фото
назад
вперед
закрити

Про БУВР річок Приазов'я

pdf Положення про БУВР річок Приазов'я

Структура управління

Основні завдання

Керівництво

Підвідомчі організації

Етапи розвитку

Нормативні документи

Вакансії

Діяльність

Основні пріоритети діяльності на 2017 рік

Водогосподарська обстановка

Моніторинг

Звіти БУВР річок Приазов'я

Протидія корупції

Платежі за оренду водних об'єктів

Публічні закупівлі

Послуги

Звернення громадян

Прийом громадян

Прес-центр

Анонси подій

Новини

Огляд преси

Друкарські видання

Виступи на телебаченні

Публічна інформація

Інформація

Інформація про пропуск паводку

Інформація про полив

Водні ресурси

Пошук водних об'єктів (тестування)

Меліорація

Дорадчий центр

Застосування мобільного комплексу

Водовимірювальна лабораторія

Система рибозахисту ЕГРЗ-М

jpg Карта меліоративного фонду області

jpg Карта-схема водних об'єктів Запорізької області

jpg Гідрографічне районування водогосподарських ділянок Запорізької області

Охорона праці

Корисні посилання

Сектор територіального органу Держводагентства

Фотогалерея

Райони

Річки

Лимани, водосховища

Канали, насосні станції

Азовське море

Джерела

Контактна інформація

Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов'я © 2007-2018